Προς το περιεχόμενο

(Φήμη) Microsoft Windows 8.2 Update τον Ιανουάριο


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Tι έγινε τώρα! θα βγάζει και η Microsoft εκδόσεις 8.x όπως κάνουν και οι Browsers?

 

Ελπίζω πάντως στα 2 να φτιάξουν το bug με το ποντίκι στα παιχνίδια (ξέρω ότι υπάρχει Patch αλλά αν εγώ είμαι ένας απλός χρήστης και το μόνο που ξέρω είναι να ανοίγω τον υπολογιστή και να πατάω στο Shortcut για να παίξω?)

 

δεν επιτρέπονται τέτοια bugs!

 

Δεν βγήκε πρόσφατα αναβάθμιση για αυτό το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κανονικά αυτό το patch έπρεπε να περνάει με το windows update...

 

 

όσο για τα 8.2 μου φαίνεται απίθανο να βγουν αρχές 2014 και να μην έχει βγάλει ήδη επίσημη ανακοίνωση/διαφήμιση η Microsoft...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Indeed, it has been that democracy is the worst form of government except all those other forms that have been tried from time to time." -- Winston Churchill

 

 

 

δεν μπαινει αυτοματα απο κει/ πρεπει να το βαλουμε χειροκινιητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α.. ναι το κατάλαβε πως το αυτονόητο είναι το σωστό..

 

Εμαθε η MS ότι δεν κάνουμε αλλαγές για να πούμε ότι κάναμε; Πάλι καλά που δεν αγόρασε το classicShell όπως κάνει με το winamp.. Μόνο που αυτή τη φορά ήταν δικό της δημιούργημα το start και το "πέταξε" σαν αποπαίδι.

 

Εμπειρία UI και ωρίμαση χρόνων (από το 1995) αποφάσισε ότι δεν άξιζε και το "αφαίρεσε". Και αυτός που το σκέφτηκε και το επέβαλε έχει ακόμα τη δουλειά του ή αποκαλύφθηκε ότι ήταν δάκτυλος της goole που αποφάσισε να διαλύσει την MS όπως o Elop την Nokia?

 

Τόσα γράψαμε για το αυτονόητο, ότι το (παλιό) start είναι καλό. και μερικοί παρανοϊκοί (κατ εμέ) προσπαθούσαν και προσπαθούν να υποστοιρίξουν ότι το νέο είναι καλύτερο..

 

Όμως δεν είναι καλό, δεν μπορείς με τιποτα να το βγάλεις "καλύτερο". Για αυτό το classic shell πουλάει τρελά και αν θέλετε τη γνώμη μου κρατάει τα 8άρια ζωντανά γιατί θα είχαν πεθάνει αν δεν υπήρχαν προγράμματα σαν το classic shell. Ο κόσμος θα τα ξύλωνε και θα έβαζε πειράτικά 7άρια (όπως πολλοί κάνουν). 

 

Welcome back Start... 

 

Πλέον προσδοκώ ανάσταση του Aero όπως είπαμε από την πρώτη μέρα για τα 8άρια και θα ήμαστε ΟΚ..

 

Δήλαδή τι οκ, θα ήμαστε εκεί που τα αφίσαμε στα 7άρια στο πιο γρήγορο.. Not bad..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι jump lists ,  το aero peak view με το mouse over της εκαστοτε εφαρμογης στη taskbar  που την φερνει μπροστα επι τοπου ακομα κι αν ειναι τσαλαπατημενη κατω απο 10 παραθυρα  καθως και ολα τα προγραμματα που ειναι ορατα με το πατημα ενος κουμπιου  (windows start  button) ειναι προς στη σωστη κατευθυνση ωστε να ελαχιστοποιησουν οσο το δυνατο τα mouse clicks και η ιδια δουλεια να γινεται χωρις κλικ, με ενα απλο mouse hovering

 

επισης απο τη στιγμη που τα windows  τρεχουν σε μια τεραστα γκαμα συσκευων με ποικιλλες οθονες και αναλυσεις πρεπει να υπαρχει ευχρηστια και συμβατοτητα με τα παντα

 

πχ. δεν ειναι και οτι καλυτερο οταν εχεις πανω απο 50 προγραμματα εγκατεστημενα και ασορταριστα  σε μια χαμηλη αναλυση οπως  1366x768 και οταν πατας το start -> programs να γινεται O  χαμος.. της λιστας το κακο συναπαντημα..

