Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου pc. Αναβαθμήσιμο μελλοντικά


jgavaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και πάλι any given day αυτό που του πρότεινα σε σχέση με αυτό που προτείνεις είναι η μέρα με τη νύχτα, διαφωνείς?Εάν θέλει ρωτάει για αντίστοιχα parts από κάποιο κατάστημα του τα λέω και τελειώνουμε. Όσο για το τι προτείνετε έχω διαβάσει αρκετά post και βλέπω. Δείγμα του οτι δεν ξέρεις τι σου γίνεται είναι το ότι λες ότι έκανα account πριν 1 εβδομάδα. Μάθε να κρίνεις ένα post όχι πόσο καιρο είμαι στο Forum, και μετά τα ξαναλέμε ευχαρίστως. 

Και στην τελική το θέμα είναι ότι το pc που του πρότεινα είναι 2 φορές ταχύτερο από το δικό σου με 30 € παραπάνω, τίποτα άλλο. Οπότε εάν χτίσει το δικο σου, ναι τον πήρες στο λαιμό σου. Χρόνια πολλά, δεν θα ξαναπαντήσω γιατι εκανα account πριν μία εβδομάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, επειδή ο παλιός μου υπολογιστής (dell zino) αρχίζει και δείχνει την ηλικία του σιγά-σιγά, θα τον δωρισω στον πατερα μου.

Ποσό που διαθέτουμε :1.000€

 

Χρήση υπολογιστή :

Θα ηθελα ενα pc το οποιο θα μου κρατησει αρκετο καιρο και να μπορω να το αναβαθμιζω οποτε χρειαζεται. Το νεο pc θα το χρησιμοποιω για ιντερνετ, θα ακουω μουσικη (θα συνδεσω ενισχυτη-ηχεια, dac, foobar2000). θα παιζω football manager, θα κοιταω φωτογραφίες, θα βλεπω ταινιες κλπ.

Αν και δεν εχω τρομερες απαιτησεις για παιχνιδια θα ηθελα να εχει μια καλη καρτα γραφικων(οχι την καλυτερη, μια καλη ομως) γιατι εχω κολλημα με την καλη εικονα και που ξερεις, με τοσο καλο pc ισως παιξω και κανα πιο απαιτητικο παιχνιδι στο μελλον. Καρτα ηχου εχω εξωτερικη, οποτε με μια μικρομεσαια ειμαι ενταξει.

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:foobar 2000, office

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.Οχι δεν χρειαζομαι, εχω την samsung BX2331, ισως στο μελλον να παρω μια dell.

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? οχι, τα εχω ολα αυτα

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).Σπάρτη

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?Από ένα

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Θα το συναρμολογησει το καταστημα γιατι εγω δεν το εχω.

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο Επιθυμω τα windows 8

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 Προτεινες ενα pc απο διαφορετικα καταστηματα και οχι απο ενα που θελει ο ts και επιμενεις κιολας οταν ειναι μονο 30ευρο η διαφορα. Κατα τα αλλα εχεις δικιο εμεις λεμε οτι να ναι. 

Και πάλι any given day αυτό που του πρότεινα σε σχέση με αυτό που προτείνεις είναι η μέρα με τη νύχτα, διαφωνείς?Εάν θέλει ρωτάει για αντίστοιχα parts από κάποιο κατάστημα του τα λέω και τελειώνουμε. Όσο για το τι προτείνετε έχω διαβάσει αρκετά post και βλέπω. Δείγμα του οτι δεν ξέρεις τι σου γίνεται είναι το ότι λες ότι έκανα account πριν 1 εβδομάδα. Μάθε να κρίνεις ένα post όχι πόσο καιρο είμαι στο Forum, και μετά τα ξαναλέμε ευχαρίστως. 

Και στην τελική το θέμα είναι ότι το pc που του πρότεινα είναι 2 φορές ταχύτερο από το δικό σου με 30 € παραπάνω, τίποτα άλλο. Οπότε εάν χτίσει το δικο σου, ναι τον πήρες στο λαιμό σου. Χρόνια πολλά, δεν θα ξαναπαντήσω γιατι εκανα account πριν μία εβδομάδα. 

Και για το Account της 1 εβδομαδας που λες αν διαβαζες και αλλα παρομοια topics θα καταλαβαινες τι εννοουσα και τι ατομα εχουμε πετυχει εδω μεσα.

 

Το οτι η R9 280x ειναι δυνατοτερη της 760 συμφωνουμε ολοι. Το θεμα ειναι οτι αν χωραει σε συνθεση απο ενα καταστημα. Και στην περιπτωση του eshop που εκανα εγω ειναι 65ευρο παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μαλιστα αυτη ειναι μια ωραια συνθεση. Βεβαια εγω επειδη βλεπω οτι ο ts δεν ειναι και τοσο θερμος gamer γιαυτο και προτεινα και μια ψυκτρα μαζι. Αλλα αν τον ενδιαφερει η δυνατοτερη καρτα γραφικων και μπορει το μαγαζι να συναρμολογησει το pc,χωρις την καρτα η παραπανω συνθεση ειναι αρκετα αξιολογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...