Προς το περιεχόμενο

στενή ζαρντινιέρα. φτιάχτο μόνος σου


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έλα ρε Ζόραν, μην με απογοητεύεις. Κόψε σε κομμάτια οτιδήποτε πλαστικό σου περισσεύει. Ένα πλαστικό κουτί, ένα παλιό τάπερ, μια θήκη από σιντί. Και μάλλον λίγη σιλικόνη ανάμεσα στο πλαστικό και την μεμβράνη σου θα κάνει την δουλειά...

Όταν ο Ζόραν κολλάει, ο Λέφτερμαν... σκίζει!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά... its ready!  ;)

 

Ορισμένα θέματα/παραλήψεις:

1. Σφάλμα η επιλογή λευκού γεωυφάσματος, αλλά δεν υπήρχε άλλο τη δεδομένη χρονική στιγμή και δεν με έπαιρνε να περιμένω. Πλέον ιδανικό θα ήταν να μπορούσα να κολήσω δυνατά το γεωύφασμα στα τοιχώματα, ώστε να το κατεβάσω κάτω από το χώμα τόσο όσο, ώστε να μην φαίνεται, εκτός και εάν έχει κανεις και καμιά άλλη ιδέα!
2. Ξέχασα να βάλω ένα τσέρκι, στη μέση, που να δένει τα τα τοιχώματα και να μη ξεχειλώσουν. Οκ μπορώ να το προσθέσω ίσως αργότερα!
 
Ευχαριστώ θερμά όλους τους helpers!
Respect  :-)

post-74587-0-68194300-1413120144_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κολλησεις ? Οχι γιατι μπορει να χρειαστει να κανεις κατι.Και μην βαλεις καμμια ταινια γιατι με την υγρασια θα γινει χαλια.Αν ειναι να το κατεβασεις απλα διπλωσε το και χωστο στο χωμα.Η καπακωσε το με κατι διασκοσμητικο γυρω γυρω ,πετραδακια ξερω γω (εχω δει στο jumbo κατι φθηνα ωραια).Τσερκι ? Γιατι οχι γωνιες ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε πιανω ..Ενα τσερκι γυρω γυρω δεν θα βαλεις ? Απλα εμενα μου φαινεται αισθητικα καλυτερο να βιδωσεις μερικες εξωτερικες μικρες μαυρες η ασημενιες εξωτερικες γωνιες .Λεω εγω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι γύρω γύρω, θα βάλω τσέρκι εσωτερικά και χωμένο μέσα στο χώμα! Να πιάνει τη μια πλευρά με την άλλη! Οι γωνίες δεν καταλαβαίνω πως θα κρατήσουν το ξεχείλωμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν τρία χρόνια μετά έχουμε διαρροή παιδιά! :D

Ναι ναι, από την πλευρά όπου έχω βάλει τα τρία σωληνάκια αποστράγγισης, εκεί όπου ενώνονται τα κάθετα ξύλα με αυτό του πάτου εκεί έχω εντοπίσει να στάζει μετά το πότισμα!
Ευτυχώς έχω βάλει γεωύφασμα όποτε μπορω να αφαιρέσω όλο το περιεχόμενο κ να μείνει η γλάστρα μόνη της -μαζί με το χαλικάκι αποστράγγισης βεβαίως βεβαίως- ώστε να την επισκευάσω εσωτερικά, εκεί στο επίμαχο σημείο, για να κλείσουν οι χαραμάδες που έχουν δημιουργηθεί κ φεύγει το νερό. Το θέμα είναι με τι υλικό άραγε να κάνω την επάλειψη... ίσως κάποιο ελαστομερές υλικό που να έκανε μια "μπανιέρα" το εσωτερικό ώστε να λυνότανε το πρόβλημα... αλλά τι υλικό όμως;

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...