Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook προϊδεάζει για τα μεγάλα σχέδια της Apple για το 2014


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα πω οτι δεν το ειχα παει στο διαολο...για αυτα που λες δεν εχω ιδεα αν τα τρεχει, παντως με wm6.5 πηγαινε σφαιρα, καμια σχεση με το s advanced που εχω τωρα

Ας τον kirileman να λεει οτι θελει και να φανταζεται διαφορα,οσοι εχουμε αυτο το κινητο ξερουμε πολυ καλα τι "ψαρια" πιανει! ;)

Και με τα wm6.5,αλλα κυριως με τα wp7.5 το κινητο πραγματικα τρεχει τελεια και απροβληματιστα!

Ακομη και τα android ειναι τρεχουν πολυ καλυτερα απο οποιοδηποτε αλλο μονοπυρινο android κινητο υπαρχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας τον kirileman να λεει οτι θελει και να φανταζεται διαφορα,οσοι εχουμε αυτο το κινητο ξερουμε πολυ καλα τι "ψαρια" πιανει! ;)

Και με τα wm6.5,αλλα κυριως με τα wp7.5 το κινητο πραγματικα τρεχει τελεια και απροβληματιστα!

Ακομη και τα android ειναι τρεχουν πολυ καλυτερα απο οποιοδηποτε αλλο μονοπυρινο android κινητο υπαρχει!

Android δεν του ειχα βαλει, παντως wp7.5 που ειχα δοκιμασει με δυσκολεψαν λιγο στην αρχη, περα απο του οτι οι τοτε αρχικες εκδοσεις για hd2 ειχαν πολλα bugs και το παρατησα. Αλλα οντως, πηγαινε σφαιρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε το χαμπάρι ότι το ANDROID είναι πίσω σε αυτό το κομμάτι. Το iOS απλά ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αρχικά είχα τις αμφιβολίες μου γι' αυτό που λες..

 

Μετά όμως συνέχισα να διαβάζω, και είδα ότι έβαλες πολλά θαυμαστικά. Οπότε λέει μάλλον θα δουλεύει δεν γίνεται.

 

Στο θέμα μας: περιμένουμε πραγματικές καινοτομίες για να ταράξουν λίγο τα νερά γιατί είμαστε στο πρόθυρα μίας ακόμη επικίνδυνης στασιμότητας στον τομέα των κινητών τα τελευταία χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα ειναι στη φιλοσοφια...

Δουλευει καλα και σωστα

Με αισθητικη και ευκολια

Αυτο κοστιζει αραγε η ειναι δωρεαν;

 

Στο θεμα του hardware ηταν παντα οι καλυτεροι στις απαιτησεις τις καθε εποχης...

(Δεν εννοω specs αλλα το αποτελεσμα)

 

Οταν ειχαν καταργησει τη δισκετα καποτε τους ειχαν πει τρελλους....

Θυμαται κανεις ποτε βγηκε το itunes?

Πως ακουγε τοτε ο κοσμος μουσικη;

Θυμαται κανεις κανενα tablet πριν το ipad?

Κανενα store με εφαρμογες;

 

Καινοτομια; Οχι ε;

 

Υ.Γ. Αντε να βγει και η Tv να δουμε και κανενα τηλεχειριστηριο σωστο γιατι μεχρι στιγμης ειναι ολα για πεταμα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα ειναι στη φιλοσοφια... Δουλευει καλα και σωστα Με αισθητικη και ευκολια Αυτο κοστιζει αραγε η ειναι δωρεαν; Στο θεμα του hardware ηταν παντα οι καλυτεροι στις απαιτησεις τις καθε εποχης... (Δεν εννοω specs αλλα το αποτελεσμα) 

To αποτελεσμα ειναι οτι τα παλια iphone περνουν κουτσουρεμενες εκδοσεις του νεου ios γιατι τα "καλα" specs δεν σηκωνουν κατι παραπανω. Αρα το αποτελεσμα σκατενιο ειναι

 

 

Οταν ειχαν καταργησει τη δισκετα καποτε τους ειχαν πει τρελλους....

Και οταν καταργησαν το flash επισης. Η τρελος η καθυστερημενος πρεπει να εισαι. Ειναι σαν σημερα να καταργεις τους σκληρους δισκους επειδη σε 10 χρονια θα εχουμε μονο ssd. ΧΕΣΤΗΚΑ για τα επομενα 10 χρονια. Η συσκευη που θα παρω σε 10 χρονια δεν θα δουλευει ουτως η αλλος. Τοτε που ΟΛΟΙ χρησιμοποιουσαν flash / bt / δισκετα, τους εγραφε στα τετοια τους

 

 

Θυμαται κανεις ποτε βγηκε το itunes? Πως ακουγε τοτε ο κοσμος μουσικη;

Το 2001. Αντεγραψε το τοτε napster το οποιο μετα απο δικστικες διαμαχες ειχε γινει συνδρομητικο/

 

Θυμαται κανεις κανενα tablet πριν το ipad?

