Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση νέου Dj deck.


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νταξ, μη σας πιλατεύω τώρα με αυτό.. είναι λεπτομέρεια (επίσης έμαθα να βάζω δικά μου Samples και μέσω του ίδιου του προγράμματος με drag n drop άρα).

Μου ήρθε και ένας EVO SSD, και πάω για φορμάτ. Θα επανέλθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνεχίζω να μην δηλώνω ξαφνικά "σχετική" αλλά ενώ έκανα την έρευνα αγοράς μου για τη δική μου αγορά, είδα κάτι παραπάνω.
 

Εγώ το Numark dj2go να αναφέρω, πως το είδα/έπιασα από κοντά.. και δείχνει αν και μικρό συγκριτικά με όλα τα της τιμής του.. μπορεί να σου δώσει πολλά περισσότερα. Και με 10€+ από αυτά που δίνεις, πας σε κάτι πιο solid -> numark-idj-live-ii

Πάλι θα σου καταλήξουν στα ίδια. Πήγαινε -> δες -> τι νιώθεις πως σου ταιριάζει περισσότερο.

Επεξ/σία από Koritsi_Gia_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνεχίζω να μην δηλώνω ξαφνικά "σχετική" αλλά ενώ έκανα την έρευνα αγοράς μου για τη δική μου αγορά, είδα κάτι παραπάνω.

 

Εγώ το Numark dj2go να αναφέρω, πως το είδα/έπιασα από κοντά.. και δείχνει αν και μικρό συγκριτικά με όλα τα της τιμής του.. μπορεί να σου δώσει πολλά περισσότερα. Και με 10€+ από αυτά που δίνεις, πας σε κάτι πιο solid -> numark-idj-live-ii

 

Πάλι θα σου καταλήξουν στα ίδια. Πήγαινε -> δες -> τι νιώθεις πως σου ταιριάζει περισσότερο.

Ευχαριστώ για την απάντηση και χρόνια πολλά!Δηλαδή αυτός δεν αξίζει?http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0087DTP9O/ref=s9_simh_gw_p267_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1FHT5ZGHDDDG281GZESK&pf_rd_t=101&pf_rd_p=430153987&pf_rd_i=468294    ή για πιο φθηνά https://www.skroutz.gr/s/3711735/Hercules-DJControl-MP3-LE.html αν και νομίζω δεν πρέπει να έχει κάρτα ήχου.

Επεξ/σία από original911
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα από την κατασκευή τους και τον τρόπο που το βολεύεσαι εσύ ο ίδιος, είναι τα deck σε αυτές τις τιμές. Άρα δίκιο έχουν τα παιδιά λίγο πολύ που σου λένε να πας να τα "παίξεις" από κοντά στα μαγαζιά.

Το MP3 LE όντως δεν έχει και χρειάζεται κάρτα ήχου με 2 εξόδους αν θες και προάκουσμα, άρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για ανταλλαγές απόψεων, συμβουλών, sample ή οτιδήποτε ποιο Thread έχουν τα jock-wannabes;

Να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση και χρόνια πολλά!Δηλαδή αυτός δεν αξίζει?http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0087DTP9O/ref=s9_simh_gw_p267_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1FHT5ZGHDDDG281GZESK&pf_rd_t=101&pf_rd_p=430153987&pf_rd_i=468294 ή για πιο φθηνά https://www.skroutz.gr/s/3711735/Hercules-DJControl-MP3-LE.html αν και νομίζω δεν πρέπει να έχει κάρτα ήχου.

Το mp3le δεν αξίζει. Το έχω γιαυτο κι δεν το προτείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αμα μπορεις πηγαινε σε traktor kontrol s2

αυτο εχω και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος..και αριστη ποιοτητα..

hercules μη  κοιτας λογο αθλιας ποιοτητας ηχου 

δεν συγκρινεται με το cirus logic της native instruments

http://www.native-instruments.com/en/products/traktor/dj-controllers/traktor-kontrol-s2/

Επεξ/σία από Sed22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mp3le δεν αξίζει. Το έχω γιαυτο κι δεν το προτείνω.

Πήρα τον instict για αρχή να δω αν το χω γενικά και θα δω στο μέλλον αν αξίζει και θέλω να πάω σε κάτι καλύτερο.

