Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήθελα να ρωτήσω τους γνώστες του αντικειμένου και ειδικά αυτούς που κατέχουν και κρυστάλλινες σφαίρες:

 

Το Crossfire 7970GHz με 280Χ είναι σωστή κίνηση ή θα έχουμε προβλήματα με το support στο μέλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι η AMD πήγε την 290Χ στα όρια για να πιάσει την Titan φαίνεται από το 95άρι που βαράει υπό φόρτο.Εννοείται ότι αν πας στα μέγιστα και τους 2 πυρήνες, το GK110 θα νικήσει, είναι 30% μεγαλύτερος πυρήνας.

 

Nope, στα benches σε ln2 την πατησε την Titan (την Titan ε, όχι την 780), τωρα αμα "μεγιστα" εννοείς overclocking με stock ψήκτρες άλλο. Clock for clock η κάρτα είναι πιο γρηγορη απλά δεν μπορεί να τρέξει καν στο 1ghz boost λόγο θερμικού προβλήματος.

 

Λογικά watercooled vs watercooled ισχύει η ίδια φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα εγω βλεπω με πρασινα γυαλια και εσυ κοκκινα τουλαχιστον εγω το παραδεχομαι και τεκμηριωνω τα λεγομενα μου

εσυ οχι και στα δυο! η χειροτερη μορφη φανμποισμου εισαι

 

αλλα ενας αλλος που δεν φοραει γυαλια και θελει ενα προιν με επιδοσεις τιταν θα παρει μια καρτα που βαραει 95c/χτυπαει ο συναγερμος και απο oc τζιφος?

 

ας βγουν οι custum και βλεπουμε γιατι η ρεφερενς δεν παει πουθενα!δεν το βλεπεις?

 

το τι εχω εγω και ποσο σε ποναει το βλεπουμε δεν χρειαζεται να το φωναζεις!

Αν εσυ καταλαβες αυτο,απο αυτο που σου ειπα.Πραγματικα.Γυαλια,φανμποι...ποτε δεν θα καταλαβεις.Φαινεται,οτι δεν νοιωθεις καλα για πολλα,αλλα αυτο εχει να κανει με τον εσωτερικο σου κοσμο.Βρες τα μονο σου.

No comments.

 

το τι εχω εγω και ποσο σε ποναει το βλεπουμε δεν χρειαζεται να το φωναζεις!

Ναι,ολοι εδω μεσα σου την λενε,επειδη εχεις 780. :P

Να ξερεις τυπικα,οτι εχω 1000 ευρω στην ακρη,διοτι θελω καποια στιγμη ν'αγορασω κατι αξιολογο,ανα πασα στιγμη(με οτι κρινω εγω σωστο).

Οποτε,μαλλον φαντασιωνεσαι B) Εδω μεσα ειναι φορουμ,οπου ο καθενας προσφερει,και δειχνει με οτι μπορει να εχει.

Δεν συγκρινουμε τσεπες,και αν εσυ αυτο κανεις,διαλεξες ΛΑΘΟΣ τομεα,απο την στιγμη,που ξερεις οτι σε 6-9 μηνες,αυτο που εχεις θα ειναι μουσειο!

Αν ηθελα να σου την "πω",αγοραζα πριν μερικους μηνες την titan,και τα λεγαμε.Αλλα και'κει,ακομη στα benchs ΜΟΝΟ μιλας.Αν αυτο σε απασχολει.

Τελος απο εμενα,σε απαντησεις για εσενα.Ολοι καταλαβαν,και καταλαβαινουν γιατι φωναζεις.

Και για να τελειωνουμε με αυτο το αστειο,η παρουσια μου σε αυτο το φορουμ,δεν ειναι να τρολλαρω την nvidia,οπως κανεις εσυ.Βοηθω,οσο μπορω,και οπως μπορω και σε πολλα αλλα τοπικ,με οτι γνωριζω.

Και καθε μερα μαθαινω.Τα σχολια ειτε αρνητικα,ειτε θετικα για και μη στην καθε εταιρεια,γινονται απο ολους.

Δεν εχω κυρηξει κανεναν πολεμο σε κανεναν,οπως κανεις εσυ σε δυο ΜΟΝΟ τοπικ.Amd,nvidia.

Aναλογισου λοιπον τι ειπες,και τι λες σε γενικες γραμμες,και θα καταλαβεις οτι εισαι αδικος,σε ολα τα επιπεδα.

 

 

Ναι έχεις δίκιο

Απλά μου τη σπάει να κοροϊδεύουμε ο ένας τον άλλο για την κάρτα που πηρέ πριν Χ μήνες Χ χρόνια.

Αν και κάποιες φόρες έχει τόση πλακά που γουστάρω. Αλλά άλλο καζούρα, άλλο γκρίνια άλλο τρόλλινγκ άλλο η τεχνολογία έχεις δίκιο.

 

Τεχνολογικά , κάτι προσπάθησα να γράψω πιο πάνω, δεν είμαι τόσο καλός φυσικά. Και σίγουρα επικεντρώθηκα και στο τεχνοοικονομικό που έχει και αυτό τη σημασία του.

