Προς το περιεχόμενο

Eltax Experience 5-Pack 139€ @ΜΜ Συγγρού


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Να ρωτήσω όσους έχουν παραλάβει, πόσες μέρες από την παραγγελία πέρασαν μέχρι να τα πάρετε; Γιατί έκανα παραγγελία και επί τόπου πληρωμή με πιστωτική κάρτα στις 10 και ενώ έγραφε "άμεσα διαθέσιμο, αποστολή σε μια μέρα" μέχρι σήμερα ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα. Να ρωτήσω όσους έχουν παραλάβει, πόσες μέρες από την παραγγελία πέρασαν μέχρι να τα πάρετε; Γιατί έκανα παραγγελία και επί τόπου πληρωμή με πιστωτική κάρτα στις 10 και ενώ έγραφε "άμεσα διαθέσιμο, αποστολή σε μια μέρα" μέχρι σήμερα ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Πάρε τηλέφωνο στο κατάστημα στη Συγγρού και πες τους αυτό ακριβώς που έγραψες. Θα το δουν επιτόπου και θα ορίσουν την παραγγελία σου ως πληρωμένη. Αμέσως θα σου έρθει και το email. Εγώ έτσι έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη πιστευω ειμαστε πολλοι αυτοι που τα πηραμε κ ψαχνουμε ενισχυτη....

To amazon de θα βγαλει προσφορα αυτα:

Onkyo TX-NR535 B 5.2 τωρα ειναι στα 269-bestseller στις 17:30 σημερα

http://www.amazon.de/gp/product/B00J2THNBO/ref=gb1h_img_c-3_3047_500b57c1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_t=701&pf_rd_s=center-new-3&pf_rd_r=1GDVD99SD0M9JS5QE4G8&pf_rd_i=20&pf_rd_p=568973047

Denon AVR-X1100W 7.2 τωρα στα 349 στις 9:30 το πρωι αυριο (νομιζω οτι τα ειχε ξαναβγαλει κ τελικη με μεταφορικα ηταν 330ευρω)

http://www.amazon.de/gp/product/B00JML4D8I/ref=gb1h_img_c-3_3047_1576d6e8?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_t=701&pf_rd_s=center-new-3&pf_rd_r=1GDVD99SD0M9JS5QE4G8&pf_rd_i=20&pf_rd_p=568973047

 

Τι λετε επειδη ειμαι ασχετος με ενισχυτες, ειναι καλα για τα eltex?

 

ή τελικα να παμε στην πιο φτηνη λυση με ενα 180αρι στο Yamaha 377?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 252 τελικη με μεταφορικα  αυτο....Onkyo TX-NR535 B 5.2 τωρα απο amazon de

http://www.amazon.de/gp/product/B00J2THNBO/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Αξιζει?

αν και ειναι πολυ καλη η τιμη, εχε στο πισω μερος του μυαλου σου οτι οι onkyo ειναι ζημιαριδες... διαβασε κριτικες στο αμερικανικο amazon για να καταλαβεις τι λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ειναι πολυ καλη η τιμη, εχε στο πισω μερος του μυαλου σου οτι οι onkyo ειναι ζημιαριδες... διαβασε κριτικες στο αμερικανικο amazon για να καταλαβεις τι λεω

ΤΗΧ!!!τα διαβασα και απογοητευτικα....δεν θα το ρισκαρω...εσυ τι προτεινεις κοντα στα 200-250 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λετε για τον

Denon AVR-X1100W 7.2 Surround-AV-Receiver στα 332 με τα μεταφορικα?βγηκε παλι στο amazon de

http://www.amazon.de/gp/product/B00JML4D8I/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Απο οτι βλεπω εχει περισσοτερα καναλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτεινω κανεναν μεταχειρισμενο δυνατο. Καλα ηχεια αλλα χαμηλη ευαισθησια και δεν τα λες λιγα watt.

Ο Yamaha 377 βγαζει στα 5 καναλια (γιατι αυτο μας ενδιαφερει) περιπου 40 watts. Ειναι entry ενισχυτης και οπως και οι υπολοιποι της κατηγοριας πασχουν απο τροφοδοτικα, γι'αυτο και αυτη η πτωση στα watt οταν παιζεις 5-καναλος.

 

http://www.soundandvision.com/content/yamaha-rx-v377-av-receiver-test-bench

 

Προφανως σε οποιον ενισχυτη και να συνδεσεις τα ηχεια θα παιξουν, απλα εαν το θεμα εαν ειναι να παρεις το κατι παραπανω πρεπει να πας σε αλλη κατηγορια. Εχω δει ενισχυτες διαμαντια να πωλουνται για 200 ευρω στις αγγελιες (Pionner, Denon, Onkyo) μεγαλης κατηγοριας, με φοβερα ρευματα που μπορουν να οδηγησουν τα παντα, αλλα πλεον ο καταναλωτης θεωρει οτι παιζει πιο πολυ ρολο το usb ή το bluetooth και το hdmi απο τον ενισχυτη καθ'αυτου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον φίλο bill7, ισχύει και θα ήθελα να συμπληρώσω κάποια πράγματα γιατί όταν ξεκίνησα αυτό το θέμα, είχα στο μυαλό μου εκτός από την απόλυτα customisable εμπειρία στον 5κάναλο ήχο και την αναβαθμισμένη ακρόαση σε δυκάναλο.

 

Όπως φαίνεται ξεκάθαρα από τις μετρήσεις στο link (και μάλιστα δίνοντας επακριβώς τις τιμές της παραμόρφωσης πράγμα πολύ σημαντικό για να μπορεί να γίνει η σύγκριση) η ισχύς του ενισχυτή μειώνεται σημαντικά όταν όλα τα κανάλια οδηγούνται ταυτόχρονα, κάτι το οποίο είναι τυπικό για όλους τους AV ενισχυτές.

 

Εκφράζοντας την προσωπική μου άποψη, θα έλεγα ότι είναι πολύ πιο σημαντικό όμως το να έχεις την επιλογή αν μη τι άλλο να "πλησιάσεις" την κατάσταση ενός αμειγώς δυκάναλου ενισχυτή θέτοντας τον ενισχυτή σε λειτουργία μόνο του main ζεύγους καναλιών όταν θέλεις να ακούσεις μουσική. Η διαφορές στη φιλοσοφία και σχεδίαση των δυκάναλων ενισχυτών με τους AV είναι πολλές και δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να επεκταθούν εδώ, όποιος θέλει μπορεί να ψάξει αντίστοιχα εξειδικευμένες πηγές να τα βρει πληροφορίες.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον bill7 όσον αφορά το ότι καλό είναι να ρίχνουμε μια ματιά πρώτα σε μεταχειρισμένους AV, καθότι η... φιλοσοφία και σχεδίαση των AV όσων αφορά τα παρελκόμενα της τροφοδοσίας και προενίσχυσης (βλέπε usb, hdmi, dlna, wifi, 4k, κλπ) τους κάνει να απαξιώνονται πολύ γρήγορα για λόγος που καμία σχέση δεν έχουν με τις ικανότητες στους στην εύηχη οδήγηση των ηχείων μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Yamaha 377 οδηγεί τα Eltax σε φίλο που αποφάσισε την αγορά τους, αξιοπρεπέστατα και δυνατά. Πιο αδύναμος από τον Denon avr-x1000 που τον έχω με τα Eltax επίσης.

 

Το τροφοδοτικό του δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και ο ίδιος έχει all-in-one πλακέτα ενίσχυσης. Παρ' όλα αυτά τα οδηγεί με άνεση και είναι πολύ μουσικός ενισχυτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...