Προς το περιεχόμενο

Eltax Experience 5-Pack 139€ @ΜΜ Συγγρού


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάνο, κράτα τα σε μια άκρη και όταν θα κάνεις πάλι καμιά μ@λ@κία στη δουλειά, παρουσίασε τα στο αφεντικό ως home theater των 600-700 ευρώ να ρεφάρεις λίγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/ELTAX-SET-EXPERIENCE-PACK-5,99452,502152,635309.html?langId=-18

 

Επανηλθαν στα 119 τιμη online...μολις πηγα στο Media συγγρου και τα πηρα στα 119

Τωρα περιμενω για αγορα ενισχυτη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα... ολο λεω αστα και κοιταζω τα ηδη υπαρχοντα ηχεια για να πεσω στο φιλοτιμο...

με βλεπω ή για πλειστηριασμους εξωσεις αδικη κενωνια κτλ

ή

γκουρου του meditation τερας αυτοσυγκρατησης

 

post-93334-0-76277400-1417282924_thumb.jpg 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να τα συνδυάσω με τον Denon AVR-X1000, το έχει κάνει κάποιος άλλος;

 

Μπορεί κάποιος να προτείνει βάσεις τοίχου για τα πίσω ηχεία;

 

(ακόμα μέσα στο κουτί είναι τα ηχεία...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω όποιος έκανε συνειδητοποιημένη αγορά να έχει παράπονο.

Ακριβως αυτο ειναι το point. Για οσους τρεξουν να τα αγορασουν, καλα ειναι να κανουν καποιες ερωτησεις στον εαυτο τους:

-Χρειαζομαι 5 ηχεια; Αν ναι, μηπως θα με συμφερε να στησω σταδιακα ενα ποιοτικοτερο ηχοσυστημα, αγοραζοντας πρωτα 2 ηχεια, μετα 1 sub κι αν αυτα δεν με καλυπτουν, να προχωρησω και στα υπολοιπα;

-Εχω ενισχυτη για να τα δουλεψω; Αν δεν εχω, εχω μπατζετ για 5.1 hifi ενισχυτη;

-Εχω sub για να το κανω 5.1; Αν δεν εχω, εχω μπατζετ και για sub;

-Εχω χωρο για ολα αυτα;

-Συμβιβαζομαι με ενα πολυ μετριο ποιοτικα ηχοσυστημα; Με λιγες πραξεις (119/5 - 23% ΦΠΑ) καταλαβαινει κανεις οτι το καθε ηχειο εχει πωλειται σχεδον 20 ευρω λιανικη. Σκεφτειτε χονδρικη ποσο πωλουνται και καταληξτε στο τι κοστος κατασκευης εχουν. Θυμηθειτε οτι ακομα και μετρια ηχεια για pc κοστιζουν περισσοτερο. Αρα επανερχομαστε στα παραπανω 3 ερωτηματα και κυριως στο αν πραγματικα τα χρειαζεστε.

 

Κατι τελευταιο.

Αυτοι που θελουν ηχεια για ακροαση μουσικης, πρεπει να δουν σε στερεοφωνικο συστημα με 2 ηχεια, ισως και 1 sub, το πολυ. Δεν τους καλυπτει το συγκεκριμενο συστημα. Κρατουν τα 120 ευρω στην ακρη, προσθετουν με τον καιρο κι αλλα χρηματα και στοχευουν στην αγορα, ποιοτικων hifi ηχειων.

 

Αυτοι που θελουν ταινιες χρειαζονται 5.1 συστημα. Παλι δεν καλυπτονται απτα ηχεια του συγκεκριμενου συστηματος. Δεδομενου λοιπον οτι θα πρεπει να πληρωσουν για αγορα sub (minimum 100 ευρω) και ενισχυτη (minimum 150 ευρω), μηπως αντι για 120+100+150= ~400 ευρω, θα ηταν προτιμοτερο να πανε σε ετοιμο home theater set ;

 

Ψαξτε το κι αποφασιστε αναλογως τι χρειαζεστε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετοιμο home theater με τοσα λεφτα ειναι σαπιλα τελειως.

Ισχυει, αλλα ουτως ή αλλως μιλαμε για τελειως χαμηλα μπατζετ εδω (για να σου κοστολογω 1 sub 100 ευρω και hifi 5.1 ενισχυτη 150 ευρω, καταλαβαινεις...), αρα δεν εχει νοημα να αντιπροτεινω ηχοσυστηματα των 2.000 ευρω.

Και παλι ομως, πιστευεις οτι home theater με τα eltax για ηχεια (20 ευρω τιμη πωλησης το ενα) θα εχει να προσφερει κατι παραπανω απο ενα ετοιμο των 400;

 

Προσωπικα, αν ειχα 400 ευρω budget για 5.1 συστημα, θα ανεβαλα την αγορα μεχρι να μαζεψω κι αλλα. Αν για καποιο λογο βιαζομουν, θα κοιταζα σε μεταχειρισμενα, που παιζουν πολυ καλες ευκαιριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι logitech/creative για ονομα του Θεου, πιο σκουπιδια πεθαινουν :P

Μιλαω για τα lg/samsung/sony κλπ. Τα οποια αχρηστα ειναι και ουτε να τα βλεπω μπροστα μου δε θελω, αλλα θα δυσκολευτω να πιστεψω οτι για εναν που δεν διαθεται πανω απο 400 ευρω για bran new 5.1 ηχοσυστημα, τα eltax με το κοστος που προανεφερα προσφερουν κατι περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη μεχρι 500 ευρω τι παιρνεις?

http://www.skroutz.gr/c/565/home-cinemas/f/101226/5-1.html?order_dir=asc&page=2&price_max=500&price_min=400

 

τιποτα αξιολογο δε βλεπω :v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...