Προς το περιεχόμενο

Νοτε 3 ερωτήσεις


NiaUuu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλος επειδη δεν σε εχω κοψει και για πολυ της δουλειας με το ανδροιντ,να προσεχεις μην το ρουταρεις και χασεις την εγγυση,δυνατοτερο τηλεφωνο απο το Ν3 δεν υπαρχει αυτη την στιγμη με τα 3γιγα ραμ,επισης οτιδηποτε φοραει τον δρακο 800 ειναι πυραυλος και δεν μασαει τιποτα.οσο για τα νεα κινητα με τους νεους επεξεργαστες θα υποστηριζουν 4κ αναλυσεις ο 805 και 2κ οι υπολοιποι.αρα με τον 800 βολευεσαι μια χαρα

 

αχαχαχ

ξερω οτι ειναι οτι καλυτερο υπάρχει

ξερω τα specs του, ξέρω τι ρόλο βαρανε, τα χω συγκρίνει με πολλά άλλα, απλά είμαι δυσπιστη

 

δεν παιζει να μην το ρουταρω, αποκλειω αυτόματα αρκετα απ τ' αγαπημένα μου apps

αν προκύψει προβλημα που δεν θα μπορω να φιξαρω το κανω unroot κι ετσι δεν χάνω καμία εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αχαχαχ

ξερω οτι ειναι οτι καλυτερο υπάρχει

ξερω τα specs του, ξέρω τι ρόλο βαρανε, τα χω συγκρίνει με πολλά άλλα, απλά είμαι δυσπιστη

 

δεν παιζει να μην το ρουταρω, αποκλειω αυτόματα αρκετα απ τ' αγαπημένα μου apps

αν προκύψει προβλημα που δεν θα μπορω να φιξαρω το κανω unroot κι ετσι δεν χάνω καμία εγγυηση

Το πρόβλημα είναι οτι μετά την 4.3 η Samsung έχει το πουτσοKnox. Πέρα από την ασφάλεια που υποτίθεται παρέχει, έχει και έναν μετρητή που όταν ρουτάρεις το κινητό αυτό γράφει 01 από 00 και σίγουρα θα το κοιτάξουν στο service για να στο βγάλουν εκτός εγγύησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι οτι μετά την 4.3 η Samsung έχει το πουτσοKnox. Πέρα από την ασφάλεια που υποτίθεται παρέχει, έχει και έναν μετρητή που όταν ρουτάρεις το κινητό αυτό γράφει 01 από 00 και σίγουρα θα το κοιτάξουν στο service για να στο βγάλουν εκτός εγγύησης. 

 

Tο χουν κάνει αυτό? Ρωτάω επειδή εχω πάει και ρουταρισμενο το τωρινό (χωρίς να κάνω unroot) και δν μου παν τιποτες..

δεν παίζει να υπάρχει λύση ωστε να αλλαξουμε αυτο το 01 που λες σε 00?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο χουν κάνει αυτό? Ρωτάω επειδή εχω πάει και ρουταρισμενο το τωρινό (χωρίς να κάνω unroot) και δν μου παν τιποτες..

δεν παίζει να υπάρχει λύση ωστε να αλλαξουμε αυτο το 01 που λες σε 00?

Με την 4.3 το έχει περάσει αυτό δυστυχώς. Απ ο,τι εχω διαβάσει στο xda έχουν βρει μια λύση αλλά δεν έχεις πλήρες ρουτ. Δεν ξέρω όμως λεπτομέρειες οπότε μπορείς να το ψάξεις στο xda για το τι γινεται ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Note 3 έχω βρεί μόνο με 32 gb συν την κάρτα μνήμης που έχω 32gb πάνε 64 gb οπότε κομπλε συμφωνα μ αυτο που λες..

όταν λες στην διαμορφωση της πίτας τί εννοείς?

To note3 έχει στο snote δυνατότητα να φτιάξεις εύκολο πίνακα, δηλαδή τραπέζι, ραβδόγραμμα, γραμμή, πίτα κτλ... Είναι τέλειο ειδικά για επαγγελματίες. Δεν έχω πάει ακόμα να το δούν (λόγο χρόνου) αλλά και πάλι ΔΕΝ το αλλάζω με ΤΙΠΟΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν κανεις root οντας σε firmware που ειναι μεταγενεστερο του mj1 τοτε το Knox γινεται ox1. Λεγεται πως ειναι eFuse και οχι απλος μετρητης οπως ο κλασικος της Samsung και δεν επανερχεται στο 0x0. 

