Προς το περιεχόμενο

1 εκατομμύριο πωλήσεις για το Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το PS4 πούλησε 1εκ. σε ΗΠΑ και Καναδά ΜΟΝΟ και το XBOX 1εκ. σε 13 χώρες.

Ευτυχώς βρέθηκε ανάμεσα μας ένας που μπορεί να διαβάσει ...!!!

Κόκα κολα μπιλακο για να γλιστράει τωρα που τον πίνεις εντός έδρας ..;;!!

Ειμαι κακός το ξερω αλλα δεν μας σεβάστηκε ποτέ η μονευσοφτ ..!!οποτε δεν θα δει ΠΟΤΕ ξανα τα λεφτα μου σε κονσόλα ..!!!

Ισως αν κόψει τα κύματα ...και κάνει σωστή υποστήριξη να σταματήσω να την αντιπαθώ ..!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν το ελέγχει η Microsoft το pc. Όχι.

Φυσικά και δεν το ελέγχει. Έχεις ακούσει για το Linux? Μια χαρά media center φτιάχνεις χωρίς να εμπλακεί η m$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς δεν έχεις ιδέα τι πραγματικά μπορεί να κάνει το kinect!

Είναι μια τεχνολογίαν που θα δούμε σε ενα χρόνο να ενσωματονεται και σε smartphones, laptops\tablets,Xbox και με απλές κινησεις να έχεις το πλήρης έλεγχο της συσκευής σου!

;)

Εγω μιλαω για την αξιοποιηση που εχει ως τωρα το Kinect απο το 360 ,που παλι λεγανε πολλα λογια και στην πραξη βγηκε πατατα,ως τις πρωτες μερες του XboxOne που δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο. Εσυ μιλας υποθετικα με τι τι μπορει να κανει το Kinect, εγω παλι μιλαω με το τι βλεπω να κανει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το wii μονο κονσολα ηταν αλλα εβαλε τα γυαλια σε ολες τις κονσολες ακομα και αν βαλεις τις πωλησεις τους μαζι. οπως εκανε παντα η nintendo αλλωστε. αποδειξη του οτι ο κοσμος παιρνει κονσολα για να παιζει παιχνιδια και οχι για φρου φρου και αρωματα.

προσωπικα το wii u δεν το αγορασα γιατι δεν μου αρεσουν οι τιτλοι του (αν και το the windwaker HD ευχαριστως θα το επαιρνα) και το χειριστηριο του το θεωρω πολυ ασχημο σαν ιδεα ή σαν υλοποιηση, οπως θες πες το.

Το Wii κατέληξε να είναι η δευτερη κονσόλα που μάζευε σκόνη, όσοι είχαμε wii το νιώσαμε αυτο!

Αλλα έδειξε οτι είχε άλλο target group συγκριτικλά με τις άλλες 2..και αυτό φαίνεται στο οτι ουτε το 1/3 δεν μεταπήδησε σε wiiu.

Συμφνω οτι το pad δεν ήταν και η καλύτερη επιλογή, γιατι το κόστος θα μπορούσε να πάει σε καλύτερο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες περισσότερα από μία συσκευή τότε πάρε...PC που τουλάχιστον μπορείς να το ελέγχεις εσύ και όχι η M$. Η αγορά του Xone είναι λάθος από καταναλωτικής άποψης. Θα έπρεπε ο κόσμος να τους δώσει ένα μάθημα για τα σχετικά με τις παρακολουθήσεις και τα κλειδώματα ώστε να μην σκεφτεί άλλη εταιρεία κάτι τέτοιο.

 

Πρώτα απ΄ολα να σου ζητήσω ένα τεράστιο συγγνώμη εκ μέρους όσων θα αγοράσουν XBOX One. Ηδη είμαι σε επικοινωνία με την Amazon ώστε να βρω τα eMail τους για να τους παρακαλέσω να τα στείλω πίσω. Επίσης βρίσκομαι σε ανοικτή γραμμή με την Microsoft για να ακυρώσει την κυκλοφορία του καθώς τόσο μεγάλη ζημιά στην αγορά δεν πρέπει να έχει ξανακάνει άλλη εταιρεία. 

