Προς το περιεχόμενο

Νοτε 3 ερωτήσεις


NiaUuu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαλιστα, δεν είχε αλλάξει launcher, γενικα ειναι απο τα ατομα που δεν το πολυπειραζει το κινητο της, καμια 10αρια εφαρμογες είχε κατεβάσει.. κατα τ αλλα ακομη και το wallpaper ιδιο το χε αφήσει :P

 

Γιατί προτείνεις το Nova?

nova, adw και next launcher μου φαίνονται το ίδιο και το αυτο

εχω δοκιμάσει οτι launcher βρήκα στο play store και πάλι κατεληξα στο go launcher κι οταν θέλω καμια αλλαγή παω στο solo launcher

 

Πριν λίγες μέρες ειδα το next launcher 3d και ηταν σουπερ ψαχνω μπας και βρω full version free και θα μείνω για κάμποσο σ αυτό μαλλον

O go ειδικά για εκδόσεις android 4.0 + δεν δουλεύει τόσο καλά. Ο Nova είναι ο πιο smooth και γρήγορος, προσωπικά χρησιμοποιώ την paid έκδοση του. Άσε που αλλάζεις και τα εικονίδια όπως και όποτε θες αν δεν σου αρέσουν αυτά της Samsung. Γενικά σου λύνει τα χέρια και δεν θα δεις τα σκαλώματα που μπορεί να κάνει μια γρήγορη κίνηση στο scrolling. Εννοείται φυσικά οτι μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποιον launcher σε βολεύει και αυτό είναι το καλό με την παραμετροποίηση του android, οτι το φέρνεις στα μέτρα σου.

 

Paid εκδόσεις εφαρμογών από το θείο είναι γεμάτο το google.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

iphone 2g , 3g , 3gs , 4 , 4s , 5 , ε οταν εβγαλε το 5s και το 5c απογοητευτικα στο foul..... Ειμαι ανθρωπος,

Mε την Αpple ειχα ενα θεμα....Ημουν αυτο που λεμε fun boy ....

Oμως εως εκει...  

Η κοπελα μου ειχε το 4 και μολις ειδα με το ios 7 οτι σερνοτανε της πηρα το note 2 και τρελαθηκα με το εν λογω τηλεφωνο. Απο που να αρχισω .... Εξαιρετικο σε ολα του,......

Εγω πηρα το s4 και η αληθεια ειναι οτι αρχιζα να ζηλευω το note μεχρι που δεν αντεξα αλλο και αγορασα το note 3.... 

Μπαταρια με normal χρηση 2 μερες σιγουρα....(λιγο παιχνιδι , μπολικο internet , πολυ τηλεφωνο και μερικες φωτογραφιες)

Το κινητο μαλλον για πιο σωστα phablet θα το καταευχαριστηθεις........... 

και αν γινεις κατοχος παρακολουθησε αυτο το βιντεακι ....ειναι ενα καλο tutorial...

http://www.youtube.com/watch?v=3UW2XtJPQB4

Επεξ/σία από gastonegr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iphone 2g , 3g , 3gs , 4 , 4s , 5 , ε οταν εβγαλε το 5s και το 5c απογοητευτικα στο foul..... Ειμαι ανθρωπος,

Mε την Αpple ειχα ενα θεμα....Ημουν αυτο που λεμε fun boy ....

Oμως εως εκει...  

Η κοπελα μου ειχε το 4 και μολις ειδα με το ios 7 οτι σερνοτανε της πηρα το note 2 και τρελαθηκα με το εν λογω τηλεφωνο. Απο που να αρχισω .... Εξαιρετικο σε ολα του,......

Εγω πηρα το s4 και η αληθεια ειναι οτι αρχιζα να ζηλευω το note μεχρι που δεν αντεξα αλλο και αγορασα το note 3.... 

