Προς το περιεχόμενο

H Google αφαιρεί το CyanogenMod Installer από το Play Store


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολιτικη τις εκάστης εταιρίας. Πως θα σου φαινόταν να σου ερχόταν ένας παππούς με χαλασμένο τηλέφωνο και εσύ σαν χψ εταιρία έβλεπες οτι το είχε ψεκλειδωσει?θα του το έφτιαχνες ή όχι λογο πολιτικής τις δω εταιρίας;Και αν του ελεγες παραβιασατε το λογισμικό μας δεν θα σου το φτιάξουμε αυτός θα μπορούσε να μαμησει την χψ εταιρεία σε μήνυση και στο δικαστήριο θα γινόταν ξεκαθαρο πως ο παππούς δεν είναι χάκερ αλλά εγκατέστησε μια εφαρμογή που του τα μαμησε ολα.

 

Στο ζωγράφισα μπας κ καταλάβεις

Για ζωγράφισε το να το δούμε και σε καμβά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

cyanogen > απο καθε oficial εκδοση android με 15 περιττα πραγματα....

 

την εγγυηση την ξαναπαιρνεις αν ξανακανεις unroot το κινητο και ξαναεγκαταστησεις την oficial εκδοση του...ψαχτε το πριν βαλετε cyanogen,ειναι ολα +...

 

Να σου δωσω ενα neo v που εχω να μου το κανεις unroot;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου δωσω ενα neo v που εχω να μου το κανεις unroot;

Υπάρχει κι εδώ http://www.insomnia.gr/topic/444023-unroot-neo-v/ σχετικό θέμα.Δες μήπως και σε βοηθήσει.

Κι εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1549545 έχει αρκετές πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος κάνεις δλδ αν κάποιο κομμάτι του λογισμικού σου κάνει overclock τη cpu σου και την κάψει τότε ποιος ευθύνεται δλδ; Ένα παράδειγμα λέω

 

Αν η cpu δεν έχει προστασία σε επίπεδο hardware έχουμε πρόβλημα σοβαρό φίλε μου. Αν υποθέσουμε πως η προστασία είναι σε επίπεδο εφαρμογής, αν κολλήσει η εφαρμογή αυτή, τον ήπιαμε. Επομένως, ο περιορισμός είναι για ποιο λόγο; Σκέψου το λίγο. Καίγεται η cpu και σου λέει η εταιρία ότι φταίει το λογισμικό σου, πώς βρίσκεις το δίκιο σου;

 

Και αν πούμε ότι έτσι πρέπει να είναι, τότε πάμε σε τελείως κλειστά οικοσυστήματα. Δηλαδή, για να σε καλύψει μια εταιρία π.χ. στο λάπτοπ, θα πρέπει να στο κλειδώνει και να βάζεις μόνο ό,τι λογισμικό εγκρίνει η ίδια. Νομίζω ότι αντιλαμβάνεσαι πού οδηγείται το πράγμα.

 

Το αν όλα αυτά γίνονται καλόβουλα ή κακόβουλα εκ μέρους των εταιριών, νομίζω το ξέρουμε όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το αστείο της υπόθεσης είναι πως πρώτα τρολλάρετε σε άλλα topics που ανοίγετε και μετά έρχεστε δίπλα για να καταγγείλετε τους άλλους! How Cool Is That... :/

 

Το cyanogen προφανώς και δεν θα έμενε πολύ στο Play Store! Αν και κοινό μυστικό πως οι περισσότεροι χρήστες android επιλέγουν διαφορετικές rom, η Google δεν θα μπορούσε να κάνει τα στραβά μάτια...

Και βέβαια δεν επιλέγουν οι περισσότεροι custom Rom , όσο για τη Google έχει θέματα με τους cm πολύ καιρό τώρα, πρώτα από όλα ίσως είναι οι μόνοι που πραγματικά έχει κυνηγήσει και αναγκάζει να μην βάζουν τις εφαρμογές της στη ρομ τους (τις βάζει στη συνέχεια ο χρήστης) μιας και δεν συμμορφώνονται στους διάφορους περιορισμούς που έχει θέσει οι οποίοι βέβαια αφορούν ουσιαστικά τους πραγματικούς κατασκευαστές

Είμαι πεπεισμένος ότι η αφαίρεση της εφαρμογής δεν έχει να κάνει τόσο με την ακύρωση της εγγύησης (αν και έχει λογική αυτό) όσο με το ότι η Google βλέπει την CM ως απειλή.Όλες οι υπόλοιπες ROM βγαίνουν από σχεδόν ερασιτέχνες αλλά η CM το γυρίζει σε commercial και σε συνδυασμό με τα "εμπόδια" που μπορεί να βάλει (και βάζει) στη συλλογή δεδομένων από τη Google, φοβάται την υπερβολική ανάπτυξή της γιατί θα χάσει τον έλεγχο σε πολλές συσκευές (και χρήματα φυσικά).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το έχουν μάθει και το παραμύθι με το κουκί και το ροβύθι και μόλις κάτι χαλάσει φτες γιατί το υπερχρόνισες και αντε να αποδείξεις μετά ότι δεν είσαι ελέφαντας αφού δεν έχω προβοσκίδα τους λες ε μπορεί να είσαι κάποιο νέο είδος σου απαντάνε.   :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ρε παιδια να το κατεβασουμε και να το εγκαταστησουμε ή οχι?

τι προτεινετε? κανει root απο μονο του η θα μπλεξω μιας και δεν το κατεχω?

 

LG OPTIMUS L7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε καλά πριν κάνεις κάτι και με κάποιον τρόπο πάρε backup πριν επιχειρήσεις το οτιδήποτε

 

Δεν είναι ποτέ απίθανο το κινητό να γίνει τούβλο όταν πας να περάσεις κάτι για αυτό και πρέπει ΠΑΝΤΑ να έχεις ένα backup ώστε να το επαναφέρεις και να μη χρειαστεί να τα περάσεις όλα από την αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ρε παιδια να το κατεβασουμε και να το εγκαταστησουμε ή οχι?

τι προτεινετε? κανει root απο μονο του η θα μπλεξω μιας και δεν το κατεχω?

 

LG OPTIMUS L7

 

Επειδή εχω και εγω τις ίδιες απορίες άνοιξα ενα νεο θεματακι

http://www.insomnia.gr/topic/508717-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-cyanogenmod-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%AD%CE%BE%CE%BF%CE%B4%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-play/?do=findComment&comment=52811088

ι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...