Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση m/b, cpu, ram


panosem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>TS τι προγράμματα χρησιμοποιείς;</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p>To xfx 550 δεν είναι στη λίστα συμβατότητας.</p>

 

Office, κατα κύριο λόγο.. Κ free video converter για τα βίντεο.

Ξέρω πως ειναι υπερβολή για αυτά που συζητάμε αλλα θέλω κάτι να αντέξει αρκετό καιρό. Κ με έναν SSD θα ναι σφαίρα.

Αλλαξα το σετακι απλα κ μόνο γιατί ήθελα να χω καινουρια πράγματα με εγγυήσεις.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις επεξεργασία βίντεο,convert σε συμφέρει ένας 8320.

 

 

Για μη συμβατά τροφοδοτικά με haswell είναι όπως τα είπε ο zak3 αν και είδα μερικές περίεργες περιπτώσεις που δεν έχουν να κάνουν με low power state.Συνήθως κλείνεις τα C states για να μην έχεις πρόβλημα αν και εγώ σε καινούριο σύστημα θα βάζα συμβατό εξαρχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις επεξεργασία βίντεο,convert σε συμφέρει ένας 8320.

Μόνο convert κάνει το παιδί από ότι κατάλαβα, και αυτό μόνο αν του κάτσει η περίπτωση(αν είναι ας με διορθώσει ο πάνος)

οπότε μόνο αυτό δεν είναι λόγος για να πάει στον 8320,μιας και για τον κοινό θνητό η μετατροπές υλοποιούνται μέσου της κάρτας γραφικών οπότε ο επεξεργαστής παίζει αρκετά μικρό ρόλο.

 

Με όποιο από τα δυο πάντως δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα για αρκετά χρόνια,αλλά τον 8320 δεν μπορείς να τον αναβαθμίσεις γιατί πολύ απλά μόνο ο 8350 υπάρχει μετά που δεν έχει αρκετή διαφορά,ιδίως σε μερικά χρόνια κιόλα,για να αξίζει η αλλαγή.

Για κάτι 9xxx δεν το συζητάω γιατί σίγουρα θα θέλει να αλλάξει και αρκετά άλλα πράγματα στον Η/Υ,με τον i5 θα μπορείς να πας σε i7 μεταχειρισμένο ή όχι χωρίς να κάνεις καμία παραπάνω αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν Δλδ πάω σε 4440, θα χρειαστω αλλαγή τροφοδοτικου;;

Κάποια στιγμή σίγουρα,αν λες για τώρα μόνο για να βάλεις τον i5 δεν νομίζω, όπως είπαν και τα παιδιά απλά δεν θα μπορεί να μπαίνει στην χαμηλότερη κατάσταση κατανάλωσης ενέργειας κάτι που δεν νοιάζει ιδιαίτερα κάποιον που έχει σταθερό Η/Υ.

Θα πρέπει να το δοκιμάσεις,αν τον βάλεις σε sleep mode και δεν ξανά ανάβει εκτός αν σβήσεις και ανάψεις ξανά το τροφοδοτικό,τότε απλά απενεργοποιείς το sleep mode και τέλος ή σκέφτεσαι για νέο τροφοδοτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...