 

Παρ΄ολα αυτά αν μου επιτρέπει η μεγαλειότητά του θα ήθελα να κάνω μερικές παρατηρήσεις. Γιατί ΟΧΙ δεν θέλω PC με 10.000 καλώδια, το οποίο καταλαμβάνει μισό στρέμα στο καθιστικό μου. Θέλω μια μαύρη συσκευή η οποία οπτικά ταιριάζει με την μαύρη τηλεόραση, το μαύρο home cinema, to μαυρο Wii U και το μαύρο PS4. 

 

Και ΝΑΙ η MS ελέγχει το PC. Γιατί ο απλός χρήστης που θέλει να παίξει απλά μερικά παιχνίδια ή να στήσει ένα media center θα πάει στην λύση των Windows που έχουν το 93% της αγοράς. Που έχουν άμεσο support και drivers για ότι ζητήσει. Δεν θα πάει σε Linux που 1. δεν ξέρει τι είναι  2. Δεν έχουν παιχνίδια (το οτι το steam έχει 50-100 περσινούς τίτλους δεν μου λεει κάτι) 3. Πρέπει να βρει alternatives για ολα τα apps που χρησιμοποιεί χρόνια 4. Θα του βγαίνει η παναγία να βρεί drivers 5. Αν μια συσκευή του είναι λίγο παλαιότερη ξεχνάει υποστήριξη και πρέπει να τρέχει σε forums για το πως θα την καταφέρει με γραμμή εντολών. ΓΡΑΜΜΗ ΕΝΤΟΛΩΝ το 2013. Καλύτερα να πάω στο Commodore.

 

Aντε γιατί όσοι χρησιμοποιείτε για 20 λεπτά Linux (και μάλιστα συνήθως Ubuntu) ξαφνικά την βλέπετε υπέρμαχοι του open source, όλα τα άλλα είναι ΓΤΠ που δεν αξίζουν. Aντε γιατί αν αρχίσω να γράφω για την αγαπημένη σας Canonical και το τι μαγειρέματα έχει κάνει η MS θα μοιάζει άγγελος! Επαναστάτες όλοι. Αφήστε τον καθένα να πάρει την κονσόλα που γουστάρει, κάντε σοβαρή κουβέντα και μέχρι εκεί. Μια ζωή σε αυτή την χώρα η γνώμη μας είναι η σωστή.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησαν ήδη τα όργανα...

Disc Drive Problems από ΟΥΚ ολίγους χρήστες!

amazon.com reviews

κλαίω με τα αρνητικά σχόλια από κάτω τύπου

 

SO I bought one. Day One obviously. I'm not poor or anything.

 

Opened it. And was shocked, I am staring at a black box. The box was GREEN. So why wasn't the console green????

 

Cant review the product because I have not received it yet but what a ripoff from KingsVilleHIT

κατά τα άλλα έχεις δίκιο, γίνετε χαμός με το drive του.

Κρίμα που ο ανταγωνισμός λειτούργησε και πάλι κατά του καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω μια μαύρη συσκευή η οποία οπτικά ταιριάζει με την μαύρη τηλεόραση, το μαύρο home cinema, to μαυρο Wii U και το μαύρο PS4.

Πολλή μαυρίλα ρε φίλε! Ελπίζω να περιορίζεται στις συσκευές σου και όχι σε άλλους τομείς όπως στη διάθεση, γιατί σε βλέπω λίγο τσιτωμένο! Χε χε, βάλε χρώμα (pc) στη ζωή σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να σας απασχολει η συλλογη προσωπικων δεδομενων απο τo xbox ενω εχετε fb , twitter , android ,gmail, chrome, windows ,yahoo ,hotmail, youtube channel , skype ,cracks , loaders...........κλπ. ειναι αστειο.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα χρονο να δω τις κονσολες που θα βγει το occulus θα τρεχουν και δε θα φτανουν για αντιγραφα χειροτερης εστω ποιοτητας..Βεβαια η Sony κατι ακουγεται οτι κανει γι αυτο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...