Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για τα Windows 9 στη BUILD 2014, πιθανή κυκλοφορία τον Απρίλιο του 2015


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ektor7 με επισημη παραδοχη πως τα 8 / 8.1 ειναι μια βλακωδεστατη ιδεα και μια εμπορικη αποτυχία συνεχίζεις και επιμένεις. κι εγώ είμαι apple φίλος αλλα ρε αδερφε λογικα πρεπει να εχεις poster με τον balmer πανω απο το κρεβατι σου. τέλος, αφου στο tablet που εχει full windows και μπορεί να παρει ό,τι software θες ξεκινα με εναν spell checker.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αναμφίβολα η nokia εχασε το παιχνιδι όταν ηταν στο symbian. Ηρθε το ios και το android ως αντιπαλοι και τους πεταξε εξω. Το meego ηταν καταδικασμενο από πριν. Δε θα μπορουσαν να το επιβάλλουν άρα ή πηγαινε στο android στο οποιο ειχε ηδη αργησει εχοντας παραλληλα και τα καρπουζια του symbian και του meego ή επαιρνε το ρισκο του WP αλλα και τα χρηματα της MS ωστε να μπορεσει να επιπλευσει. Τα WP ήταν η επιλογή της για τη σωτηρία και όχι αυτό που την εριξε. Αν ηταν η σωστη επιλογη αυτο θα δειξει

Οι αριθμοι λενε την αληθεια και σε διαψευδουν, οποτε μην συνεχιζεις να παραπληροφορεις για το symbian. Οσο για τα wp, οδηγησαν την nokia να πουλησει στην ms το ζημιογωνο κομματι. Αυτο που εβγαζε τηλεφωνα wp (και οχι symbian που δεν ηταν ζημιογωνο το 2010 πριν την συνεργασια).

 

Ο κοσμος προτιμα τα tablets με windows 8 αντι της RT γιατι εχει ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ,και ΟΧΙ γιατι εχει τις εφαρμαγες του desktop μονο!

Αν ειχαν μονο το desktop ουτε το pro θα πουλουσε ουτε κανενα αλλο windows tablet για να παλευουν με το desktop ui σε touch χρηση!

 

Οσο για την κωλοτουμπα,ειναι φυσικο να πιστευεις ετσι,γιατι νομιζεις οτι εκει στην ms ειναι ασχετοι και δεν ηξεραν οτι ο κοσμος θα αντιδρουσε με την αφαιρεση του start button,ουτε με την ελληψη επιλογη για boot στο desktop!Ειναι βλακες και επρεπε να τους πιεσει ο κοσμος για να το σκεφτουν!Αλλα ειπαμε εμεις ειμαστε οι εξυπνοι και δε πιανουν πανω μας τα marketιστικα κολπα τις καθε εταιριουλας οπως τη ms!

Η αλλαγη στο ονομα ειναι για να δικαιολογησει το γεγονος οτι θα τα πληρωσουμε!Ειναι απλη λογικη,ποσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις?

Απλα αυτο σε συμφερει να δεις αυτο βλεπεις!

Ξερω πολλους υποστηρικτες των windows pro tablet που οταν τους λεω οτι επρεπε να εχει ενα καλυτερο touch friendly UI και να μην υπαρχει desktop κατα τη mobile χρηση , που πεφτουν να με φανε, λεγοντας οτι το desktop το χειριζονται αψογα ακομη και σε 8" και τους βολευει κιολας. Σου δινω και ονοματα να μιλησεις μαζι τους. Μιλαω για χρηστες που αγοραζουν ο,τι βγει , το δοκιμαζουν και μετα πουλανε ο,τι δεν τους αρεσει, οπως Dell venue, toshiba encore κλπ. Να εισαι σιγουρος οτι δεν τους ενδιαφερει τι UI θα χρησιμοποιησουν, αρκει να ειναι full windows και ας θελουν και ποντικι πανω στο tablet για να το λειτουργησουν. Full windows ή θανατος ενα πραγμα... Και ναι , αποδειχτηκε οτι το marketing της ms δεν λειτουργησε. Λες να ηθελαν να βγαλουν το start για να δημιουργηθει αντιδραση (αρνητικη) και να κατσουν να το βαλουν παλι; Να σχεδιαζουν αλλαγες στο metro (που του αλλαξανε και ονομα σε modern) γιατι επιασαν τον παλμο του χρηστη windows που τους εμπιστευονταν δεκαετιες τωρα;