Eγω θυμαμαι. Αμα καποιος ειναι τεχνολογικα αναλφαβητος οπως εχω ξαναπει,. νομιζει οτι ολα τα εφερε η apple. Στην ουσια ομως δεν εφερε τπτ

 

 

Κανενα store με εφαρμογες;

Υπηρχε πολυ παλαιοτερα του iphone, απλα οχι για κινητα

 

 

Καινοτομια; Οχι ε;

Απο ολα αυτα που ειπες ουτε ενα (1 , ΕΝΑ) δεν ειναι καινοτομια της apple! Το οτι της apple πχ. το tablet πουλησε δεν το κανει καινοτομια, μιας και tablet προυπηρχαν για μια ολοκληρη δεκαετια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρωτησα αν καποιος θυμαται

Δεν ειπα ποτε πως δεν υπηρχαν πιο πριν

Απλα κανεις δεν το θυμαται...

Γιατι εκει ειναι η διαφορα

Γιατι οτι κανει το κανει σωστα

Εστω και για συσκευη που μπορει να μην σε αφορα

Θα την ξερεις...

Οσο για το iphone εχω το 4 και ναι το ios 7 δεν ειναι οτι καλυτερο

Κανεις δεν σε υποχρεωνει να το βαλεις ομως

Ειναι ενα κινητο 4αετιας...

Υπαρχει καποιο αντιστιχο 4αετιας στο ιδιο επιπεδο τιμων που μπορει να στηριξει κατι αναλογο;

 

Οσο για το flash τι να πω...τα ανεμιστηρακια βαρανε κοκκινα στους υπολογιστες...

Καλο αλλα γονατιζει...

 

Εγω θεωρω καινοτομια να παρεις κατι και

Να το κανεις τοσο καλο σαν να το ειχες ανακαλυψει εσυ

Πως να το εξηγησω παρε παραδειγμα το trackpad

Φυσικα και υπηρχαν (trackpad)στα λαπτοπ εδω και παρα πολλα χρονια αλλα πες μου ποσοι αγορασαν μαζι με το λαπτοπ τους και ενα ποντικι....

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρωτησα αν καποιος θυμαται Δεν ειπα ποτε πως δεν υπηρχαν πιο πριν Απλα κανεις δεν το θυμαται... Γιατι εκει ειναι η διαφορα Γιατι οτι κανει το κανει σωστα Εστω και για συσκευη που μπορει να μην σε αφορα Θα την ξερεις... Οσο για το iphone εχω το 4 και ναι το ios 7 δεν ειναι οτι καλυτερο Κανεις δεν σε υποχρεωνει να το βαλεις ομως Ειναι ενα κινητο 4αετιας... Υπαρχει καποιο αντιστιχο 4αετιας στο ιδιο επιπεδο τιμων που μπορει να στηριξει κατι αναλογο; Οσο για το flash τι να πω...τα ανεμιστηρακια βαρανε κοκκινα στους υπολογιστες... Καλο αλλα γονατιζει... Εγω θεωρω καινοτομια να παρεις κατι και Να το κανεις τοσο καλο σαν να το ειχες ανακαλυψει εσυ Πως να το εξηγησω παρε παραδειγμα το trackpad Φυσικα και υπηρχαν (trackpad)στα λαπτοπ εδω και παρα πολλα χρονια αλλα πες μου ποσοι αγορασαν μαζι με το λαπτοπ τους και ενα ποντικι....

Μα σου ξαναλεω, εγω τα ηξερα. Και οποιοσδηποτε ειχε μια αμυδρη ιδεα απο τεχνολογια τα ηξερε επισης. Το iphone 4 ΔΕΝ ειναι κινητο 4ετιας. Μεχρι πριν 5 μηνες πουλιοταν ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ στα καταστηματα 350 ευρω (οσο το nexus). Αν λοιπον εσυ τον Αυγουστο αγοραζες iphone4 και γω nexus4, ποιος θα εχει καλυτερη υποστηριξη? Εσυ με το πετσοκομενο ios7 που laggari κιολας η εγω με το nexus 4? Mη λεμε λοιπον οτι θελουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω ψεμματα? Μεχρι τον Αυγουστο δεν πουλιοταν ολοκαινουργιο (heck, ακομα πουλιετε) στα 350 ευρω? Αλλα ειπαμε, οταν τελειωνουν τα επιχειρηματα, αρχιζει η ειρωνεια :D (και με φατσουλα, να το παιξω cool)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λεω ψεμματα? Μεχρι τον Αυγουστο δεν πουλιοταν ολοκαινουργιο (heck, ακομα πουλιετε) στα 350 ευρω? Αλλα ειπαμε, οταν τελειωνουν τα επιχειρηματα, αρχιζει η ειρωνεια :D (και με φατσουλα, να το παιξω cool)

