Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Μια ερώτηση.

Υπάρχει περίπτωση ενα Windows 8 tablet να τρέξει μια εφαρμογή android μέσω emulation?

Κάποιοι φίλοι που έχουν απηβδύσει με το android, θέλουν την λειτουργικότητα των win8 tablets, αλλα μια συγκεκριμένη εφαρμογή που τρέχουν για την δουλειά τους, υπάρχει μόνο για android.

 

 

Nαι,υπαρχει.....

http://www.bluestacks.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα. Μια ερώτηση.

Υπάρχει περίπτωση ενα Windows 8 tablet να τρέξει μια εφαρμογή android μέσω emulation?

Κάποιοι φίλοι που έχουν απηβδύσει με το android, θέλουν την λειτουργικότητα των win8 tablets, αλλα μια συγκεκριμένη εφαρμογή που τρέχουν για την δουλειά τους, υπάρχει μόνο για android.

Με bluestack (κ.α emulation).

Φυσικα οσο μεγαλυτερη ram τοσο καλυτερα θα τρεχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε κάποιους φτιάξατε την μέρα παιδιά, απλά να το ξέρετε!

 

Αφού υπάρχει τρόπος, να σας κάνω μερικές ερωτησούλες ακόμα.

 

Το πρόγραμμα που τρέχουν τα παιδιά, είναι στην ουσία ένα πρόγραμμα πωλήσεων που έχει δημιουργήσει η εταιρεία που εργάζονται, όπου συνδέεται το πρόγραμμα με μια sql database στο ιντερνετ, και κάνουν την δουλειά τους απο εκεί. Αυτή την στιγμή χρησιμοποιούν android tablets, και θέλουν να τους βάλουν φωτιά να τα κάψουν. Αν μέσω του bluestack που μου λέτε εδώ, μπορούν να τρέξουν αυτήν την εφαρμογή απροβλημάτιστα, θα κοιτάξουν σήμερα κιόλλας γαι αγορά κάποιου windows 8 tablet. Η μόνη παράμετρος που θέλουν αυτοί απο το tablet είναι να τρέχει desktop win, κι όχι mobile/RT.

Επεξ/σία από YiorgosA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχουν βγαλει και το app player που δεν χριαζεται να τρεχεις ολο το android περιβαλλον.Απλα τρεχει μεμονομενα καθε app ξεχωριστα και ειναι λιγοτερο απαιτητικο και κανεις πιν στο desktop το καθε android app ξεχωριστα!


Σε κάποιους φτιάξατε την μέρα παιδιά, απλά να το ξέρετε!

 

Αφού υπάρχει τρόπος, να σας κάνω μερικές ερωτησούλες ακόμα.

 

Το πρόγραμμα που τρέχουν τα παιδιά, είναι στην ουσία ένα πρόγραμμα πωλήσεων που έχει δημιουργήσει η εταιρεία που εργάζονται, όπου συνδέεται το πρόγραμμα με μια sql database στο ιντερνετ, και κάνουν την δουλειά τους απο εκεί. Αυτή την στιγμή χρησιμοποιούν android tablets, και θέλουν να τους βάλουν φωτιά να τα κάψουν. Αν μέσω του bluestack που μου λέτε εδώ, μπορούν να τρέξουν αυτήν την εφαρμογή απροβλημάτιστα, θα κοιτάξουν σήμερα κιόλλας γαι αγορά κάποιου windows 8 tablet. Η μόνη παράμετρος που θέλουν αυτοί απο το tablet είναι να τρέχει desktop win, κι όχι mobile/RT.

Πριν παρουν καποιο καλυτερα γραψε και εδω για ποια ενδιαφερονται να σου πουμε και τη δικη μας γνωμη,αν αξιζει ή εχουν καλυτερες επιλογες στα λεφτα που διαθετουν!

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και θα ρωτούσα εδω. Βασικά θέλουν ότι καλύτερο μπορούν να παρπυν μέχρι 350€.

 

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να μπορούν να τρεξουν αυτό το ανδροειδες πρόγραμμα. Αφού μου λέτε πως υπάρχει τρόπος, τότε μια χαρά.

 

Μια παρένθεση, αυτό το πρόγραμμα δεν βρίσκεται στο play store, παίζει κανα ρόλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και θα ρωτούσα εδω. Βασικά θέλουν ότι καλύτερο μπορούν να παρπυν μέχρι 350€.

 

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να μπορούν να τρεξουν αυτό το ανδροειδες πρόγραμμα. Αφού μου λέτε πως υπάρχει τρόπος, τότε μια χαρά.

 

Μια παρένθεση, αυτό το πρόγραμμα δεν βρίσκεται στο play store, παίζει κανα ρόλο;

Γιατι δεν το δοκιμαζουν στα pc/laptop τους να δουν αν τους βολευει αυτη η λυση.

Ειναι ενα απλα install και θα μπορουν να το περιεργαστουν να δουν τι πραγματικα παιζει.Εχει τα θεματακια του ομως ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα τους ενημερώσω για την συζήτηση μας, φαντάζομαι ότι θα το δοκιμασουν να δουν πως τρέχει, αφού υπάρχει λύση.

