Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μενα την Toxic και ξεχωριστά το BF4. Στο skroutz το BF4 κοστίζει 40 η limited edition.

Αν σε ενδιαφέρει βέβαια η εγγύηση η Toxic έχει 2 χρόνια και η MSI 3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μάλλον λάθος κάνανε! Η MSI έχει πάντα 3 χρόνια εγγύηση. Το πολύ πολύ τους παίρνεις ένα τηλέφωνο και το διευκρινίζεις!  

290ALL THE WAY λέμε βρε!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγο χαζο να αγορασει καποιος 280x με 310+ οταν με 60ευρω παραπανω μπορει να εχει 30%+ παραπανω επιδοσεις με τη 290...Για σκεψου το πιο σοβαρα..:P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις μεγάλο δίκιο. Ο μόνος λόγος σκέψης ήταν/ειναι τα χιλιοειπωμένα προβλήματα θερμοκρασίας θορύβου και η καθυστέρηση έλευσης custom εκδόσεων ! ( προσωπικά λόγω κακής προηγούμενης εμπειρίας θορύβου πλέον μου εχει μείνει κουσούρι )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγο χαζο να αγορασει καποιος 280x με 310+ οταν με 60ευρω παραπανω μπορει να εχει 30%+ παραπανω επιδοσεις με τη 290...Για σκεψου το πιο σοβαρα.. :P

Με 100+ευρο για την ακριβεια αν υπολογισουμε και αλλη ψυκτρα :P,και συγκεκριμενα μιλαμε μονο για Sapphire εκδοση(Msi 290 δεν εχω δει ακομα στα ελληνικα μαγαζια)αρα μονο 2 χρονια εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουρκικό παζάρι φάση... xD

 

In other news

 

Έχω ενα τροφοδοτικό 550watt με 6+6 pins ενώ η 290 θελει 8+6 και 750 watt ( recommended )

Και ερωτώ, υπάρχουν, αξιόπιστα, pins που να κάνουν τα 6 σε 8; Επίσης το τροφοδοτικό θα αντέξει;

 

Οποία πρόταση δεκτή.

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουρκικό παζάρι φάση... xD

 

In other news

 

Έχω ενα τροφοδοτικό 550watt με 6+6 pins ενώ η 290 θελει 8+6 και 750 watt ( recommended )

Και ερωτώ, υπάρχουν, αξιόπιστα, pins που να κάνουν τα 6 σε 8; Επίσης το τροφοδοτικό θα αντέξει;

 

Οποία πρόταση δεκτή.

 

Thanks

 

Πρώτα θα έπρεπε να ρωτήσεις αν αντέχει το τροφοδοτικό και η απάντηση είναι αρνητική. H ειρωνεία είναι ότι απαντάς την ίδια σου την ερώτηση μόνος σου. ΄Οταν σου συνιστά ελάχιστο 750 πως θα μπορούσε να αρκεί ένα 550-άρι ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι Αιλουρε εσύ πιστεύεις οτι θέλει 750watt(!!!) η 290 για να λειτουργήσει κομπλε???

Αν ειναι ποιοτικό το τροφοδοτικό σου θα την αντέξει,recommended έχει 550-600watt,και για το όσο αφορα την τροφοδοσια,έχει μέσα η συσκευασία miles που μετατρέπει το 6pin σε 8 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ (αφού λίγο πολύ όλοι παραστρατούμε)...
 
Για τον αδερφό μου ([email protected]), 8GB@1600, 520W Corsair HX, θα προτείνατε: 7870(LE), 270X @1680*1050?
 
Τον θέλω για παρέα στο BF4, οπότε κάποιο πιθανό bundle σε λογική διαφορά τιμής (απο online κλειδιά τα οποία πέφτουν κάθε μέρα) κερδίζει τις εντυπώσεις.
 

Πρέπει να του σπρώξω τα δικά μου για να μπεί ο 8320-50, η Η100i και να δω τι μνήμες θα βρω...

 

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ (αφού λίγο πολύ όλοι παραστρατούμε)...

 

Για τον αδερφό μου ([email protected]), 8GB@1600, 520W Corsair HX, θα προτείνατε: 7870(LE), 270X @1680*1050?

 

Τον θέλω για παρέα στο BF4, οπότε κάποιο πιθανό bundle σε λογική διαφορά τιμής (απο online κλειδιά τα οποία πέφτουν κάθε μέρα) κερδίζει τις εντυπώσεις.

 

 

Πρέπει να του σπρώξω τα δικά μου για να μπεί ο 8320-50, η Η100i και να δω τι μνήμες θα βρω...

 

 

Ευχαριστώ...

Την 270x είναι λίγο πιο γρήγορη από την 7870 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...