Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες μια Custom Ψύκτρα θέλει για να απογειωθεί η κάρτα.

 

Επειδή δεν θέλω να περιμένω τις CUstom, θα βάλω πάνω After market. (Μάλλον μια antec920) και αέρα πάτέρα.

 

Παρακολουθώ Amazon Με το δάχτυλο στη σκανδάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκνευρίστηκε ο Αίλουρος που ο Θωμάς είναι "φθηνός"  :P 'Η τον πείραξε το double precision.

 

Έχει turbo η Quadro K6000; Και γιατί να σπρώξουν στην consumer αγορά τα πλήρη GK110 αντί της επαγγελματικής; Μόνος σου προχθές δε το λέγες;

Ποτέ δεν αρέσει στις εκάστοτε πλευρές η γνώμη μου γιατί απλά παίρνω αποστάσεις από παιδιάστικους συναισθηματισμούς. To 1:2 DP θα το δεις σε Fire Pro όπως υπάρχει σε ένα από τα reviews επιβεβαίωση από επίσημα χείλη για επαγγελματικές αγορές και το οποίο και σημείωσα εδώ αρκετές μέρες πριν.

 

Η Κ6000 μέχρι πρόσφατα νόμιζα ότι έχει GK110 και μου έκανε εντύπωση το τόσο χαμηλό TDP. Τουναντίον φοράει τον GK180 τον οποίον ίσως και κυκλοφορήσουν ίσως και όχι σαν Τιτάνα με τυρί ή όπως αλλιώς το ονομάσουν. Προς το παρών θα βγάλουν την 780Ti που θα βασίζετε σε επιπλέον GK110 salvage parts.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ρθε και εμένα πρίν κάνα μισάωρο η gigabyte r9 280x :-D .

Έβαλα του drivers κανονικά αλλα αφου έκανε το reboot μετα το install βάζω ανάλυση 1920x1080 και δε τη πιάνει όλη την οθόνη αφήνει κενό πανω κάτω και στο πλάι. Ενώ αν βάλω 1600x900 πάει σε όλη την οθόνη. H οθονη είναι της υπογραφής μου η lg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Firestrike

 

290x @ 1359/1550

 

 

 

Titan @ 1486/1774

 

 

 

Οι Titan +120 στον πυρήνα, + 220 στις μνήμες + 100hz~ στον επεξεργαστή και πάλι χάνει από τις 290x.

 

Ποιός χέστηκε ακριβώς για το 3dfart; Κανένας δεν είπε ότι είναι κακή λύση η 290Χ. Δεν είναι όμως και τίποτα το συγκλονιστικά ιδιαίτερο εκτός αν φοράει κάποιος κόκκινους φακούς επαφής. Πέραν τούτου απομένει να δούμε τις πρώτες Fire Pro βασισμένες στον ΘΩΜΑ γιατί περιμένω να έχουν κλείσει ένα μεγάλο συμβόλαιο γιατί εδώ το 1:2 θα κάνει μάλλον αισθητή διαφορά στις αγορές αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδουλευτος όλος ο υπολογιστής :-D (της υπογραφής μου) εχθές αγοράστηκε και περίμενα σήμερα τη κάρτα. Τώρα θέλω να κάνω ενα benchmark να κατεβάσω το 3dmark 2013;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός χέστηκε ακριβώς για το 3dfart; Κανένας δεν είπε ότι είναι κακή λύση η 290Χ. Δεν είναι όμως και τίποτα το συγκλονιστικά ιδιαίτερο εκτός αν φοράει κάποιος κόκκινους φακούς επαφής. Πέραν τούτου απομένει να δούμε τις πρώτες Fire Pro βασισμένες στον ΘΩΜΑ γιατί περιμένω να έχουν κλείσει ένα μεγάλο συμβόλαιο γιατί εδώ το 1:2 θα κάνει μάλλον αισθητή διαφορά στις αγορές αυτές.

 

Δε φοράω φακούς επαφής,

Αλλά το να ρίχνει 50% στην τιμή vs Τιτάνα

Είναι κάτι σημαντικό.

 

Οοοοοταν έρθουν οι 780Ti , σίγουρα πια ξέρουμε ότι θα έρθουν σε φυσιολογικότερη τιμή.

 

Η 780 πρέπει να ελαφρύνει 100-150 ευρώ

Νομίζω και η 770 πρέπει να πέσει κοντά 100

 

 

Βλέπω τα αποτελέσματα στο

http://www.computerbase.de/artikel/grafikkarten/2013/amd-radeon-r9-290x-im-test/5/#rating-2560-1600-4xssaa16xaf

που έβαλες πιο πριν

 

Για 1600p μάλλον είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί με διαφορά στην τιμή μεγάλη.

 

Αυτό δεν ζητάγαμε?

Καλύτερες τιμές?

 

 

4Κ δεν έχει ακόμα κανείς μας …

 

Σήμερα δε σε βλέπω τόσο κεφάτο,

Γενικά τέτοια πτώση τιμών θες να το πεις 500ευρώ ή 50% από πότε έχουμε να δούμε ?

 

Θα μου πεις δεν υπήρχε παλιότερα Τιατανας στα 1000 και άρα είναι άτοπο να ψάχνουμε παλιότερες αντίστοιχες στιγμές.

 

Σήμερα έχουμε κάτι νέο.

ΙΜΗΟ κάθε απόπειρα παραλληλισμού του με προηγούμενα είναι δύσκολη.

 

Να πώ την αλήθεια εγώ μάλλον δε παίρνω κάρτα μέχρι Χριστούγεννα άρα δεν είμαι στο αγοραστικό κοινό τους.

Δεν είμαι από αυτούς που καίγονταν να πάρουν Τιτάνα γιατι τα λεφτά ήταν υπερβολή.

 

Το πιο ενδιαφέρον για εμένα θα ήταν να περιμένουμε την 290 (χωρίς Χ)

Εκεί εάν έχουν dual bios, που ξεκλειδώνει πύρινες … δυστυχώς δε νομίζω να κάνουν τέτοιο δώρο … αλλά ας δούμε και την απλή 290.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδουλευτος όλος ο υπολογιστής :-D (της υπογραφής μου) εχθές αγοράστηκε και περίμενα σήμερα τη κάρτα. Τώρα θέλω να κάνω ενα benchmark να κατεβάσω το 3dmark 2013;

Κατέβασε πρώτα unigine valley και unigine heaven να δούμε τι λέει η κάρτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά χαίρομαι με τα όσα βλέπω so far (αν εξαιρέσει κανείς το θέμα θερμοκρασίας). Επίσης, θα έχει ακόμα περισσότερο ενδιαφέρον το τι θα γίνει με το Mantle (κάτι που λογικά θα φανεί στα μέσα Νοεμβρίου όπου και μάλλον θα έχουμε τα πρώτα benchies)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασε valley,heaven και 3d mark. λιώσε και τα λέμε στο thread των benchmarks

 

 

Κατέβασε πρώτα unigine valley και unigine heaven να δούμε τι λέει η κάρτα

Τα κατεβάζω και τα λέμε εκεί :P

 

καλοδουλευτος φιλε μου!!!να τον χαρεις!!ανεβασε και καμια φωτο στο δειξτε το κουτι σας!!! :D

Ευχαριστω!! Θα ανεβάσω αν και πήρα για να έχεις μια ιδέα αυτο : http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/pc-cases-koutia/BitFenix-Shinobi-Midi-Tower-White-Blue-GEBF-054.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...