Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι'δω,σε αυτο το σημειο,η nvidia παπαλα.Αναμενομενο... B)

Oπως και να το δει καποιος,με custom cooler,η 290Χ θα ξεφυγει.Εχει δυναμη.

 

Προσωπικά με βλέπω για customια και πιθανότατα υδρόψυξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελπιζω γιατι αλλιως δεν παει πουθενα

 

η καρτα ειναι λιγο φολα ετσι? εγω με την castom 780 με ενα μεσο oc, σε quite mode της ριχνω

 

Οταν βαρανε οι βιολιτζιδες ειμαστε τα ιδια

perfrel_1920-13.gif

 

και να μην μιλησουμε για θερμοκρασιες και watt, απλα η ti θα την τελειωσει

Που ακριβώς της ρίχνεις??Είναι reference και με το throttle και πάλι σου ρίχνει σε όλα 5-10% στο quiet..Καταλαβαίνεις τι θα συμβεί με τις custom σε κάνα διμηνο!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εκει παιζω 1200p οπως και το 95%

 

 αλλα και σε 2560 μια απο τα ιδια

perfrel_1920-16.gif

 

perfrel_1920-17.gif

 

Που πας ρε με το σαπάκι;

 

Δεν υπάρχεις ούτε για πλάκα μπροστά στην 290Χ.

 

και κόφτο με τα πινακάκια copy paste εδω-μέσα.

 

Κάνε και κάνα bench μόνος σου και ανέβασέ το στο αντίστοιχο thread.

 

 

Capiche?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εκει παιζω 1200p οπως και το 95%

 

 αλλα και σε 2560 μια απο τα ιδια

perfrel_1920-16.gif

 

perfrel_1920-17.gif

 

 Κυριακο,με αυτα που λες,θ'αρχισουν ΟΛΟΙ να πουλανε τιτανες ν'αγορασουν 780! :P :D :lol:

Ενταξει,οτι εχεις εσυ "σαρωνει"! ^_^ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι θα ειμαι εγω ο πρωτος που θα του πω οτι συγκρινει ανομοια πραγματα.. Δεν θα πεις κανεις οτι συγκρινει custom Oc υλοποιηση με reference της 290Χ.. Παλι θα συγκρινουμε μηλα με αχλαδια?? Οι custom της 290Χ θα ερθουν απο Νοεμβρη,να δουμε ποιος θα ριχνει στο κεφαλι.. Φαντασου kyr την  gigabyte 290X Oc στα 530€... Και φθηνότερη και δυνατοτερη,its double win. Και μετα η μονη δικαιολογια που θα σου μεινει τα watt που καιει παραπανω,τιποτα αλλο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι θα ειμαι εγω ο πρωτος που θα του πω οτι συγκρινει ανομοια πραγματα.. Δεν θα πεις κανεις οτι συγκρινει custom Oc υλοποιηση με reference της 290Χ.. Παλι θα συγκρινουμε μηλα με αχλαδια?? Οι custom της 290Χ θα ερθουν απο Νοεμβρη,να δουμε ποιος θα ριχνει στο κεφαλι.. Φαντασου kyr την  gigabyte 290X Oc στα 530€... Και φθηνότερη και δυνατοτερη,its double win. Και μετα η μονη δικαιολογια που θα σου μεινει τα watt που καιει παραπανω,τιποτα αλλο :P

στο βιντεο που εβαλε ο φιλος απο πανω εχει reference vs reference.

τελικα η 290x ειναι δυνατοτερη ή οχι απο 780;για να καταλαβουμε και μεις που ειμαστε αποξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο βιντεο που εβαλε ο φιλος απο πανω εχει reference vs reference.

τελικα η 290x ειναι δυνατοτερη ή οχι απο 780;για να καταλαβουμε και μεις που ειμαστε αποξω;

καμία σχέση το review τους..oc evga έχουν βάλει σαν αντίπαλη τα γνωστά παληκάρια!!Κάτσε να κάνουν σύγκριση με μια toxic και το ξανακοιτάμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία σχέση το review τους..oc evga έχουν βάλει σαν αντίπαλη τα γνωστά παληκάρια!!Κάτσε να κάνουν σύγκριση με μια toxic και το ξανακοιτάμε!!

κανεις λαθος φιλε.ειχε απαντηση σε ενα μηνυμα οτι ειναι και οι 2 ριφερενσ ;)εκτος αν ειναι φανμπου και αυτος σαν τον τεκ και μας περιπαιζει :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο βιντεο που εβαλε ο φιλος απο πανω εχει reference vs reference.

τελικα η 290x ειναι δυνατοτερη ή οχι απο 780;για να καταλαβουμε και μεις που ειμαστε αποξω;

τα ιδια ειναι αλλα η 290χ reference ειναι απιστευτο σαπακι 95c/uber mode=θορυβος/και απο oc  δεν λεει και τιποτα απο οσα εχω δει.Δεν εχει θεση στην αγορα αυτη την στιγμη

 

μια castum 780 ειναι οτι καλυτερο!

Aυτο λεω στον prospector! ισως οι castum 290x να ειναι διορθομενες σε αυτα τα σημεια αλλα θα ειναι πλεον αργα λογο 780ti 

 

εδω τωρα τι γινεται?? :-D 

http://www.youtube.com/watch?v=djvZaHHU4I8&feature=c4-overview&list=UUXuqSBlHAE6Xw-yeJA0Tunw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...