Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα και το 9xxx θα το ξεπερνας με sli ,crossfire προηγουμενης γενιας δεν εχει να λεει τιποτα αυτο ...Δεν συγκρινεις ποτε single με multi-gpu κανονας αυτο ...

 

δεν είναι πάντα έτσι με μια 7970 είσαι πολύ μπροστά από π.χ. 2*6970. Φυσικά υπάρχει αλλαγή process στη μέση.

 

Γενικά πάντως το sli/cf έχει πολλά να προσφέρει σε χρήστες που είναι διατεθημένοι να κάνουν τις απλές ενέργειες του update games + drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι πάντα έτσι με μια 7970 είσαι πολύ μπροστά από π.χ. 2*6970. Φυσικά υπάρχει αλλαγή process στη μέση.

 

Γενικά πάντως το sli/cf έχει πολλά να προσφέρει σε χρήστες που είναι διατεθημένοι να κάνουν τις απλές ενέργειες του update games + drivers.

Περα  απο αυτο που λεει ο P εγω δεν μιλησα για 7970 και 6970 ,για την 9xxx ειπα που θα την αφηνει πισω ενα sli προηγουμενης γενιας οχι maxwell δηλαδη οπου θα κοντραρονται κιολας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Δεν συγκρινεις ποτε single με multi-gpu κανονας αυτο ...

Σωστό αυτο που γράφεις αλλά οταν μιλάμε για τέτοια διαφορά τιμής τότε αναγκαστικά μπαίνει μέσα και η σύγκρισή του multiGpu.

 

Αν και βλέπω οτι έπεσε η τιμή της απο το 700αρη !

 

Με 7950 crossfire είσαι πιο πάνω απο μια 780.Και μην σου πω οτι η 7950 είναι 2 χρονών κάρτα !!

Εχω την εντύπωση οτι και τις 2 660 που εχω οτι περνάω ή ειμαι τα ιδια με μια 780 και μιλάμε για τουλάχιστον 250€ διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 780 είναι ο αντικαταστάτης της GTX570 και η TITAN της GTX580.

 

Και είναι για συγκεκριμένες περιπτώσεις αυτές οι κάρτες, 1440/1600P/Surround.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 780 είναι ο αντικαταστάτης της GTX570 και η TITAN της GTX580.

 

Και είναι για συγκεκριμένες περιπτώσεις αυτές οι κάρτες, 1440/1600P/Surround.

Η τιταν νομίζω ότι είναι εκτός κατηγοριοποίησης GeForce

 

Η 780 είναι ο διάδοχος των 580/680

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιταν νομίζω ότι είναι εκτός κατηγοριοποίησης GeForce

 

Η 780 είναι ο διάδοχος των 580/680

Eίναι λογικότερη η κατηγοριοποίηση ανά πυρήνα, παρά να αχταρμαδιάσεις την όλη κατάσταση βάση τιμών που και πάλι λάθος θα είναι μιας και απλά ΟΛΕΣ οι κάρτες της NV ανέβηκαν αισθητά σε τιμή οπότε μια performance GPU πλέον στοίχιζε όσο μια high end GPU προηγούμενης γενιάς. Μόνο και μόνο επειδή άλλαξε η κλίμακα των τιμών δεν σημαίνει ότι ένας 294 τχ πυρήνας όπως ο 104 έγινε ως δια μαγείας "high end".

 

΄Οταν η αρχική τιμή για μια 680 πλησιάζει την 600-άρα είναι λογικό και ο Τιτάνας να χτυπήσει χιλιάρικο.

 

Τέλος πάντων επιστροφή στο θέμα: http://translate.google.gr/translate?sl=sv&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.sweclockers.com%2Fnyhet%2F17382-amd-kan-inleda-nasta-generation-grafikkort-med-firepro-satsar-pa-gpgpu

 

΄Οποιος ξέρει να διαβάζει ανάμεσα στις γραμμές (και ναι οι sweoverclockers δεν πέφτουν συχνά έξω....) θα καταλάβει ότι οι μέχρι τώρα προβλέψεις για την επόμενη Radeon οικογένεια ήταν σωστές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...