Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και πάλι με τα γνωστά προβλήματα..

'Ασχετο. Χωρίς μικρότερο πρωτόκολλο NIET σοβαρές αυξήσεις επιδόσεων/επάρκειας. Τα προβλήματα είναι γνωστά και μέσα στο πρόγραμμα. ΜΕΧΡΙ να αντιμετωπιστούν τα προβλήματα λοιπόν καλή όρεξη με ξαναζεσταμένες σούπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Ενα 30% στην πολύ καλύτερη των περιπτώσεων (εξαρτάται βέβαια και με τι συγκρίνεις γιατί έχει μια τουστίτσα εδώ το marketing της AMD). Αφού σου λένε οι Σουηδοί ότι σκοπεύει να αντιμετωπίσει την 780 τι περιμένεις ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ελαβα email απο την Amd και μου ειπε οτι δεν θα ειναι επιδοσεων ΤΙΤΑΝ η 9970,αλλα παρομοιες με της 780 (! :P) και επισης δυστηχως δεν θα πουλιεται στα 499$ αλλα στα 549$ με δωρο 4 παιχνιδια! Της λεω ναι αλλα εχετε αργησει πολυ.. Και μου λενε " Το καλο πραγμα αργει να γινει" xD

 

Πέραν της πλάκας έχουμε κανένα σοβαρό info για pricing;

 

Πιο πολύ για την 9950 βέβαια. Ένα ντουέτο δεν θα ήταν και άσχημο.

 

Θα έχει πολύ καλή σχέση τιμής/απόδοσης/κατανάλωσης ;)

 

Ξέρεις τίποτα για openCL performance;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι ντουέτο για συμβατικές αναλύσεις ~1200P

 

Το θέμα είναι να μην έχει τα προβλήματα της σειράς 7 με το Stuttering κλπ και φυσικά να έχει Improved AF :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι ντουέτο για συμβατικές αναλύσεις ~1200P

 

Το θέμα είναι να μην έχει τα προβλήματα της σειράς 7 με το Stuttering κλπ και φυσικά να έχει Improved AF :P

 

Stuttering δεν είδα ποτέ σε single 7970 ή 7950 και έχω από το πρώτο τρίμηνο της κυκλοφορίας.

 

Σε cf me 13.8 δεν βλέπω τίποτα, αλλά και πριν σπάνια ήταν ορατό (φυσικό αφού τα fps ήταν πάντα πάνω από 80)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι αναφέρομαι σε CF.

 

Στα βαριά παιχνίδια με Max Details(Crysis 3/Metro Last Light) κλπ μια χαρά έβλεπες Stuttering που είχες ~40FPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι αναφέρομαι σε CF.

 

Στα βαριά παιχνίδια με Max Details(Crysis 3/Metro Last Light) κλπ μια χαρά έβλεπες Stuttering που είχες ~40FPS

 

 

Πουθενά δεν είχα 40 fps.

 

http://www.insomnia.gr/topic/494853-7950-oc-crossfire-review/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά βλέπεις 40άρια σε συγκεκριμένες στιγμές στο Metro ας πούμε που δείχνει έντονο φως κλπ..

Εκεί θα είχες Stuttering..

 

Επίσης δεν βλέπω πουθενά Benchmark με το Crysis 3 1080P/8xMSAA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά βλέπεις 40άρια σε συγκεκριμένες στιγμές στο Metro ας πούμε που δείχνει έντονο φως κλπ..

Εκεί θα είχες Stuttering..

 

Επίσης δεν βλέπω πουθενά Benchmark με το Crysis 3 1080P/8xMSAA.

 

Τρέχω μόνο αυτόματα benches (δεν έχω χρόνο για κάτι άλλο)

 

Κανένα από τα δύο δεν έχω προλάβει να το τερματήσω, το crysis 3 μάλλον είναι πολύ βαρετό για το φτάσω ως το τέλος, εκτός αν με τραβήξει σε 3d. Τα έχω δοκιμάσει όμως αρκετά.

 

To metro LL ingame είναι πολύ πιο light από ότι στο bench του, οπότε και σε ultra έβλεπα σπάνια 60αρια, πόσο μάλλον πιο κάτω.

To crysis 3 είναι πιο ζόρι αλλά κατά κανόνα πάνω από 60, βλέπω και 55 όμως.

 

Stuttering αυτή την στιγμή δεν βλέπω καθόλου, και όπως είπα πριν τους 13.8 σε ελάχιστες περιπτώσεις.

 

EDIT

 

Το θέμα μας εδώ είναι άλλο, η σειρά 99χχ, άντε και το αν θα κάνουμε το βήμα του upgrade.

 

Οπότε είμαστε πλήρως off-topic αν θες έλα στο thread του review και διαφωνούμε εκεί μέχρις εσχάτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...