 

Μετά και το post #96, αποφάσισα να μην ασχοληθώ ξανά στο να σου απαντήσω με επιχειρήματα! Αν ποτέ καταλάβεις το γιατί, έχει καλώς διαφορετικά μπορείς να συνεχίσεις ακάθεκτος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά και το post #96, αποφάσισα να μην ασχοληθώ ξανά στο να σου απαντήσω με επιχειρήματα! Αν ποτέ καταλάβεις το γιατί, έχει καλώς διαφορετικά μπορείς να συνεχίσεις ακάθεκτος. :)

Και γω ξαναεπαναλαμβανω, οταν καποιος δεν εχει επιχειρηματα, λογικο ειναι να μην μπορει να απαντησει με επιχειρηματα. Βεβαια στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν υπαρχει κατι να απαντησεις, μιας και αυτα που γραφω περι iphone4 δεν ειναι αποψη αλλα FACT. Tο αγορασα, Αυγουστο, 350 ευρω, πιο χαλια υποστηριξη δυσκολα θα εβρισκα, ουτε η goophone δεν μου δινει 1 update, πετσοκομενο και να σερνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρες συσκευή τριετίας, γι αυτό. Έπρεπε να πάρεις κάτι σε Galaxy Nexus, HTC ONE X/S, Galaxy S2, LG Optimus 2X, Xperia S που είναι πιο καινούργια και υποστηρίζονται ακόμα και παίρνουν αναβαθμίσεις. Oh wait...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που μπήκα στον κόπο να διαβάσω όσα ωραία γράφονται εδώ, ας πω κι εγώ τα δικά μου.

 

1. Οι εταιρείες για τις οποίες τρώγεστε είναι κερδοσκοπικές επιχειρήσεις και θεωρητικά καλύτερη είναι αυτή που έχει τα περισσότερα λεφτά σε συνδυασμό με την χρηματιστηριακή της αξία. Ελάχιστα όμως μας αφορά αυτό, εκτός αν κάποιος είναι μέτοχος.

 

2. Περί καινοτομίας (που είναι και σχετικό με το θέμα).

Τιμή σ´ αυτόν που ανακαλύπτει κάτι αλλά αν το βάλει στο συρτάρι, τι να το κάνω; Τιμή όμως και σ´ αυτόν που το κάνει χρήσιμο, έστω εμπορεύσιμο και μπορώ το απολαύσω. Και ο Jobs αυτό έκανε. Μπορεί κάποιος να μαντέψει τι τηλέφωνα θα είχαμε αν ο Jobs τα είχε παρατήσει και δεν έβγαζε ποτέ το iPhone; Δεν ξέρω αν ήταν καινοτομία αλλά ήταν η "κλωτσιά" που έσπρωξε τα πράγματα πιο γρήγορα στο σημείο που είμαστε. Δεν περιμένω κάτι ανάλογο από τις σημερινές εταιρείες. Ο Jobs ήταν ιδιαίτερη περίπτωση. Μην τον βάζετε στο ίδιο τσουβάλι με τα Δ.Σ. της Apple της Microsoft και της Samsung. Μόνο ο Gates αξίζει από όλους αυτούς αλλά είναι ουσιαστικά εκτός.

 

Κάποιοι αναφέρθηκαν στο flash και στο "τι να το κάνω το 10 χρόνια μετά". Τελικά μόνο 2 μήνες μετά τον θάνατο του Jobs η Adobe το "εγκατέλειψε" και επίσημα (όσον αφορά τις φορητές συσκευές). Κάποια πράγματα θέλουν χρόνο για να αλλάξουν αλλά αν δεν κάνεις το βήμα δεν θα αλλάξουν ποτέ. Ειδικά το flash ήταν τόσο προφανές ότι θα αλλάξει. Ούτε αυτό ήταν καινοτομία του Jobs αλλά έσπρωξε τα πράγματα μπροστά.

 

3. Ο καθένας αγοράζει την συσκευή σύμφωνα με το γούστο του και την τσέπη του. Δεν χρειάζεται να την υπερασπίζεται λες και την έχει φτιάξει ο ίδιος. Μια επιλογή είναι όπως πολλές άλλες. Προς τι η αντιπαράθεση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...