 

Αν δε σε κερδισει τωρα με τα 8,θα σε κερδισει με τα 9,για θα συνηδοποιησεις οτι το metro ui δε προκειται να παει πουθενα και εσυ θα σκηψεις το κεφαλι και θα το δεχτεις!Θα κανεις και μερικες μετατροπες για να νιωσεις λιγοτερο ταπηνομενος που υποκηψες στο ετσι θελω της ms του metro ui και η ζωη συνεχιζεται...!

Και για να σε βοηθησω να καταλαβεις και θα δεις οταν βγουν με το καλο τα windows9,οτι η ιστορια ΠΑΝΤΑ επαναλαβανεται  και ΠΟΙΟΣ κανει στη πραγματικοτητα τις κωλοτουμπες,η MS ή αυτοι που κραζουν σε καθε μεγαλη αλλαγη στα windows σαν και σενα,αν εχει χρονο και ωρεξη,να διαβασεις μερικα σχολια για τα vista σε σχεση με τα XP και θα δεις οτι ΚΑΝΕΝΑΣ απο τους λογους που κραζανε τα vista,ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ στα windows 7 που ξαφνικα εγινε το "υπερτατο" λογισμικο και το καλυτερο λογισμικο της MS,EVER!

Καλο διαβασμα:

http://www.techhive.com/article/143414/article.html

 

 

Οσο για τις 20 εφαρμογες που χρησιμοποιεις και οτι δεν εισαι θυμα γιατι ξερεις τι θελει και ποιες ειναι οι αναγκες σου,μηπως ξερεις και πως δημιουργηθικαν αυτες οι αναγκες που εχεις ?Μπορει και να ηρθαν και ουρανοκατεβατες,μιας και προ smartphone δε υπηρχαν?

Πραγματικα δεν ξερω καν αν ειχες γεννηθει πχ στην μεταβαση που ειχαμε απο τα 3.11 στα 95 . Δεν χρειαζεται να διαβασω κατι που εχω ζησει. Τα vista ηταν πολλα υποσχομενα και ομορφα στο χαρτι. Οταν τα εβαζες πανω στο pc εβλεπε τα προβληματα των drivers, της μνημης, τα κρασαρισματα του explorer, σε ενα μηχανημα που πετουσε μετα στα 7 που ειχαν λυσει τα προβληματα. Πραγματικα τα 7 θα μπορουσε να τα πει vista sp3. Φυσικα και τα vista sp2 εχουν λυσει πολλα προβληματα, αλλα τα 7 τα εξαλειψαν. Στα 8 δεν προσφερουν τιποτα καλυτερο και χρηστικοτερο σε σχεση με τα 7. Κανενας λογος αναβαθμισης, οταν ολα λειτουργουν αψογα. Οταν στο pc κανεις δουλεια , δεν κανεις πειραματισμους.

Οι αναγκες μου προυπηρχαν και οι λυσεις δοθηκαν με καποιες εφαρμογες. Οχι οτι δεν εκανα και πριν τη δουλεια μου. Αλλα καποιοι δεν ειμαστε μαζοχιστες. Οταν κατι σου κανει πιο γρηγορα τη δουλεια ή μια απλη λειτουργια καθημερινης χρησης, το επιλεγεις. Μια αναβαθμιση πες το. Το να μην με νοιαζει να ειμαι στο fb online για αν μην χασω κανενα like , αυτο ειναι marketing αναγκη, που ευτυχως οπως πολλες αλλες δεν μου δημιουργηθηκε. Στο τηλεφωνο μου κανω οτι εκανα πριν με ενα απλο κινητο, με ενα gps, με ενα Mp3 player , με ενα ραδιοφωνακι, με ενα recorder κλπ. Χωρις πλεον να τα κουβαλαω ολα αυτα σε τσαντακι, αλλα στην τσεπη μου.

