Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστω R 200, γιατί το Radeon 9 series δεν ισχύει :P

 

Το Mantle δεν είχαν πει ότι θα το βάλουν με patch τώρα το Δεκέμβρη ; Αλλά θα μου πεις με τόσα προβλήματα που προέκυψαν το mantle μας μάρανε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξα και εχουν περιορισμένη διαθεσιμότητα. 

Γενικα, ψαχνω μια καρτα που αντεχει 3 xstar, να ειναι αθορυβη και να παιζει strategy.

 

Και καλα, "δεν ζηταω πολλα"

 

 

amazon.co.uk

http://www.amazon.co.uk/Graphics-Express-Display-PowerTune-Technology/dp/B00G9IJRS8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1386264722&sr=8-1&keywords=asus+290

 

edit

 

απο 13

Τόση ωρα μιλάς για reference?? Πφφφφ... Σε χαλάει η ελληνική τιμή?

3 Xstar?? Εφόσον θέλουν μονο Dvi-Dη τριτη οθονη πως θα συνδεθεί?? Εκτός και αν έχουν και έχουν και Hdmi/Dp.

Δεν εψαχνες κάτι σε αθόρυβη κάρτα?? Που πας στην 290 reference?? για μπες και εσύ στην σειρα " Και εγώ περιμένω μηνες για τηντην R9 290 costum" :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θες Asus sony και καλα? :P Και εγώ εχω Asus....στο 2ο BIOS της Sapphire κάρτας μου xD

Οποίος γνωρίζει τι παιζει όταν υπαρχουν 3 οθόνες που υποστηρίζουν μονο Dvid-D,ουτε τα ανταπτορακια θα κανουν δουλεια απο οτι ειχα διαβασει.. Δεν ξέρω αν θα δουλεύει με μια 2η κάρτα αφού πρωτα απενεργοποιησεις το ULPS.. Είσαι σπάνια περιπτωση :P

(Αν πηγαίνεις τελικά σε 2 καρτες,το πιο vfm θα ηταν νομιζω 2x7950 μεταχείρι στα 400-420€ θα σου έβγαινε,τις κανεις oc both για να εχεις επιδόσεις 7970ghz/280X,και είσαι Κάπως καλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θες Asus sony και καλα? :P Και εγώ εχω Asus....στο 2ο BIOS της Sapphire κάρτας μου xD

Οποίος γνωρίζει τι παιζει όταν υπαρχουν 3 οθόνες που υποστηρίζουν μονο Dvid-D,ουτε τα ανταπτορακια θα κανουν δουλεια απο οτι ειχα διαβασει.. Δεν ξέρω αν θα δουλεύει με μια 2η κάρτα αφού πρωτα απενεργοποιησεις το ULPS.. Είσαι σπάνια περιπτωση :P

(Αν πηγαίνεις τελικά σε 2 καρτες,το πιο vfm θα ηταν νομιζω 2x7950 μεταχείρι στα 400-420€ θα σου έβγαινε,τις κανεις oc both για να εχεις επιδόσεις 7970ghz/280X,και είσαι Κάπως καλά :P

 

Η 7950 τα σπάει ακόμα. Στο BF4 1175/1575 παίζω 60+ έως 90+ FPS και πολύ σπάνια μερικά 50αρια (και φυσικά μερικά 100αρια), όλα ultra με το ψεύτικο ΑΑ low και MSAA 4x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψεύτικο ΑΑ, χαχαχαχα, πέρα από τη πλάκα καλύτερα να το έχεις off το συγκεκριμένο γιατί ακόμα και στο low προσθέτει θολούρα.Επίσης γιατί εντυπωσιάζεσαι ; Πόσο νομίζεις απέχει μια τόσο κλοκαρισμένη 7950 από μια 290Χ stock ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψεύτικο ΑΑ, χαχαχαχα, πέρα από τη πλάκα καλύτερα να το έχεις off το συγκεκριμένο γιατί ακόμα και στο low προσθέτει θολούρα.Επίσης γιατί εντυπωσιάζεσαι ; Πόσο νομίζεις απέχει μια τόσο κλοκαρισμένη 7950 από μια 290Χ stock ;

 

είχα την 290χ για τόσο λίγο (μέρες) που δεν πρόλαβα να σχηματίσω εικόνα. Τώρα πάω για την 290pro ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εναν γρήγορο υπολογισμό που εκανα ειναι περιπου 30% πιο δυνατή η 290Χ απο μια 7950oc στο Bf4 :P

Μόνο 30% καλύτερη σε απόδοση και 100% χειρότερη σε θερμική συμπεριφορά  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γίνει η συζήτηση για τις θερμοκρασίες.Έτσι είναι σχεδιασμένος ο πυρήνας.Όποιου δεν του αρέσει ας πληρώσει παραπάνω και ας πάει σε ανάλογη λύση (after market cooler,custom design ή άλλο μοντέλο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...