Ως επι το πλειστον συμφωνω.

Προσπαθουμε να περασουμε ομορφα,και δεν (προσωπικα),με απασχολει τι εχει ο καθενας.

Συγκριση του Χ με Χ μηνες,ποτε δεν θα γινει αντικειμενικα,λογω διαφορας χρονικων περιοδων διαθεσης του καθε προιοντος.Λογικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε μια μετακόμιση κανανε και περιμενουν να κανουν αποσβεση απο μια καρτα?? ελπιζω να εχει γινει κατι λάθος..

Επ! Δίπλα στο σπίτι μου ήρθε. Θα γλιτώσω 1 Ευρώ από το εισιτήριο του λεωφορείου. Ευκαιρία  :-D 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να ρωτήσω τους γνώστες του αντικειμένου και ειδικά αυτούς που κατέχουν και κρυστάλλινες σφαίρες:

 

Το Crossfire 7970GHz με 280Χ είναι σωστή κίνηση ή θα έχουμε προβλήματα με το support στο μέλλον?

Aπο οτι λενε θα δουλευει οκ ,αλλα το support που αναφερεις ειναι λιγο γενικο .Crossfire -support σχημα οξυμωρο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικά πράγματα ..Βαρέθηκα να βλέπω και εδώ και στο δελαμπ τα ίδια άτομα να λένε τα ίδια πράγματα.. Sigh. 

Ον τοπικ τώρα. Αν η 290Χ αρχίζει απόο 460 η 290 πόσο θα πάει λέτε? Μπας και κάνουμε την υπερβαση από 280Χ xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλοκαιρι με 35 βαθμους η 290x θα εχει 95 βαθμους ? Θα κλεινει το pc απο θερμοκρασια ?

΄Αλλος παραπονιάρης...χειμώνα περιμένουμε. Η AMD σου χαρίζει 2σε1 κάρτα γραφικών και μαγκάλι και εσείς αχάριστοι παραπονιέστε.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Hawk7 και λοιποί,

 

Αφήστε τις προσωπικές αιχμές και μένετε στο θέμα. Αφήστε να πάω μια βόλτα ο έρμος ήσυχος. Εκπαιδευτικός σε νηπιαγωγείο είναι ώρες ώρες ευκολότερη δουλειά... :D

woot, new version...

To custum μου μέσα....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Hawk7 και λοιποί,

 

Αφήστε τις προσωπικές αιχμές και μένετε στο θέμα. Αφήστε να πάω μια βόλτα ο έρμος ήσυχος. Εκπαιδευτικός σε νηπιαγωγείο είναι ώρες ώρες ευκολότερη δουλειά... :D

Παλι εγω θα τ'ακουσω; :D

Οταν ο αλλος κανει αμεση επιθεση,λεγοντας οτι ζηλευουμε την καρτα του :P ,και απο εκει πηγαζουν τα σχολια μας,δεν θα απαντησεις μετα;

Αλλωστε,εγω με τον συγκεκριμενο χρηστη,εχω τελειωσει.Συγνωμη απο την πλευρα μου,στα υπολοιπα παιδια,που γινομαι ψιλοκουραστικος.Ειλικρινα,τελος απο μενα. B)

 

 

Οσο για την custom version,γιατι διαφωνεις;αφου οι reference εκδοσεις,σχεδον απο αποψη ψυξης,σε κανεναν δεν λειτουργησε.

Εννοειτε η αναμονη για custom υολποιησεις οτι ειναι πιο συμφερουσες.Μονο για τα εργαστηρια benchs κανουν,και μετα παιρνουν δρομο.χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το παίρνεις προσωπικά. ΄Οποιος θέλει να ξεμαλλιαστεί με άλλο χρήστη ευχαρίστως να του στείλει ένα PM που μπορεί και άνετα και ανεξέλεγκτα να του χώσει τα μπινελίκια του.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα custom. Απλά γέλασα με το τυπογραφικό σου λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα custom. Απλά γέλασα με το τυπογραφικό σου λάθος.

Αμα σου πω,οτι δεν το ειδα.Τωρα που το ανεφερες το προσεξα.

Γραφω με "τυφλο" :P συστημα,και ξεφευγουν μερικες φορες τετοια. :lol:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Nl8V-wZXKP8

 

Εξηντα νταν,με υποσημειωση.Χωρις recording,εφυγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν κράταγε και 60άρι στο BF3..

 

60αρι σε BF III κρατάει και η 780gtx με χ4 ΜSAA σε 1440p σε 64/64 server! 

 

Δεν μιλαμε για 1080p για τετοιες καρτες...

 

Το 1440p που μπορουν και τρεχουν με ολα τα γραφικα και φιλτρα. Απο εκει και πανω αρχιζεις και κοβεις γραφικα ή φιλτρα. Μερικα παινχιδια δεν παιζονται σε 60fps με μια καρτα σε αναλυσεις surround, eyefinity. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...