 

οσοι χρηστες δε μπορουσαν ουτε στα xp ουτε στα vista ουτε στα 7  να διαχειριστουν τα shortcut εικονιδια των εγκατεστημενων προγραμματων δλδ να μπορουν να τα γκρουπαρουν  ανα κατηγοριες  κρατωντας μονο το shortcut του exe μονοι τους εκαναν τη ζωη τους δυσκολοτερη

και δυστυχως αποτι φαινεται ακομη και οσοι ειχαν μαθει να το κανουν τωρα τα βρισκουν μπαστουνια στα 8αρια γιατι στην ουσια πισω απο το metro ειναι  η ιδια διαχειριση  shortcut μονο που γινεται σε αλλο path του program data
και ενω η λυση ειναι υποθεση ενος λεπτου με ενα γκουγκλισμα -οπως ακριβως ηταν και τοτε και με τα Xp και τα Vista  και τα 7- καποιοι προτιμουν τη γκρινια

 

πως ειναι δυνατον να προτιματε μερικοι αυτο;

 

new1-launch-fstw.jpg

 

SoftwareXP_1_EN.jpg

 

αν δεν τοχετε ψαξει αρκετα για να φτασετε σε αυτο το αποτελεσμα και πελαγωνετε στη πρωτη θεα του metro ui;

 

zc2w.jpg

 

p2q2.jpg

  • Like 25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κίνηση του 8.2 μου προκάλεσε γέλια! Είναι ΑΣΤΕΙΟ αυτό που προσπαθούν να κάνουν.

Τα χαμηλά ποσοστά την καίνε την microsoft, επειδή μπορεί σε κάποιους τα 8άρια να άρεσαν,
αλλά παραμένουν (κατά πολύ) λιγότεροι απ'αυτούς που δε τα θέλουν.
 

Ας κρατήσουν ό,τι σωστό κάνανε (γρήγορη εκκίνηση, τερματισμός, απόδοση... ό,τι κι αν είναι αυτό τέλος πάντων),
κι ας μεταφέρουν τις ιδέες τους στα Windows 9.

Ξαναζεσταμένο φαγητό με καρυκεύματα ala 8.1, 8.2....... 
Και στο 8.750 να φτάσουν, η αρχή είναι το ήμισυ του παντός!

Και τα Windows 8 δε ξεκίνησαν δυναμικά, αφού εδώ κι 1 χρόνο ακόμη στο ξεκίνημα παραμένουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται αμεταβλητο, όπως σε κάθε θέμα έχει να κάνει με τα windows!

 

Τον ενα το πείραξε το app store, γιατί ως γνωστό είναι ιδιοκτησίας της apple και πως τόλμησαν να το χρησιμοποιησουν με βάση την πραγματική του έννοια!

 

Αλλος αγχωθηκε οτι θα πληρώσει πάλι, όπως πλήρωσε και για την αναβαθμηση στα 8.1!

 

Και ο "συνήθης υποπτος" που θα γεράσει και θα συνεχίσει να μοιρολογει,για το θαψημο του παλιου start menu και τους χαμένους κόπους για απτυξη του(σε αντίθεση με το metro,που τους ήρθε ουρανοκατεβατο)!

 

Σας εύχομαι να επεκτεινετε τον αγόνα για δικαιοσύνη και εκτός οθόνης και πληκτρολογιου και δούμε τις λαοθαλασσες των αντιwin8 έτους δρόμους!;)

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να γυρίσω στα 7 για αυτό το λόγο αλλά έχουν καλούδια τα 8 που πλέον είναι αδύνατο.

Live account και συνεργασία του με office 2013 και skydive πλέον αναντικατάστατα, παρόλο το σπαστικό metro...

 

Το Skydrive desktop σίγουρα μπαίνει σε win7. Νομίζω πως ούτε το office 2013 χρειάζεται να είναι σε win8 για να συνδεθεί με το skydrive, είναι εγγενής λειτουργία. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα windows 8,1 καταστράφηκαν αρκετοί σκληροί δίσκοι λογω bug και ένας απο αυτους ήμουν και εγώ τώρα θέλουν upgrade στο upgrade για να καψουμε και CPU windows 8 το τελευταίο κλειστό λογισμικό που αγόρασα στη ζωή μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...