 

αμα μπορεις πηγαινε σε traktor kontrol s2

αυτο εχω και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος..και αριστη ποιοτητα..

hercules μη  κοιτας λογο αθλιας ποιοτητας ηχου 

δεν συγκρινεται με το cirus logic της native instruments

http://www.native-instruments.com/en/products/traktor/dj-controllers/traktor-kontrol-s2/

Άν δεν μου έλειπαν τα 400 ευρώ θα τον είχα τιμήσει φίλε. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

μετα απο ενα μηνα με το air+ ειμαι περιεργος για το πως σου φαινεται

εντυπωσεις?κανενα mixaki ανεβασμενο να ακουσουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο ενα μηνα με το air+ ειμαι περιεργος για το πως σου φαινεται

εντυπωσεις?κανενα mixaki ανεβασμενο να ακουσουμε?

με το μιξακι τι θα καταλαβεις ακριβως ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, ΟΚ.

Έκανα ένα μιξάκι μόλις τώρα, γιατί μπήκα από σπόντα και λάτρεψα το ενδιαφέρον του Κάουμπόυ. Ένα ~7min είναι μέσα στο παρακάτω .RAR, αλλά σταθείτε να σας πολυλογήσω πρώτα.

Ουσιαστικά κάνω Mashup, 2x2 κομμάτια. αποθηκευμένα Cues (αν και τώρα πια δεν τα έχω καν ανάγκη), λίγα effects, ιδέες δικές μου αλλά γαμώ τον πληθυσμό μου υπάρχουν αυτές οι μίξεις στο YouTube (βλ. Dj Deck Instinct User & again) που το κάνουν πολύ λάθος/δεν ξέρουν τι κάνουν. (Συγκρίνετε και πείτε μου - αν μπορείτε να τα αντέξετε με το pace που τα swapάρουν)

Επίσης να αναφέρω πως η Dubstep είναι ήχος που γίνεται εύκολα βαβούρα αν τα παίζεις τα 2 Channel μαζί. Vocals που δεν πρέπει να ακουστούν, βαριά trebles που δεν ελέγχονται, και ουσιαστικά καταλήγει μια βαβούρα (χειρότερη από την ίδια την Dubstep, ναι). Αν κάτσω να μιξάρω Trance, House, Progressive, Electro, Electro House λ.χ είναι εύκολο για καμιά ωρίτσα με λογικά λαθάκια, ηρεμία και τσιγαράκι. Δεν έχει όμως κανένα νόημα για εμένα να το μοιραστώ, γιατί δεν βλέπω κανένα σχεδόν ενδιαφέρον.

[Mashup] aRgOoDaki - Cinema v Gold Dust & Breakin' a Sweat v  Right In [153.27 mb - απλά πατήστε Listen αν θέλετε να αποφύγετε το download]

4 Dubstep Tracks - 139BPM - γνωστά Effects - 1 Samplάκι για εισαγωγή

Για να νιώσεις εντελώς την φάση της (re)μίξης θα πρέπει να ξέρεις τα κομμάτια. Θεωρώ πως είναι ευνόητες οι εναλλαγές όμως γιατί στις πρώτες-πρώτες σας τα κάνω με διαφορετικό τόνο (σχετική έλλειψη Gain στο άλλο Channel λόγω προχειρότητας όντας πτώμα απ' το πρωί γραφείο, ενώ 1-2 εναλλαγές αργότερα το μπαλανσάρω, εξυπηρετεί λέω,, γι' αυτό τ' άφησα).

Ένα 7λεπτο σφίξτε δόντια ακούστε το, ώστε να σας πω μετά ανησυχίες που έχω και θέλω να κουβεντιάσω..

Επεξ/σία από Koritsi_Gia_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Δεν θα ήθελα να παίξω σε μαγαζί, αλλά το να συμμετέχω (είμαι μέλος dj) σε PARTY (Group που τα κάνει) θα με έκανε να παρατήσω τα πάντα.

Θεωρώ πως θέλω 2-3 έτη δουλειά για να γίνει όπως θέλω το δικό μου πρόγραμμα. Αν είχα λεφτά και είχα 24/7 για εμένα, τα πράγματα θα ήταν πολύ ταχύτερα.

Εγκλωβισμός θα ονομάζεται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...