 

Κάποια πρόταση για ταβλετ μέχρι 350€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να τεσταρω πως τρεχει σε low cpu και 2gb ram,γιατι ισως να ειναι καλυτερα να κοιταξουν σε πιο ισχυρο windows tablet,οπως ειναι το surface pro 2 ή τα καινουρια Mcore που θα κινουνται κοντα στο 500αρικο,για να εχουν το κεφαλι τους ισυχο,για καμια 3+ετια ακομη και σε windows desktop χρηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα το app player στο Pro 3,εγκατέστησα πολλές εφαρμογές που έχω στο κινητό,έκανα και συντομεύσεις είτε στην task bar είτε στην start screen και μπορώ να πω ότι τρέχει αρκετά ικανοποιητικά τις εφαρμογές.

Μόνο ο dolphin browser δεν άνοιγε κάν σελίδες,θα δοκιμάσω και τον chrome η και άλλους browser ελπίζω να δουλέψει.

Όλες οι υπόλοιπες πχ bsplayer,imdb,sport24,sportfm,YouTube,the verge,tTorrent Pro έτρεχαν πολύ ομαλά.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω εχω θεματα πολλα με το t100 και το περιεργο οτι δε τα ειχα οταν το δοκιμασα πριν κανενα 6μηνο.

Φυσικα μπορει να φταιει οτι τωρα το εγκατεστησα στην sd,ενω τοτε μονο στην εσωτερικη μπορουσες να το εγκαταστησεις.

 

Τελος,το ξηλωσα και θα το ξανα δοκιμασω αυριο στην εσωτερικη να δω αν εχω προβληματα παλι!


Eπισης προσεξα οτι την ram,την καταπινει(δε περιμενα κατι διαφορετικο),οποταν το 4αρι gb το θες οπωσδηποτε!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα το app player στο Pro 3,εγκατέστησα πολλές εφαρμογές που έχω στο κινητό,έκανα και συντομεύσεις είτε στην task bar είτε στην start screen και μπορώ να πω ότι τρέχει αρκετά ικανοποιητικά τις εφαρμογές.

Μόνο ο dolphin browser δεν άνοιγε κάν σελίδες,θα δοκιμάσω και τον chrome η και άλλους browser ελπίζω να δουλέψει.

Όλες οι υπόλοιπες πχ bsplayer,imdb,sport24,sportfm,YouTube,the verge,tTorrent Pro έτρεχαν πολύ ομαλά.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Δοκιμασε ενα pdf reader οπως τον adobe και τον ezpdf.

Πιο παλλια που ειχα δοκιμασει δεν δουλευε κανενας reader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο αυριο που θα το ξανα περασω,θα τα τεστερω και εγω στο t100,γιατι μπορει το sp3 να τα τρεχει νερακι και σε bay trail 2gb ram,να σερνονται!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εγκατέστησα το app player στο Pro 3,εγκατέστησα πολλές εφαρμογές που έχω στο κινητό,έκανα και συντομεύσεις είτε στην task bar είτε στην start screen και μπορώ να πω ότι τρέχει αρκετά ικανοποιητικά τις εφαρμογές.

Μόνο ο dolphin browser δεν άνοιγε κάν σελίδες,θα δοκιμάσω και τον chrome η και άλλους browser ελπίζω να δουλέψει.

Όλες οι υπόλοιπες πχ bsplayer,imdb,sport24,sportfm,YouTube,the verge,tTorrent Pro έτρεχαν πολύ ομαλά.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Δοκιμασε ενα pdf reader οπως τον adobe και τον ezpdf.

Πιο παλλια που ειχα δοκιμασει δεν δουλευε κανενας reader.

Και οι 2 εγκαταστάθηκαν αλλά στον μεν πρώτο δεν ανοίγει κάν ένα PDF αρχείο 10mb(μονίμως λέει loading και τίποτα) στο δεύτερο άνοιξε κανονικά το ίδιο αρχείο αλλά πάει βήματα χελώνας και το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό στο ξεφύλλισμα του αρχείου)Οι browser είναι όλοι απογοήτευση και ο chrome και ο Firefox όχι μόνο στο σκρολινγκ και στο smoothness που είναι άθλιος αλλά και το περιβάλλον εργασίας είναι έτη φωτός πίσω από τους αντίστοιχους desktop για windows.Ο dolphin που είναι ο καλύτερος browser για android δυστυχώς δεν παίζει εδώ.Ο YouTube τελικά δεν ανοίγει κάν(όλο δείχνει ότι φορτώνει αλλά μηδέν το αποτέλεσμα)Από τις 2 εφαρμογές για καιρό που έχω αγοράσει ο ένας(weather now) δεν ανοίγει κάν και συνέχεια κρασάρει στην προσπάθεια ο δεύτερος δουλεύει άψογα(eWeather HD)Άρα το συμπέρασμα είναι ότι ανάλογα την εφαρμογή αν θα δουλέψει σε ικανοποιητικό επίπεδο η σε μέτριο προς χάλια είτε καθόλου.Sent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...