Και φυσικα θα με κερισει με τα 9, αν δεν ειναι σαν τα 8. Αλλιως υπαρχουν και αλλου επιλογες. Μια χαρα δουλεψα για οικιακη χρηση σε linux , μια χαρα ειδα οτι μπορω να δουλεψω και σε mac για τη δουλεια μου. Η ms δεν ειναι μονοπωλιο και μαλιστα στη  αγορα που δημιουργειται ειναι ουραγος και τρεχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ektor7 με επισημη παραδοχη πως τα 8 / 8.1 ειναι μια βλακωδεστατη ιδεα και μια εμπορικη αποτυχία συνεχίζεις και επιμένεις. κι εγώ είμαι apple φίλος αλλα ρε αδερφε λογικα πρεπει να εχεις poster με τον balmer πανω απο το κρεβατι σου. τέλος, αφου στο tablet που εχει full windows και μπορεί να παρει ό,τι software θες ξεκινα με εναν spell checker.

Επειδη εισαι κουραστικος:

1.Αποτυχημενα ή οχι τα 8,το metro ui,ηρθε για να μεινει και οσο θελεις/θελετε κραξε/κραξετε!

2.Συνεχισε να κανεις τα κηρυγματα σου,αλλα να ξερεις οτι δε σε λαμβανει και κανες υποψη εκει στη ms,απλα για να μην εχεις ψευδαισθήσεις!

Και

3.Προτιμω να γραφω ανορθόγραφα και αν θες μπορω και χειροτερα!

Καλη συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εισαι κουραστικος:

1.Αποτυχημενα ή οχι τα 8,το metro ui,ηρθε για να μεινει και οσο θελεις/θελετε κραξε/κραξετε!

2.Συνεχισε να κανεις τα κηρυγματα σου,αλλα να ξερεις οτι δε σε λαμβανει και κανες υποψη εκει στη ms,απλα για να μην εχεις ψευδαισθήσεις!

Και

3.Προτιμω να γραφω ανορθόγραφα και αν θες μπορω και χειροτερα!

Καλη συνέχεια!

Θες να μας πεις οτι η ms δεν νοιαζεται τι νομιζουν οι καταναλωτες για τα προιοντα της και αυτο που θελει να βγαλει , θα το βγαλει και δεν την νοιαζει αν θα το αγορασουμε... Και πρεπει να το αγορασουμε και σαν προβατα , γιατι η ms ξερει καλυτερα τις αναγκες μας. Αληθεια, γιατι της εμειναν στις αποθηκες RT tablet αξιας 1 δις; Γιατι το ποσοστο των xp χρηστων που μεταβαινουν σε αλλο λειτουργικο της δεν πηγαινουν στα 8 αλλα στα 7; Λογικη και  οχι φανμποισμος....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη φορα η ms επρεπε να ακολουθησει και η ιδια αυτο που δημιουργησε ο ανταγονισμος της,δλδ η apple και google!

Δεν ειναι μονο εμεις που ακολουθουμε τις αλλαγες αλλα και οι ιδιες οι εταιριες!

Η αλλαγη επρεπε να γινει ειτε μας αρεσει ειτε οχι!

Σε λιγο tablet θα ξεπερασου τα pc σε πωλησεις και ενα λογισμικο οπως τα windows7 θα οδηγουσαν τη ms εκει που οδηγησαν τα Symbian την nokia και το blackberry την RIM!Στη ΧΡΕΟΚΟΠΙΑ!!!