Μπαταρια με normal χρηση 2 μερες σιγουρα....(λιγο παιχνιδι , μπολικο internet , πολυ τηλεφωνο και μερικες φωτογραφιες)

Το κινητο μαλλον για πιο σωστα phablet θα το καταευχαριστηθεις........... 

και αν γινεις κατοχος παρακολουθησε αυτο το βιντεακι ....ειναι ενα καλο tutorial...

http://www.youtube.com/watch?v=3UW2XtJPQB4

 

 

Θα γίνω 1κάτοχος 100% καποια απ'αυτες τις μέρες και δεν αντεχω να περιμένωω ουτε λεπτοοο

Εγω το λιώνω, αμα μου αντεξει καμια 5αρια ώρες θα ειμαι ευτυχισμενη

*θα πάρω και κανα 2 αλλες μπαταριουλες να τις εχω καβατζα εξω να λιωνω αφοβα..

 

Καταλαβα σωστά?? οτι στο βιντεο δείχνει οτι "μικραίνει την οθονη" σε περιπτωση που χρειαζεται να το χειριστείς με το ενα χέρι????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καταλαβα σωστά?? οτι στο βιντεο δείχνει οτι "μικραίνει την οθονη" σε περιπτωση που χρειαζεται να το χειριστείς με το ενα χέρι????

ναι....μικραινει το καδρο ωστε να μπορεις να το χειριστεις πιο ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Το έχω 2 μήνες περίπου. Καλύτερο δεν γίνεται. Προσοχή στην μπαταρία ειδικά αν η οθόνη είναι πολύ φωτεινή. Εμένα με βγάζει με επαγγελματικη χρήση 1 μέρα. Έχω και δεύτερη με δικό της φορτιστή. Από ταχύτητα απίστευτο. Ελπίζω να βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Το έχω 2 μήνες περίπου. Καλύτερο δεν γίνεται. Προσοχή στην μπαταρία ειδικά αν η οθόνη είναι πολύ φωτεινή. Εμένα με βγάζει με επαγγελματικη χρήση 1 μέρα. Έχω και δεύτερη με δικό της φορτιστή. Από ταχύτητα απίστευτο. Ελπίζω να βοήθησα

 

Καλησπέρα, όταν λες επαγγελματική χρήση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ανοιχτά όλα τα ίντερνετ. Wifi και 4G . ανοιχτό το auto sync για να έρχονται αυτόματα τα email. Πολλά τηλέφωνα και mail. Ίσως κάποιες εφαρμογές που χρειάζονται στη δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ανοιχτά όλα τα ίντερνετ. Wifi και 4G . ανοιχτό το auto sync για να έρχονται αυτόματα τα email. Πολλά τηλέφωνα και mail. Ίσως κάποιες εφαρμογές που χρειάζονται στη δουλειά του.

Καλημέρα!!! Ακριβώς έτσι! Μόνιμα ανοιχτά τα πάντα... Η μοναδική οικονομία που κάνω είναι στην οθόνη... Πιστέψτε με οτι κερδίζεις 50% μπαταρία αν την έχεις σε οικονομική λειτουργία. Να σημειώσω ότι είναι συνδεδεμένο με το ρολόι (Gear) και με handsfree b/t...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αξίζει για αγορά? Η καλύτερα ένα S4? τι προτείνεται?

Φίλε μου αν σου χρειάζεται μια τέτοια συσκευή, ειδικά στην τιμή που έπεσε τώρα ναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!!! Ακριβώς έτσι! Μόνιμα ανοιχτά τα πάντα... Η μοναδική οικονομία που κάνω είναι στην οθόνη... Πιστέψτε με οτι κερδίζεις 50% μπαταρία αν την έχεις σε οικονομική λειτουργία. Να σημειώσω ότι είναι συνδεδεμένο με το ρολόι (Gear) και με handsfree b/t...

 

Αντέχει σχεδον μέρα με όλα αυτά ανοιχτά??

