Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3DMark Firestrike Extreme Preset είναι.

όχι το 2013? το 11 ή το vantage?

 

ρωτάω γιατί στο 2013 έχω κοντά στο 7000αρο.. 

 

Εισαι στα καλα σου ?

 

Τα Site ελεγαν περυσι οτι φετος θα κυκλοφορησει η 8xxx ή η amd ?

 

Τα site αλλαξαν γνωμη ή η amd ?

μια χαρά στα καλά μου είμαι

 

όπως είπες το έλεγαν τα site, βρες μου μια επίσημη ανακοίνωση από την amd να μιλήσουμε για κοροϊδία, διαφορετικά δε στέκει αυτό που λες 

 

κοροϊδία είναι να παρουσιάζεται η σειρά 7xx ως νέα σειρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λογικά είναι τελευταία έκδοση αλλά έχω χάσει επεισόδια με τα 3dmark ,μη σου πω και καμμιά βλακεία.Το firestrike dx 11 τεστ του τελευταίου δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα μου ντε; κι εγώ μπερδεύομαι με τα 3d mark, πάντως σε αυτό που είναι το τελευταίο και ανεπίσημα λέγεται 2013 έχω αυτό το σκορ

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/fdfgdfg_zps0f2339fd.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγω απο την αρχη αυτο νομιζω πως ειναι, το benchmark του firestrike dx11 πρεπει να ειναι σε extreme preset. Qsis για τρεξτο μια να δεις ποσο θα βγαλεις :P

 

Edit: Το σκορ αυτο ειναι σε extreme preset??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να είναι αυτό που λένε τα παιδιά, να το έχουν αγορασμένο και να μπορούν να επιλέξουν το extreme 

 

εμείς που τρέχουμε τη τζαμπατζιά δεν έχουμε extreme

 

βέβαια είναι μαλακία αν έκανε κάτι τέτοιο αυτός ο ασιάτης, γιατί πρέπει να τρέχει κάτι που να μπορούμε να τρέξουμε όλοι

 

από την άλλη μήπως τρέχει κάποια κάρτα που δεν είναι επιπέδου των 7950 ή μήπως οι drivers είναι σε νηπιακό στάδιο;

 

επίσης μήπως με το πολύ overclocking έχουμε αποθρασυνθεί; 

 

 

 

τέλος, επειδή στο συγκεκριμένο μετράει πάρα πολύ ΚΑΙ ο επεξεργαστής καλό είναι να μπορούσαμε να έχουμε graphics score

 

δες πχ blade τι κάνει ο i7 σου στον i5 μου, ενώ graphic score είμαστε κοντά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.legitreviews.com/article/2201/9/ τοσο βγαζει πανω κατω μια 780. Το θεμα ειναι οτι δε ξέρουμε οτι αυτη ειναι μια 9970 ή το αυτο σε extreme preset.. Οποτε εχουμε να δουμε πολλα τετοια..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.legitreviews.com/article/2201/9/ τοσο βγαζει πανω κατω μια 780. Το θεμα ειναι οτι δε ξέρουμε οτι αυτη ειναι μια 9970 ή το αυτο σε extreme preset.. Οποτε εχουμε να δουμε πολλα τετοια..

έ τότε μάλλον σε extreme το τρέχει ο τύπος, γιατί αν το τρέχει σε σκέτο δεν έχει κανένα νόημα να ποστάρει, είναι πολύ χαμηλό το σκορ 

 

άσε που δε καταλαβαίνουμε και τι λένε :lol:

 

αν το μεγάλο μοντέλο πρόκειται να κοντράρει 780/titan (και βάση λογικής είναι και φθηνότερο)  έχει να χυθεί αίμα (και να ακούμε ακόμα περισσότερο για cuda και physx  :cry:  ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είναι extreme preset όπως είπα.Το λέει και εδώ http://wccftech.com/amd-hawaii-gpu-performance-exposed-3dmark-faster-gtx-titan/

 

Nevertheless, if this is truly AMD’s next generation beast than its a good one as seen in the 3DMark Firestrike results. The Hawaii GPU which falls in AMD’s Radeon HD line of graphic cards scores 4816 Points in Extreme preset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία θα γίνει μάχη, έχουμε να ακούσουμε τις λέξεις cuda και physx μαζί με τη φράση καλύτεροι drivers μερικά εκατομμύρια φορές :P

 

Το θέμα είναι πόσο θα κοστίζουν αυτές και φυσικά αν η αύξηση δύναμης θα είναι ανάλογη και αυτά πιο προσιτά μοντέλα που αφορούν τους περισσότερους και όχι μόνο στο κορυφαία όπως συμβαίνει στη σειρά 7 της Nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η AMD σε αυτο το bench κοβει το tessellation απο τον driver και ανεβαζει score 1000-1500 ποντακια πανω!

 

ειναι γνωστο στο hwbot.org!

 

Ολα τα ATI scores ειναι με κομμενο tessellation απο τον driver, βεβαια το score δεν στο ακυρωνει!

 

Ας περιμενουμε για να βγαλουμε πιο ασφαλη αποτελεσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η AMD σε αυτο το bench κοβει το tessellation απο τον driver και ανεβαζει score 1000-1500 ποντακια πανω!

 

ειναι γνωστο στο hwbot.org!

 

Ολα τα ATI scores ειναι με κομμενο tessellation απο τον driver, βεβαια το score δεν στο ακυρωνει!

 

Ας περιμενουμε για να βγαλουμε πιο ασφαλη αποτελεσματα...

 

Ο Driver της AMD κόβει μόνο το extreme tesselation σε επιφάνειες που δεν χρειάζεται.  Δεν υπάρχει διαφορά στο οπτικό αποτέλεσμα.

 

Για αυτό και δεν υπάρχει "γκρίνια" από τους reviewer όσο pro-nvidia και αν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Driver της AMD κόβει μόνο το extreme tesselation σε επιφάνειες που δεν χρειάζεται.  Δεν υπάρχει διαφορά στο οπτικό αποτέλεσμα.

 

Για αυτό και δεν υπάρχει "γκρίνια" από τους reviewer όσο pro-nvidia και αν είναι.

 

κερδιζει στα νουμερα!

 

Ολα τα νουμερα στο 3D MARK της AMD ειναι καλπικα στο hwbot.org.....το ξερουν και το λενε και οι ιδιοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...