Εσυ με το desktop σου που θα το αλλαξεις σε 4-5 χρονια και δε θα αγορασεις ΤΙΠΟΤΑ απο το market της,απλα εισαι πλεον ο πελατης που ΔΕ θελει να εχει και ΔΕΝ αξιζει να ασχοληθει μαζι του!Τωρα αν πιστευεις οτι μπορεις και να τη τιμορησεις,τι να σου πω,good luck!

 

Φίλε δεν άντεξα.. Εντάξει λες ότι σου κατέβει αλλά τουλάχιστον να είναι και αλήθειες/facts.

 

Πότε χρεοκόπησε η BlackBerry ακριβώς; Ότι νά'ναι παραδείγματα μπας και κερδίσεις κανέναν πόντο σε αυτό που λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αριθμοι λενε την αληθεια και σε διαψευδουν, οποτε μην συνεχιζεις να παραπληροφορεις για το symbian. Οσο για τα wp, οδηγησαν την nokia να πουλησει στην ms το ζημιογωνο κομματι. Αυτο που εβγαζε τηλεφωνα wp (και οχι symbian που δεν ηταν ζημιογωνο το 2010 πριν την συνεργασια).

 

 

Ξερω πολλους υποστηρικτες των windows pro tablet που οταν τους λεω οτι επρεπε να εχει ενα καλυτερο touch friendly UI και να μην υπαρχει desktop κατα τη mobile χρηση , που πεφτουν να με φανε, λεγοντας οτι το desktop το χειριζονται αψογα ακομη και σε 8" και τους βολευει κιολας. Σου δινω και ονοματα να μιλησεις μαζι τους. Μιλαω για χρηστες που αγοραζουν ο,τι βγει , το δοκιμαζουν και μετα πουλανε ο,τι δεν τους αρεσει, οπως Dell venue, toshiba encore κλπ. Να εισαι σιγουρος οτι δεν τους ενδιαφερει τι UI θα χρησιμοποιησουν, αρκει να ειναι full windows και ας θελουν και ποντικι πανω στο tablet για να το λειτουργησουν. Full windows ή θανατος ενα πραγμα... Και ναι , αποδειχτηκε οτι το marketing της ms δεν λειτουργησε. Λες να ηθελαν να βγαλουν το start για να δημιουργηθει αντιδραση (αρνητικη) και να κατσουν να το βαλουν παλι; Να σχεδιαζουν αλλαγες στο metro (που του αλλαξανε και ονομα σε modern) γιατι επιασαν τον παλμο του χρηστη windows που τους εμπιστευονταν δεκαετιες τωρα;

 

 

Πραγματικα δεν ξερω καν αν ειχες γεννηθει πχ στην μεταβαση που ειχαμε απο τα 3.11 στα 95 . Δεν χρειαζεται να διαβασω κατι που εχω ζησει. Τα vista ηταν πολλα υποσχομενα και ομορφα στο χαρτι. Οταν τα εβαζες πανω στο pc εβλεπε τα προβληματα των drivers, της μνημης, τα κρασαρισματα του explorer, σε ενα μηχανημα που πετουσε μετα στα 7 που ειχαν λυσει τα προβληματα. Πραγματικα τα 7 θα μπορουσε να τα πει vista sp3. Φυσικα και τα vista sp2 εχουν λυσει πολλα προβληματα, αλλα τα 7 τα εξαλειψαν. Στα 8 δεν προσφερουν τιποτα καλυτερο και χρηστικοτερο σε σχεση με τα 7. Κανενας λογος αναβαθμισης, οταν ολα λειτουργουν αψογα. Οταν στο pc κανεις δουλεια , δεν κανεις πειραματισμους.

