Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση νέου Dj deck.


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άνετα, αλλά δεν με βλέπω να παίζω TrΛpstep με εσάς.. καμιά Housιά ή Trance. Κάτσε να εγκατασταθώ και εγώ θα προσφερθώ σε αυτό το τόπικ μόλις το συνηθίσω.

Εν τω μεταξύ, το VDJ PRO Full 7.0.4 θα μπει για λιώσιμο, ή με αναγκάζουν να βάλω την LE με κάποιο τρόπο; -.-
Σκέφτομαι να τα ετοιμάσω όλα από τώρα, να μην χάνω χρόνο..

Άααααντε ποιος θα μπει στο Room να πούμε τίποτα σχετικό;

Επεξ/σία από Koritsi_Gia_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο μεταξυ αν ειναι να συνεχισεις να παιζεις με virtual ή οτιδηποτε θα επρεπε να κοιταξεις αν εχουν βγαλει mapping για τα προγραμματα που θες .αλλιως θα πρεπει να το σεταρεις μονη σου κουμπι κουμπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Το οποίο δεν νομίζω να είναι και ΤΡΑΓΙΚΟ, εκτός και αν θέλω τίποτα ρυθμίσεις πιο "ειδικές" επειδή πολλά πατήματα και τα jogs είναι Velocity.
Αλλά και ο alex το λέει, και το έχω διαβάσει πως οι τρελοί του vdj έχουν βγάλει πολλά mappings για τα Air.

Βέβαια, δεν ξέρω που ακριβώς θα τα βρω.. μιας και δείχνουν να τα κλειδώνουν για χρήστες που δεν έχουν βάλει S/N.

Σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει όμως.. είναι συμβατά.


καλημέραπείτετίποταάλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αφου ειδες και αποφασισες τελικα για air+

καλη αγορα με το καλο και καλοδουλευτο :)

το djazz τωρα που το βλεπω ειναι GG στα λευτα αυτα

αρκετα κουμπια και με διαφορετικες λειτουργιες(χωρις δευτερες λειτουργιες με swift και π@π@ριες που ειναι μεγαλο πραγμα inda mix που λεμε)

στα pad που τοσο σαρεσουν εχουν χωσει μεσα ολες της λειτουργιες

τι να πρωτοκανεις με τα 4 ερημα pads? να βαλεις samples,cues,loops?θα παιζει πολυ swift...

τεσπα το air+ τουλαχιστον εχει ξεχωρα κουμπακια για της λουπες οχι οπως το προηγουμενο

αλλα if u ask me ειδικα για το djazz ειναι αλλης κατηγοριας  μηχανακι και αρκετα ανωτερο...!

ολα αυτα δεν εχουν νοημα αν πηρες το air+ (με γεια και καλοδουλευτο και να το χαρεις στο μεγιστο) 

αλλα αν ακομη δεν το πηρες επιμενω οτι δεν ειναι καλη αγορα

μπορεις και (πολυ) καλυτερα...αν το air+ ειχε 120-140 ναι αλλα 20 λιγοτερα απο το djazz? αμαρτια απο το θεο

αλλα περι ορεξεως...

Επεξ/σία από spacecowboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να επισκεφτείς ένα κατάστημα επαγγελματικού ήχου και να δεις πραγματικά τα μηχανήματα...πολλές φορές ακόμα και τα reviews στο YT δεν μπορούν να δώσουν πλήρη εικόνα...εγώ το έπαθα αυτό με το DDJ T1 της Pioneer...το κράτησα 3 μήνες και μετά το έστειλα....τώρα έχω 2 Allen & Heath K1/2 Technics SL 1200/Pioneer DJM 600 με timecoded vinyl το Scratch Pro...Κ1 είναι super για τα λεφτά του...πλήρως customization midi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Djazz το ένιωσα, και αν διαβάσατε αυτά που σας έγραφα, το μόνο κύριο αρνητικό του ήταν πως δεν μου έκανε το κλικ - για κανένα λόγο όμως. Πιστεύω πως δεν θα μου άρεσε καν να μπει στο δωμάτιό μου. Τις εξτρά παροχές που είχε, προφανώς τις κατανόησα και με δεδομένο αυτό έκανα την αγορά μου.

Μιλάμε για έρωτα το παιχνιδάκι. Είμαι χεσμένη απ' τη χαρά μου που τα διέθεσα. Το μόνο που με ανησυχεί είναι να ισχύουν όλες οι λειτουργίες του και να μην κολλήσει πουθενά. Οι παραπάνω, σε κάνα 3ρι - 5ρι χρόνια που θα προσθέσω κάνα Tractor.

Behold..

..Air+ pops up intο the Gaming Chamber.

 

214xis3.jpg

fdy4cl.jpg

29vfjaf.jpg

 

Θα επανέλθω με απορίες. To post ήθελα να το κάνω εδώ και 6 ώρες.. έχω απλά σκαλώσει πάνω του για την ώρα για να συνηθίσω ότι φοράει. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.herculesdjmixroom.com/en-us/blog/dj-control-air/mix-on-dj-control-air-in-virtualdj-pro-7/

γελοιο να κλειδωνουν το αρχειο!!!

δοκιμασε μπας και ειναι κανενα απο αυτα

https://www.google.gr/search?q=Hercules+Mapper+Pack&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a&channel=rcs&gws_rd=cr&ei=AE2wUpG2MIjdsgawvoC4CA

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...