Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come: Deliverance


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, Tambas91 είπε

70 ώρες δε νομίζω να βγαίνει ούτε με speedrun ειδικά για κάποιον που παίζει πρώτη φορα...τα κέρματα τα παίρνεις με το σταγονόμετρο, save δε μπορείς να κανεις οποτε θες, από τα χωρια άμα πας να ξεμυτίσεις και σου την πέσουν bandits σε ψειρίζουν και σε πετάνε σε χαντάκι γενικά στην αρχή εγώ ήμουν πολύ χαμένος και πήγαινα πολύ προσεκτικά

Το μονο Mod που θα εβαζα θα ηταν αυτο να κανω save οπου θελω στο παιχνιδι. Το να μην μπορεις παντου ειναι θεματακι ειδικα αν δεν εχει συχνα και χανεις προοδο μεγαλη. Εχει mod για τα παντα ομως το παιχνιδι και το save παντου ειναι must και δεν χαλαει καθολου και το υπολοιπο παιχνιδι απλα μην σου σπαει και τα νευρα οταν χανεις να χανεις και το progression. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

54 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το μονο Mod που θα εβαζα θα ηταν αυτο να κανω save οπου θελω στο παιχνιδι. Το να μην μπορεις παντου ειναι θεματακι ειδικα αν δεν εχει συχνα και χανεις προοδο μεγαλη. Εχει mod για τα παντα ομως το παιχνιδι και το save παντου ειναι must και δεν χαλαει καθολου και το υπολοιπο παιχνιδι απλα μην σου σπαει και τα νευρα οταν χανεις να χανεις και το progression. 

εγώ δε θα το έβαζα πάντως είναι και αυτό μέσα στο κόλπο του παιχνιδιού να είσαι πιο προσεκτικός να πάρεις σωστές αποφάσεις να μη πηγαίνεις χύμα στο κύμα άσε που κάνει autosave ούτως η άλλως σε κάποιες αποστολές η άμα πας να βγείς τελείως από το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

εγώ δε θα το έβαζα πάντως είναι και αυτό μέσα στο κόλπο του παιχνιδιού να είσαι πιο προσεκτικός να πάρεις σωστές αποφάσεις να μη πηγαίνεις χύμα στο κύμα άσε που κάνει autosave ούτως η άλλως σε κάποιες αποστολές η άμα πας να βγείς τελείως από το παιχνίδι

απλά το πρόβλημα είναι ότι πες πρέπει να φύγεις κάποια στιγμή ξαφνικά ή κουράστηκες ξέρω 'γω. Δεν είμαστε δα και παιδαρέλια πια :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

απλά το πρόβλημα είναι ότι πες πρέπει να φύγεις κάποια στιγμή ξαφνικά ή κουράστηκες ξέρω 'γω. Δεν είμαστε δα και παιδαρέλια πια :P 

υπάρχουν και κρεβάτια που μπορείς να κοιμηθείς και κάνει save... 

το προχώρησες καθόλου ή το παράτησες? :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

υπάρχουν και κρεβάτια που μπορείς να κοιμηθείς και κάνει save... 

το προχώρησες καθόλου ή το παράτησες? :P 

προχώρησα λίγο χθες αλλά δεν είχα πολύ χρόνο. φαίνεται πάντως ότι θέλει ψάξιμο και έχει βάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To είχα παίξει κι εγώ όταν κυκλοφόρησε το 2018 αν θυμάμαι καλά όμως με το σύστημα που είχα εκείνον τον καιρό έκανα πολλές υποχωρήσεις στα γραφικά  τώρα το ξανά έβαλα  με το νέο σύστημα το παίζω χωρίς υποχωρήσεις και τρέχει smooth ελπίζω να το τερματίσω αυτήν την φορά.

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είχα λιώσει τόσο πολύ και να μην το θυμάμαι ?

Δεν ξέρω μπορεί η παίζει να μην είχε βγάλει εξτρα content? 

Θα το έχω στο μυαλό να του ξανα ρίξω μία ματιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επανέρχομαι δηλώνοντας ότι με έχει σκαλώσει πολύ άσχημα το παιχνίδι και θα αφιερώσω πολύ χρόνο πάνω του 👹

 

Έχουν βγει και μικρά official expansions/dlc. 

Από mods εννοείται το save, στόχος για το bow - το οποίο δεν το χρησιμοποιώ, και δυο μοντες για τα γραφικά από το Nexus. Επίσης και μια official για high texture pack. Και official sound pack. Αυτά. 

Το πακέτο με τα dlcs υπάρχει σε κλειδαδικο στα 7-8€, αλλά μόνο για Steam. Για Epic όχι και η κανονική του τιμή είναι στα 20€.

Επεξ/σία από seithan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παιχνιδάρα. Αυτό που μου αρέσει είναι ότι ο πρωταγωνιστής είναι κανονικός άνθρωπος και όχι ακόμα ένας μαμιάς που τους πετσοκόβει όλους. Δυστυχώς δεν έχω χρόνο για να του αφιερώσω αυτή την περίοδο. Από τον Ιούνιο και βλέπουμε... :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, seithan είπε

Επανέρχομαι δηλώνοντας ότι με έχει σκαλώσει πολύ άσχημα το παιχνίδι και θα αφιερώσω πολύ χρόνο πάνω του 👹

 

Έχουν βγει και μικρά official expansions/dlc. 

Από mods εννοείται το sace, στόχος φια το bow - το οποίο δεν το χρησιμοποιώ, και δυο μοντες για τα γραφικά από το Nexus. Επίσης και μια official για high texture pack. Και official sound pack. Αυτά. 

Το πακέτο με τα dlcs υπάρχει σε κλειδαδικο στα 7-8€, αλλά μόνο για Steam. Για Epic όχι και η κανονική του τιμή είναι στα 20€.

Χωρίς τον mod στόχο δεν παίζεται το τόξο κι εγώ μόνο αυτό έχω και τα official high texture και sound τα DLC απο το steam τα έχω άλλα τα είχα πάρει πριν καιρό σε προσφορά δεν θυμάμαι τιμή.

Για όποιον τον ενδιαφέρει η αγορά είναι ευκαιρία στο Steam  μέχρι 25 Απριλίου η προσφορά αυτή https://store.steampowered.com/app/379430/Kingdom_Come_Deliverance/

 

Επεξ/σία από zvarthangalos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, zvarthangalos said:

Χωρίς τον mod στόχο δεν παίζεται το τόξο κι εγώ μόνο αυτό έχω και τα official high texture και sound τα DLC απο το steam τα έχω άλλα τα είχα πάρει πριν καιρό σε προσφορά δεν θυμάμαι τιμή.

Για όποιον τον ενδιαφέρει η αγορά είναι ευκαιρία στο Steam  μέχρι 25 Απριλίου η προσφορά αυτή https://store.steampowered.com/app/379430/Kingdom_Come_Deliverance/

 

8€ για την ολοκληρωμένη έκδοση - Royal Edition (με τα  xpacs μέσα) είναι πολύ καλή προσφορά. Το σκέφτομαι, μιας κ μπορείς να μεταφέρεις τα saves από Epic στο Steam στο συγκεκριμένο παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...