Οι αναγκες μου προυπηρχαν και οι λυσεις δοθηκαν με καποιες εφαρμογες. Οχι οτι δεν εκανα και πριν τη δουλεια μου. Αλλα καποιοι δεν ειμαστε μαζοχιστες. Οταν κατι σου κανει πιο γρηγορα τη δουλεια ή μια απλη λειτουργια καθημερινης χρησης, το επιλεγεις. Μια αναβαθμιση πες το. Το να μην με νοιαζει να ειμαι στο fb online για αν μην χασω κανενα like , αυτο ειναι marketing αναγκη, που ευτυχως οπως πολλες αλλες δεν μου δημιουργηθηκε. Στο τηλεφωνο μου κανω οτι εκανα πριν με ενα απλο κινητο, με ενα gps, με ενα Mp3 player , με ενα ραδιοφωνακι, με ενα recorder κλπ. Χωρις πλεον να τα κουβαλαω ολα αυτα σε τσαντακι, αλλα στην τσεπη μου.

Και φυσικα θα με κερισει με τα 9, αν δεν ειναι σαν τα 8. Αλλιως υπαρχουν και αλλου επιλογες. Μια χαρα δουλεψα για οικιακη χρηση σε linux , μια χαρα ειδα οτι μπορω να δουλεψω και σε mac για τη δουλεια μου. Η ms δεν ειναι μονοπωλιο και μαλιστα στη  αγορα που δημιουργειται ειναι ουραγος και τρεχει.

Συνεχιζεις!

Ξερεις περασαμε και εμεις απο τα vista και δεν ειχαμε καποιο ιδιαιτερο προβλημα!

Το τραγικο ξερεις πιο ηταν οτι εδωσα 100$ για να αναβαθμισω απο vista σε 7,ξερεις γιατι?Γιατι έβγαινε η ms και υποσχετουν καλυτερη υποστηριξη και εμπειρία σε touch screen(ναι δε ανακαλυψα τα windows tablet και γενικα τα tablet,το 2012 που βγηκαν τα 8,αλλα το τελος του 2008) και τελικα οσοι μ.....ες την πιστεψαν και εγω μεσα,δε χρειάζεται να σου πω απο τα 3 ποιο πηραμε,γιατι διαφορα ΚΑΜΙΑ!

Το desktop ui εγινε πραγματικα αρκετα εύχρηστο (για μη touch ui) με τα 8 και οχι πιο πριν,αλλα και παλι για καποιο που δεν εχει τη σχετικη εξοικείωση με το desktop ui,θα ταλαιπωριθει αρκετα μεχρι να το συνηθίσει!

 

Με αλλα λογια φιλε μου δε χρειάζομαι ουτε τη δικη σου γνωμη,ουτε των gadgetακιδων φιλων&γνωστων σου, για το πως ειναι τα windows tablet μονο με το desktop ui!

Και οταν εσυ εκανες κλικι κλικι με το mouse σου στα vista/7 εγω παλευα μηνες στα sites και με τα διαφορα προγραμματα/setting για να τα κανω λιγο πιο touch friendly απ'οτι μου τα παρεδωσε η ms&hp!

Αυτα απο μενα και μπορεις να συνεχισεις τις αμπελοσοφιες σου για πραγματα που φαντάζεσαι αλλα δεν εχεις ιδεα πως ειναι στη πραγματικοτητα!

Φίλε δεν άντεξα.. Εντάξει λες ότι σου κατέβει αλλά τουλάχιστον να είναι και αλήθειες/facts.

 

Πότε χρεοκόπησε η BlackBerry ακριβώς; Ότι νά'ναι παραδείγματα μπας και κερδίσεις κανέναν πόντο σε αυτό που λες;

Γραψε λαθος!

