Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιός χέστηκε ακριβώς για το 3dfart; Κανένας δεν είπε ότι είναι κακή λύση η 290Χ. Δεν είναι όμως και τίποτα το συγκλονιστικά ιδιαίτερο εκτός αν φοράει κάποιος κόκκινους φακούς επαφής. Πέραν τούτου απομένει να δούμε τις πρώτες Fire Pro βασισμένες στον ΘΩΜΑ γιατί περιμένω να έχουν κλείσει ένα μεγάλο συμβόλαιο γιατί εδώ το 1:2 θα κάνει μάλλον αισθητή διαφορά στις αγορές αυτές.

 

Το να κερδίζει την Titan στα μισά λεφτά και με χαμηλότερους χρονισμούς είναι σημαντικό. Το μονο που πραγματικά δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ σε αυτή την κάρτα είναι ότι απλά reference δεν την παίρνεις, ή custom υλοποίηση ή waterblock.

 

Εγώ τα τόνισα όλα λίγο παραπάνω γιατί η Titan πάντοτε μου φαινόταν ένα ανέκδοτο soldered. Και ελπίζω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να δούμε ανθρώπινες τιμές από την πράσινη που μας βάζει να πληρώνουμε ένα καρο μαλ... για proprietary μαλ... που δεν κάνει κανένας adopt της προκοπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλοδουλευτος όλος ο υπολογιστής :-D (της υπογραφής μου) εχθές αγοράστηκε και περίμενα σήμερα τη κάρτα. Τώρα θέλω να κάνω ενα benchmark να κατεβάσω το 3dmark 2013;

Από που την αγόρασες και πόσο πηγε τελική?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic: Τη κάρτα απο e-gate στα 299. Επεξεργαστή, μητρικη, ssd, κουτι πλαίσιο στα 470 (για αυτο σε ενα παλιό μου thread έλεγα οτι θέλω απο πλαίσιο) και ραμ απο e-shop τελική 850.

On topic : για το bench της κάρτας γραφικών σε valley και heaven το ανεβάζω εδώ μιας και είμαστε στο thread των r7, r9.

Μιας και δε ξέρω πως πάνε αυτά είναι καλά τα αποτελέσματα; Είναι ολα full τα settings.

 

Ααα τώρα που το θυμήθηκα το θορυβούλι της το κάνει μπορώ να πώ δηλαδή όταν μπεις σπίτι με τα πάντα κλειστα κ τύχει κ τρέχει φουλ η κάρτα καταλαβαίνεις οτι κάτι εινια ανοιχτό γύρω σου.

post-123851-0-88423300-1382608794_thumb.png

post-123851-0-00759500-1382608801_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να μας πεις τι λέει η κάρτα απο θερμοκρασίες και θόρυβο, έχουν αναφερθεί διάφορα.

Για ενημέρωση εδώ θα βρεις το νέο bios της gigabyte http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?manufacturer=Gigabyte&model=R9+280X αν έχεις θέμα με κάτι από τα παραπάνω που σε ρώτησα...

Καλοδούλευτο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά ειναι για στοκ. σαν 7970ghz. παμε στο OC τωρα :devil:  :devil:  αλλα βάλτα στο benchmarking thread καλύτερα, εκει θα μπορέσεις να πάρεις και συμβουλές

 

υγ. ασε το heaven , valley να τρεξουν μια-δυο φορες και μετά ξεκίνα το benchmark θα βελτιώσεις τα min fps

Για Oc ακόμα δε το σκέφτομαι αργότερα να ξανα μαζέξω κανα φραγκο να βάλω τίποτα να τον ψύχει. Θα τα βάλω και εκεί όταν κάνω και το 3dmark

Καλά δοκιμές κάνω να δώ πως πάει αφου μου λες καλά είναι, κομπλε!

 

Το θέμα είναι να μας πεις τι λέει η κάρτα απο θερμοκρασίες και θόρυβο, έχουν αναφερθεί διάφορα.

Για ενημέρωση εδώ θα βρεις το νέο bios της gigabyte http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?manufacturer=Gigabyte&model=R9+280X αν έχεις θέμα με κάτι από τα παραπάνω που σε ρώτησα...