Eχει βγει μια πολυ μπελαλιδικη λυση (χθες νομιζω?) η οποια περιλαμβανει κολλητηρια και εξτρα hardware το οποιο μαλιστα κοστιζει και αρκετα.

Αρα τη στιγμη που γραφω αυτο το κειμενο ΔΕΝ υπαρχει τροπος να επαναφερεις το Knox μονος σου και εισαι ΕΚΤΟΣ εγγυησης.

 

Sorry guys..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν κανεις root οντας σε firmware που ειναι μεταγενεστερο του mj1 τοτε το Knox γινεται ox1. Λεγεται πως ειναι eFuse και οχι απλος μετρητης οπως ο κλασικος της Samsung και δεν επανερχεται στο 0x0. 

Eχει βγει μια πολυ μπελαλιδικη λυση (χθες νομιζω?) η οποια περιλαμβανει κολλητηρια και εξτρα hardware το οποιο μαλιστα κοστιζει και αρκετα.

Αρα τη στιγμη που γραφω αυτο το κειμενο ΔΕΝ υπαρχει τροπος να επαναφερεις το Knox μονος σου και εισαι ΕΚΤΟΣ εγγυησης.

 

Sorry guys..

 

Πακέτο! με σκοτωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πακέτο! με σκοτωσες

Το εχεις ρουταρει ηδη?

 

Μπες σε download mode και δες τι γραφει το Knox. Volume down + Home + Power Button. Ο μονος τροπος να μην εχει γραψει ειναι αν εχει γινει root με μεθοδο Root De La Vega και μονο σε firmwre οχι νεοτερο του mj1. 

Δυστυχως η Samsung εχει κανει μεγαλη βλακεια (κατα τη γνωμη μου) σε αυτο το κομματι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχεις ρουταρει ηδη?

 

Μπες σε download mode και δες τι γραφει το Knox. Volume down + Home + Power Button. Ο μονος τροπος να μην εχει γραψει ειναι αν εχει γινει root με μεθοδο Root De La Vega και μονο σε firmwre οχι νεοτερο του mj1. 

Δυστυχως η Samsung εχει κανει μεγαλη βλακεια (κατα τη γνωμη μου) σε αυτο το κομματι..

όχι ακομη δν το εχω παρει μες την βδομάδα θα το χω.. απλα ειχα  κάνει backup πάνω απο 200 apps  με τιτανιουμ προ και καθόμουν και τα φτιαχνα (απειρες ρυθμισεις) με σκοπο να τα περάσω κατ ευθειαν στο νοτε 3, και tianium χωρις root δν γινεται.. ούτε gamecih, πως θα cheatarw στα παιχνιδια, και αλλα ποσα app θέλουν root :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ακομη δν το εχω παρει μες την βδομάδα θα το χω.. απλα ειχα  κάνει backup πάνω απο 200 apps  με τιτανιουμ προ και καθόμουν και τα φτιαχνα (απειρες ρυθμισεις) με σκοπο να τα περάσω κατ ευθειαν στο νοτε 3, και tianium χωρις root δν γινεται.. ούτε gamecih, πως θα cheatarw στα παιχνιδια, και αλλα ποσα app θέλουν root :(

με το helium νομιζω δεν χρειαζεται ρουτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το έχει γαμήσει σ αυτό το θέμα η Samsung. Κι εγώ ψηνόμουν για Samsung ως επόμενο κινητό αλλά με βλέπω να καταλήγω σε Nexus και θα πάρω και ένα κινέζικο στυλ ipod να περάσω εκεί την μουσική μου και να έχω και ραδιόφωνο ωστε να λύσω το θέμα της χωρητικότητας και του fm radio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Υπάρχει κάποιος χρήστης NOTE3 που να έχει προβλήματα στην λειτουργία του?

Ρωτάω διότι το έχω πάει 2 φορές στο service και έγινε επανεγκατάσταση λογισμικού. Και 1 φορά έχουμε κάνει απομακρυσμένη υποστήριξη. Δυστηχώς όμως το τηλέφωνο κολλάει, μαυρίζει η οθόνη κτλ. Το χρησιμοποιώ μόνο επαγγελματικά χωρίς περιτά προγράμματα. 

Πρός θεού δεν κατηγορώ γενικά τη συσκευή γιατί έχει τεράστιες δυνατότητες.

Απο samsung με ενημέρωσαν ότι μάλλον θα την αντικαταστήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...