Νομιζα οτι εψαχνε καποιους να την εξαγορασουν,αλλα μαλλον καταλαβα λαθος!Πρεπει η RIM να εψαχνε καποιο να εξαγορασει και τα μπερδεψα!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ektor7 ο,τι πεις. Αγοραζε τα προιοντα της ms που σε βασανιζουν ετσι γιατι γουσταρεις. Και ασε του υπολοιπους να κρινουν βαση αναγκων τους τι τους κανει και τι οχι. Αντικειμενικα, πλεον ο μεσος χρηστης δεν ειναι δεμμενος με τα windows για να κανει τις καθημερινες εργασιες του και η ms το ξερει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αριθμοι λενε την αληθεια και σε διαψευδουν, οποτε μην συνεχιζεις να παραπληροφορεις για το symbian. Οσο για τα wp, οδηγησαν την nokia να πουλησει στην ms το ζημιογωνο κομματι. Αυτο που εβγαζε τηλεφωνα wp (και οχι symbian που δεν ηταν ζημιογωνο το 2010 πριν την συνεργασια).

 

 

 

οι αριθμοι λένε απλά νούμερα η ερμηνεια εχει σημασία. Είναι δυνατόν φίλε μου να συγκριθεί η εποχή symbian προ 2010 με την μετέπειτα; Εδώ κατέρρευσε η RIM θα σωζόταν το symbian όταν όλοι είχαν αρχίσει να επιβιβάζονται στο android και η nokia είχε το ένα πόδι στο symbian το αλλο στο meego ένα άλλο σε asha ίσως ενα άλλο στο και ποιος δεν ξερει τι άλλο project υπήρχε; Μιλάμε για μεταβατική περίοδο της nokia τη στιγμή που η αγορά έχει πάρει μια πάγια μορφή και περιμένεις να εχει κερδη από την αρχή. Ποια επένδυση το κάνει αυτό; 

 

Νομίζετε πως η MS περίμενε να ξεπερασουν τα 8 τα 7; Είναι απλά αδύνατον ποιοι έχουν την όρεξη να στήνουν συστήματα από την αρχή. Εδώ με ένα καινοτόμο UI που φέρνει τα πάνω κάτω υπάρχουν θετικές αντιδράσεις από τον κόσμο και επιτέλους ένα σύστημα που μπουτάρει πιο γρήγορααπό ποτέ; Για εμένα αυτό και μόνο είναι ικανό να κάτσω να στήσω ξανά το PC μου και πάλι δεν το έχω κάνει ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αριθμοι λένε απλά νούμερα η ερμηνεια εχει σημασία. Είναι δυνατόν φίλε μου να συγκριθεί η εποχή symbian προ 2010 με την μετέπειτα; Εδώ κατέρρευσε η RIM θα σωζόταν το symbian όταν όλοι είχαν αρχίσει να επιβιβάζονται στο android και η nokia είχε το ένα πόδι στο symbian το αλλο στο meego ένα άλλο σε asha ίσως ενα άλλο στο και ποιος δεν ξερει τι άλλο project υπήρχε; Μιλάμε για μεταβατική περίοδο της nokia τη στιγμή που η αγορά έχει πάρει μια πάγια μορφή και περιμένεις να εχει κερδη από την αρχή. Ποια επένδυση το κάνει αυτό; 

Δεν μιλαω για προ 2010. Μιλαω για Q4 2010 με q1 2011( ανακοινωση συνεργασιας). Η αγορα δεν ειχε παρει καμια μορφη. Το android μολις ειχε παει τριτο ξεπερνωντας τo BB. Και δεν καταλαβα ποτε το λογο που παραταει καποιος ενα λειτουργικο με κερδη, ανοδικες πωλησεις , και ανακοινωσεις εξελιξης μεσα στο 2011, για κατι που το αρχισεις απο το μηδεν και ποτε δεν ανεβαινει , ζημιογωνο ,που τελικα σε οδηγει στην εξαγορα (γεγονος και οχι απλα ερμηνια αριθμων). Εχουμε να κανουμε με λαθος στρατηγικη. Δεν τουw βγηκε, οχι γιατι η nokia ηταν ανiκανη(90% των wp και τεχνολογιες κληρονομια απο το symbian/meego) απλα η ms δεν εφτιαξε ενα σωστο λειτουργικο. Με αργη αναπτυξη και πολλες ελειψεις (βλεπε black update που ανεπτυσσε ξεχωριστα η Nokia) και επισημες δηλωσεις απο πλευρας nokia για την αργοπορια της ms. Νομιζω εφτασαν σε ενα σημειο που στη Nokia δεν αντεξαν να κυνηγανε μονοι τους την αγορα περιμενοντας τα κεφια της ms και ξεφορτωθηκαν το τμηκα συσκευων οσο οσο και γρηγορα πριν κρεμασει ολο τον ομιλο.