Καλοδούλευτο ;)

Για θόρυβο είπα κάνει αρκετό έχω το πισι διλα απο τη πόρτα εισόδου ε όταν μπείς και τρέχει η κάρτα θα πείς τι ειναι εδώ και κάνει ετσι. Ευχαριστώ για το λινκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κερδίζει την Titan στα μισά λεφτά και με χαμηλότερους χρονισμούς είναι σημαντικό. Το μονο που πραγματικά δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ σε αυτή την κάρτα είναι ότι απλά reference δεν την παίρνεις, ή custom υλοποίηση ή waterblock.

 

Εγώ τα τόνισα όλα λίγο παραπάνω γιατί η Titan πάντοτε μου φαινόταν ένα ανέκδοτο soldered. Και ελπίζω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να δούμε ανθρώπινες τιμές από την πράσινη που μας βάζει να πληρώνουμε ένα καρο μαλ... για proprietary μαλ... που δεν κάνει κανένας adopt της προκοπης.

Εσύ πιστεύεις ότι θα κράταγε την τιμή του Τιτάνα αιωνίως; Αργά ή γρήγορα και χωρίς ανταγωνισμό θα αναγκαζόταν να ρίξει τις τιμές γιατί από ένα σημείο και μετά σου τελειώνουν και οι ανεγκέφαλοι που δίνουν χιλιάρικο για GPU (με το συμπάθιο δηλαδή...)

 

Οι 280-άρες της AMD αυτή τη στιγμή είναι η χρυσή τομή για κάρτες με την ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΗ σχέση τιμής/απόδοσης και επειδή όλα πρέπει να λέγονται η ΣΗΜΕΡΙΝΗ τιμή των 280Χ-Tahiti- άλλαξ'οΜανωλιόςέβαλετηφούστατουαλλιώς θα έπρεπε να είχαμε αρχές του 2012 και όχι πάνω από 500άρες ευρώπουλα. Εμ πως να μη σου ξετσουτσουνίσει μετά η δώσε θάρρος στο χωριάτη NV;

Φανταζομαι δεν εχουμε τιμες για 290Χ απο Ελλαδα ακομη, ετσι? Ποσο υπολογιζουμε, κανα 500αρι?

Θα σου έλεγα αν ενδιαφέρεσαι να κοιτάξεις και εσύ σε ένα από τα online καταστήματα της Amazon εξωτερικού για να μην πληρώσεις los koukos = aidonis ;)

Για θόρυβο είπα κάνει αρκετό έχω το πισι διλα απο τη πόρτα εισόδου ε όταν μπείς και τρέχει η κάρτα θα πείς τι ειναι εδώ και κάνει ετσι.

Χάμστερ στο blender; :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βάλουμε στοιχήματα για αρχική τιμή Πλαίσιο! Εγώ λέω 599€.

Θα πρέπει να περιμένουμε τα πρώτα "μικρά" online μαγαζιά για να δούμε τιμές κοντά στο εξωτερικό.Αν και τα περισσότερα παραεισαγωγές κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βάλουμε στοιχήματα για αρχική τιμή Πλαίσιο! Εγώ λέω 599€.

Θα πρέπει να περιμένουμε τα πρώτα "μικρά" online μαγαζιά για να δούμε τιμές κοντά στο εξωτερικό.Αν και τα περισσότερα παραεισαγωγές κάνουν.

600 μονο;Εγω λεω αρχικη κοντα στα 700 και μετα κανα 650.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε παιδιά ; Με 549$ MSRP πως θα σας την δώσει εδώ 700Ε ; Σε κάνα πλαίσιο βέβαια και αυτό μπορεί να το δεις..

400 ειχαν την sapphire 280Χ αρχικα που την εβρισκες 270 εξω.(30 μεταφορικα και 100 για να βγαλουν το μηνα :/ )

Πανε με τα benchmarks.Στα 400 ειχαν την 770 οποτε λεω θα την βαλουν οσο την 780 = 700ε. :Ρ

Trust in Plaisio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gpureview.com/you-cant-take-it-with-you-article-965.html

αυτο το ξερατε ;υπαρχει αναφορα σοτο φορουμ ; τι επιπτωσεις εχει στις σειρες 7χχ και r9?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...