Προς το περιεχόμενο

[Μητρική] Gigabyte GA-H61M-S2PV - mATX - iH61 απο 15.5€-20.5€ αναλογα την περιοχη σας @Multirama [εξαντλημενο]


Str

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανονικά διαθέσιμο το βλέπω με παράδοση 2-5 εργάσιμες.

Μάλλον είδε το αρχικό του mulirama και όχι αυτό που λέμε από το getitnow (κι αυτό εξαντλημένο παίζει να ήταν απ την αρχή και να το μάθουμε αύριο :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 398
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν θέλετε mini σύνθεση pc φθηνή γιατί δεν πάτε σε mini pc barebone ? θα σας πάει 50 ευρώ πιο ακριβά και είναι σε μέγεθος pocket και δεν καίει τίποτα! http://www.skroutz.gr/s/4311145/Intel-Next-Unit-Of-Computing-NUC-i3-3217U.html

 

Και όταν θες να αναβαθμίσεις θα γίνεσαι ο Γιακούμπ  :lol:  που σχεδόν τίποτα επιπλέον δεν θα χωράει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν θες να αναβαθμίσεις θα γίνεσαι ο Γιακούμπ  :lol:  που σχεδόν τίποτα επιπλέον δεν θα χωράει

hahah αν το θές για βασικό pc ναι θα συμφωνήσω αλλά για κατεβαστήρι και μάλιστα που το κουβαλάς και όπου γουστάρεις σαν δευτερο pc αξίζει και με το παραπάνω γιατί συμφέρει και απο θέμα κατανάλωσης ρευματος ειδικά άμα το έχεις και δουλεύει όλημερης .

 

Οι περισσότεροι που το θέλετε για την χρήση που προανέφερα βάλτε τα κάτω και θα δείτε ότι αξίζει και με το παραπάνω το barebone pc (χώρος, κατανάλωση ,χρηστικότητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, κοιταξα του μουλτι γι' αυτό νομιζα ότι τελειωσε τωρα. Εβαλα λοιπον στο #1 και το 2ο λινκ + τις τιμες και στον τιτλο που αφορουσε το μουλτι και ηταν λαθος το "12€" αλλα και στο #1 για το γκετιτ ορ λιβ ιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραλάβει μια απο multirama και είναι rev 2.2.

 

Πάντως για να έμεινε τόσες μέρες available πρέπει να είχαν πολλά κομμάτια (αλλιώς θα πέσουν πολλές ακυρώσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να έμεινε τόσες μέρες available πρέπει να είχαν πολλά κομμάτια (αλλιώς θα πέσουν πολλές ακυρώσεις).

 

και πολλέεεεες αρνητικές επίσης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραλάβει μια απο multirama και είναι rev 2.2.

 

Πάντως για να έμεινε τόσες μέρες available πρέπει να είχαν πολλά κομμάτια (αλλιώς θα πέσουν πολλές ακυρώσεις).

 

Την έστησες με κάνα επεξεργαστή ή όχι ακόμα;Και για το δεύτερο πάλι καλά που δεν μεσολαβεί κάνα τριήμερο τετραήμερο και είναι μόνο σουκού.Πάντως εγώ καλού κακού ετοίμασα μια πλερέζα από την γκαρνταρόμπα να είναι πρόχειρη και ένα μικρό καλάθι  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έκανα παραγγελιά με στόχο να φτιάξω NAS.

 

στα + η τιμή (φυσικά).

στα -

  • δεν υποστηρίζει usb3 
  • δεν υποστηρίζει sata III (άρα για ssd δεν λέει)
  • δεν έχει έξοδο hdmi (για χρήση htpc υπάρχουν καλύτερες λύσεις)

 

Μακάρι να παραλαβουμε όλοι κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έκανα παραγγελιά με στόχο να φτιάξω NAS.

 

στα + η τιμή (φυσικά).

στα - το ότι δεν υποστηρίζει usb3 (άρα για ssd τσάμπα θα πάει) / δεν έχει έξοδο hdmi (για χρήση htpc υπάρχουν καλύτερες λύσεις)

 

Μακάρι να παραλαβουμε όλοι κανονικά.

 

Πού κολλάει ο ssd με την usb;  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έκανα παραγγελιά με στόχο να φτιάξω NAS.

 

στα + η τιμή (φυσικά).

στα -

  • δεν υποστηρίζει usb3 
  • δεν υποστηρίζει sata III (άρα για ssd δεν λέει)
  • δεν έχει έξοδο hdmi (για χρήση htpc υπάρχουν καλύτερες λύσεις)

 

Μακάρι να παραλαβουμε όλοι κανονικά.

 

 

Πού κολλάει ο ssd με την usb;  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έκανα παραγγελιά με στόχο να φτιάξω NAS.

Οποιος ξερει η γνωριζει πως θα περασω τους εσωτερικους παλιους Serial ATA δισκους 3.5 ιντσων δισκους (4-5 στον αριθμο) σε εξωτερικο συστημα στυλ NAS η Multiple Dock Station με τον ποιο vfm τροπο ας κανει το κοπο να μου στειλει ενα π.μ να μη βγαινουμε εκτος θεματος. Δεν με ενδιαφερει η ταχυτητα μεταφορας δεδομενων καθοτι ειναι αποθηκευτικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ssd αγοράζει το 99% του κόσμου για τα IOPS

και sata I να ήταν μια χαρά γρήγορο θα ήταν το σύστημα

 

καλή τύχη στην αγορά :)

 

ευτυχώς ανήκω στο 1%

 

για τις ταχύτητες μπορείς να δεις εδώ http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/8142/~/difference-between-sata-i,-sata-ii-and-sata-iii

και ένα ενδιαφέρον συγκριτικό εδώ

http://www.tomshardware.com/reviews/sata-6gbps-performance-sata-3gbps,3110.html

Οποιος ξερει η γνωριζει πως θα περασω τους εσωτερικους παλιους Serial ATA δισκους 3.5 ιντσων δισκους (4-5 στον αριθμο) σε εξωτερικο συστημα στυλ NAS η Multiple Dock Station με τον ποιο vfm τροπο ας κανει το κοπο να μου στειλει ενα π.μ να μη βγαινουμε εκτος θεματος. Δεν με ενδιαφερει η ταχυτητα μεταφορας δεδομενων καθοτι ειναι αποθηκευτικοι.

 

Θα πρέπει μάλλον να ανοίξεις ξεχωριστό topic με βάση το NAS που έχεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με το chat πριν λίγο και μου είπε θα την στείλουν μέχρι την παρασκευή! ''δεν ξέρω αν ακόμα δεν έχουν καταλάβει τι παίζει με την Mobo'' ,απ τα λεγόμενα της κοπέλας δεν φάνηκε να υπάρχει κάποιον πρόβλημα παραλαβής ....εξαρτάται φυσικά και από τα διαθέσιμα κομμάτια αλλά όπως και να έχει οι πρώτοι το βλέπω να παραλάβουν κανονικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...