 

Αυτο με τα boot στα 8 και τα 7 ποτε δεν τα καταλαβα. Το ιδιο χρονο κανω στα 7 και στα 8 με ενα ssd και ακομη πιο γρηγορα σε linux. Λογικο συμπερασμα; Βαλτε ολοι linux...Ελεος.... Και πες μου γιατι καποιος που στηνει ξανα το λειτουργικο πηγαινει σε 7 και οχι 8; Προκαταληψη; Δες τα ποσοστα χρηστων που μεταπηδουν απο xp σε αλλη εκδοση και θα καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι μπλέχτηκε σε λάθος στρατηγικές συμφωνώ. Απλά πιστεύω ότι και οι ίδιοι αποδέχτηκαν ότι δεν είχαν καμία ελπίδα με το symbian μακροπρόθεσμα. Αλλιώς το Meego σε τι εξυπηρετουσε, εδώ κατέρρευσε η RIM η οποία είχε μόνο ένα καρπούζι στη μασχάλη. Δεν διεκδικώ ότι έχω δίκιο. αυτη είναι η ερμηνεία μου όμως.

 

Y.Γ. Παγιωμένη αγορά μιλάω όσων αφορά το λανσάρισμα των WP. Tο symbian ήταν μέρος της παγιωμένης αγοράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι μπλέχτηκε σε λάθος στρατηγικές συμφωνώ. Απλά πιστεύω ότι και οι ίδιοι αποδέχτηκαν ότι δεν είχαν καμία ελπίδα με το symbian μακροπρόθεσμα. Αλλιώς το Meego σε τι εξυπηρετουσε, εδώ κατέρρευσε η RIM η οποία είχε μόνο ένα καρπούζι στη μασχάλη. Δεν διεκδικώ ότι έχω δίκιο. αυτη είναι η ερμηνεία μου όμως.

 

Y.Γ. Παγιωμένη αγορά μιλάω όσων αφορά το λανσάρισμα των WP. Tο symbian ήταν μέρος της παγιωμένης αγοράς

Ρε η ίδια πιπίλα.

 

Για δείξε μου που/πότε ακριβώς κατέρευσε η RIM. Περιμένω..

 

PS: Η RIM άλλαξε όνομα στις αρχές του 2013 σε BlackBerry με την αλλαγή του OS τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε η ίδια πιπίλα.

 

Για δείξε μου που/πότε ακριβώς κατέρευσε η RIM. Περιμένω..

 

ποιο είναι το ποσοστό σε blackberry συσκευές. Αν το διατύπωσα λάθος ζητάω συγνωμη, ναι η RIM υπάρχει σαν εταιρεία αλλα νομίζω ότι παίζουμε με τις λέξεις. Κατάρρευση πωλήσεων λοιπόν των blackberry συσκευών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λογική είναι αυτή εάν είχε ενημερωμένο συνεχώς ένα λειτουργικό σύστημα δεν θα υπήρχε λόγος να αγοράσεις το επόμενο λειτουργικό εταιρία είναι όχι κοινωνικό ίδρυμα επίσης δεν σε υποχρεώνει κανένας να αγοράσεις το λειτουργικό υπάρχει και το ανοιχτό λογισμικό με μηδέν υποστήριξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...