Με έχεις απογειώσει!!

Εγώ εχω μόνο wifi ανοιχτο συνεχεια κα φωτεινότητα στο off παίζω και games

και παει στην μια ώρα

 

 

Τελικά αξίζει για αγορά? Η καλύτερα ένα S4? τι προτείνεται?

 

Το χω βρεί στα 500 euro απο ιντερνετ απο πιστοποιημενο κατάστημα με εγγυηση 2 χρόνια σε δίπλα περιοχή

 

Σ αυτην τιμή πραγματικά αξίζει.. είναι οτι καλυτερο υπάρχει αυτην την στιγμη στην αγορά και δεν προβλέπεται κάτι τρελό στους επόμενους μήνες..

Εχω στραβώσει με το s4, και μου φαίνεται λίγο μπροστα στο note 3, μπορεί να είμαι υπερβολική

 αλλα έτσι το βλέπω

Τώρα αντικειμενικά συμφωνα με τα specs του ειναι αρκετά καλό

η σειρά απο το καλύτερο προς το λιγοτερο καλύτερο πάει

Note 3

lg g2

s4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντέχει σχεδον μέρα με όλα αυτά ανοιχτά??

Με έχεις απογειώσει!!

Εγώ εχω μόνο wifi ανοιχτο συνεχεια κα φωτεινότητα στο off παίζω και games

και παει στην μια ώρα

 

Ναι, αντέχει μια μέρα σχεδόν. 

Μια μεγάλη προσοχή στην επιπλέον μνήμη όμως (δουλεύει μεχρι 64αρα απροβλημάτιστα) όπότε 64+32 έχεις αυτόματα 96GB ή και με το 16άρι έχεις 80GB...

Ένα κόλλημα που έχει κάνει μόνο το δικό μου είναι στην διαμόρφωση πίτας (στον εύκολο πίνακα) που κάποιες φορές δεν το ανοίγει, αν κάποιος συνφορουμίτης έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ας το πεί. (Διευκρινήζω ότι το έκανε πρώτη φορά χθές και το μοιράζομαι μαζί σας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μεγάλη προσοχή στην επιπλέον μνήμη όμως (δουλεύει μεχρι 64αρα απροβλημάτιστα) όπότε 64+32 έχεις αυτόματα 96GB ή και με το 16άρι έχεις 80GB...

Ένα κόλλημα που έχει κάνει μόνο το δικό μου είναι στην διαμόρφωση πίτας (στον εύκολο πίνακα) που κάποιες φορές δεν το ανοίγει, αν κάποιος συνφορουμίτης έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ας το πεί. (Διευκρινήζω ότι το έκανε πρώτη φορά χθές και το μοιράζομαι μαζί σας)

 

Note 3 έχω βρεί μόνο με 32 gb συν την κάρτα μνήμης που έχω 32gb πάνε 64 gb οπότε κομπλε συμφωνα μ αυτο που λες..

όταν λες στην διαμορφωση της πίτας τί εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Note 3 έχω βρεί μόνο με 32 gb συν την κάρτα μνήμης που έχω 32gb πάνε 64 gb οπότε κομπλε συμφωνα μ αυτο που λες..

όταν λες στην διαμορφωση της πίτας τί εννοείς?

φιλος επειδη δεν σε εχω κοψει και για πολυ της δουλειας με το ανδροιντ,να προσεχεις μην το ρουταρεις και χασεις την εγγυση,δυνατοτερο τηλεφωνο απο το Ν3 δεν υπαρχει αυτη την στιγμη με τα 3γιγα ραμ,επισης οτιδηποτε φοραει τον δρακο 800 ειναι πυραυλος και δεν μασαει τιποτα.οσο για τα νεα κινητα με τους νεους επεξεργαστες θα υποστηριζουν 4κ αναλυσεις ο 805 και 2κ οι υπολοιποι.αρα με τον 800 βολευεσαι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...