Προς το περιεχόμενο

[Οδηγός] Αλλαγής Σκληρού Δίσκου στο PS4


Phoenix7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, smartsales είπε

Καλησπέρα έχω έναν σκληρό 1τβ από το παλιό ps4 που κάηκε η πλακέτα αν τον βάλω μέσα σε ένα άλλο που αγόρασα θα τον διαβάσει η πρέπει να γίνει κάποιο φορματ στον δίσκο ?Και τι φορματ πρέπει να γίνει σε τι μορφή?

10 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

Λογικά θα στον διαβάσει , απλά θα θελει να κάνεις αναβάθμιση στο τελευταίο firmware της κονσόλας 

Δεν θα διαβάσει τίποτα. Το ειχα κανει και ζητάει να γίνει διαμόρφωση του δίσκου και να περάσεις το firmware απο  USB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους είχα ένα ps4 pro που καικε chu 7016b και πήρα ένα μεταχειρισμένο  chu 7116b βάζω τον δίσκο από το Κάμένο αλλά δεν το βλέπει τι επιλογή να επιλέξω ώστε να μην χάσω τα saves μέσα του (είναι λειτουργικός ο δίσκος από το καμμένο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2022 στις 9:24 ΜΜ, NEKROMA είπε

Καλησπέρα σε όλους είχα ένα ps4 pro που καικε chu 7016b και πήρα ένα μεταχειρισμένο  chu 7116b βάζω τον δίσκο από το Κάμένο αλλά δεν το βλέπει τι επιλογή να επιλέξω ώστε να μην χάσω τα saves μέσα του (είναι λειτουργικός ο δίσκος από το καμμένο) 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Αν έχεις plus μόνο έτσι σώζεις κάποια saves.

Ο δίσκος στον υπολογιστή δεν διαβάζεται λόγω λειτουργικού ps4 όπως επίσης στην νέα κονσόλα θα στον κάνει format αναγκαστικά για να ξεκινήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

περιεργο ειναι να μην βλεπει το δισκο ενα σχεδον ιδιο μοντελο 

Αυτό ισχύει απο εποχες PS3. Ποτε δεν μπορούσες να βγάλεις ενα δίσκο απο ενα PS3/PS4 και να τον βάλεις σε άλλη κονσόλα PS3/PS4 και να τον δεί. Θέλει πάντα format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα ps4, 1TB hdd, στο 9.00FW για ευνόητους λόγους. Θέλω να αλλάξω τον δίσκο που έχει, με έναν ssd 120GB που υπάρχει και κάθεται στο σπίτι και να περάσω το ίδιο το firmware. Δεν με ενδιαφέρει η χωρητικότητα που είναι πιο μικρή, γιατί θα περάσω μόνο ένα παιχνίδι που παίζουν τα παιδιά (fifa 23), απλά να γίνει πιο γρήγορο το load. Η ερώτηση είναι, αν αργότερα θέλω να βάλω τον παλιό δίσκο με τα πολλά παιχνίδια μέσα, θα παίξει κανονικά? Δηλαδή μπορώ να αλλάζω δίσκους, στο ίδιο firmware, χωρίς να έχω πρόβλημα?

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...