Προς το περιεχόμενο

LG G2: Ξεκινάει η διανομή της αναβάθμισης σε Android 4.4 KitKat [ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστό κι αυτό που επέλεξες paoki, αλλά με 3,5€ πήρα απλά ένα καλώδιο OTG, και συνδέω στικακια, εξωτερικούς σκληρούς και card reader απευθείας στο G2 μου. Οπότε δεν έχω πάνω 3,5Gb γεμάτα τώρα. Επίσης (μέσω wifi) αυτόματα μου σύγχρονιζει τις φωτό στο Dropbox και google drive οπότε η συσκευή είναι χαλαρή και όλα καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

We apologize for the previous wrong tweet regarding G2 Kit Kat upgrade schedule,the date was for upgrading the KnockOn feature to Lii series

— LG Mobile Saudi (@LGMobileSaudi) January 15, 2014

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα LTE Bands έψαχνα και εγώ, το κορεάτικο μοντέλο είναι συμβατό σε μία από τις LTE μπάντες που έχει ο τωρινός πάροχος αλλά αν θέλω να το πουλήσω είναι ασύμβατο με τις LTE μπάντες άλλων παρόχων. Οπότε μάλλον σε 32άρι ευρωπαικό θα πάω, το 16άρι είναι απλά έγκλημα όπως και ότι μόνο η κορεάτικη έκδοση έχει υποδοχή για SD. 

Εγώ πήρα από Κορέα 32GΒ ( tokinito.gr) και αρχικά δεν έπιανε LTE. Το έψαξα λίγο και είδα οτι είναι το ίδιο hardware με το ευρωπαικο απλά έχει άλλη ROM ασιάτικη. Το ροοταρα, πέρασα την ευρωπαική ROM και έχει LTE κανονικά τώρα.

 

*Εκτός αν εννοείς το Korean version που έχει αποσπώμενο καπάκι, κεραία και SD card slot και όχι το International version που πήρα εγώ που απλά έχει Korean ROM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς άνετα να την πάρεις από το tokinito.gr που ενώ λέει EU είναι κορεάτικα. Πήρα ένα λευκό την προηγούμενη εβδομάδα και το επέστρεψα με το που το άνοιξα. Κορεατικες εφαρμογές (που διαγράφονται όμως, δεν είναι κλειδωμένες), κορεάτικα στο πίσω μέρος της συσκευασίας. Όσο για εγγύηση η procordia μου είπε ισχύει κανονικά, όταν κάλεσα και ρώτησα με το imei, εκτός αντικατάστασης. Σε περίπτωση που δεν επισκευάζεται μου είπανε, και είναι εντός εγγύησης, δεν θα γίνει αντικατάσταση από αυτούς, κάτι που ισχύει και για τα ευρωπαϊκά μοντέλα, σύμφωνα με τα λεγόμενα τους. Αυτό που με χάλασε είναι ότι δεν θα είχα 4G καθόλου, και γι'αυτο το επέστρεψα και πήρα τα χρήματα μου.

Όπως έγραψα παραπάνω, δεν υπάρχει θέμα με το 4g, από tokinito.gr πήρα και εγώ κορεάτικο. Το International version σου στέλνουν απλά έχει ROM Ασιάτικη. Περνάς την ευρωπαική ROM πολύ εύκολα και είναι σα να έχεις πάρει ευρωπαικό. Το 4G δουέυει μια χαρά

Τώρα για την Εγγύηση παω πάσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα η lg..και πιστευα πως δεν θα γινει ποτε αυτη η αναβαθμιση....

αυτό θα ήταν αδύνατον, αυτές είναι αναβαθμίσεις σε εκδόσεις που μπορείς να πεις μάλιστα ότι έπρεπε να υπάρχουν πριν καν το λανσαρισμα του κινητού. Το θέμα είναι να υπάρξει και άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα email στην Lg Hellas να ρωτήσω για τις αναβαθμίσεις του 32gb (κάπου είχα διαβάσει ότι έχει πάρει λιγότερες αναβαθμίσεις από το 16αρι) και μου απαντησαν:

"


Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το μοντέλο LG G2 στην έκδοση των 32GB, δεν εισάγεται επίσημα από την LG Electronics Ελλάς (LGEHS), και κατ' επέκταση δεν δέχεται υποστήριξη λογισμικού από την LGEHS. Η μοναδική έκδοση του LG G2 που εισάγεται επίσημα από την εταιρεία μας, είναι αυτή των 16GB.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μαςwww.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

Με εκτίμηση,
Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών
LG Electronics
http://www.lghere4u.gr
http://www.bloglg.gr

δηλαδή οποίος εχει το 32αρι εδώ ας αρχίσει να κλαίει?!  :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα μπορούσα με τίποτα να είχα το android στα ελληνικά, παρομοίως και με τα windows.

 

*Εκτός αν εννοείς το Korean version που έχει αποσπώμενο καπάκι, κεραία και SD card slot και όχι το International version που πήρα εγώ που απλά έχει Korean ROM

Αυτήν εννοούσα. Αυτή είναι η κανονική κορεάτικη έκδοση LG G2 F320 ενώ η διεθνής είναι η D802.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα email στην Lg Hellas να ρωτήσω για τις αναβαθμίσεις του 32gb (κάπου είχα διαβάσει ότι έχει πάρει λιγότερες αναβαθμίσεις από το 16αρι) και μου απαντησαν:

"

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το μοντέλο LG G2 στην έκδοση των 32GB, δεν εισάγεται επίσημα από την LG Electronics Ελλάς (LGEHS), και κατ' επέκταση δεν δέχεται υποστήριξη λογισμικού από την LGEHS. Η μοναδική έκδοση του LG G2 που εισάγεται επίσημα από την εταιρεία μας, είναι αυτή των 16GB.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μαςwww.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

http://www.lghere4u.gr

http://www.bloglg.gr

δηλαδή οποίος εχει το 32αρι εδώ ας αρχίσει να κλαίει?!  :confused:

Για ποιο λόγο να κλαίει; lol  Πήρα αναβάθμιση κανονικά με την Ασιατική ρομ. Δεν δίνει η LG Hellas τις αναβαθμίσεις σε όλα τα κινητά εντός της ελληνικής επικράτειας. Το κινητό ελέγχει τους σέρβερς της LG και αναβαθμίζει κανονικά.

 

Επίσης δεν βλέπω τι σχέση έχει ο αποθηκευτικός χώρος με τις αναβαθμίσεις. Από το firmware εξαρτάται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Όπως έγραψα παραπάνω, δεν υπάρχει θέμα με το 4g, από tokinito.gr πήρα και εγώ κορεάτικο. Το International version σου στέλνουν απλά έχει ROM Ασιάτικη. Περνάς την ευρωπαική ROM πολύ εύκολα και είναι σα να έχεις πάρει ευρωπαικό. Το 4G δουέυει μια χαρά

Από mobile14.gr πήρα τελικά, όχι από tokinito.gr.

32gb άσπρο.

Από Ασία το κινητό αλλά international D802 με ασιάτικη ρομ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Από mobile14.gr πήρα τελικά, όχι από tokinito.gr.

32gb άσπρο.

Από Ασία το κινητό αλλά international D802 με ασιάτικη ρομ.

 

ηταν ενταξει το μαγαζι απεναντι σου??και εγω το σκεφτομουν και ημουν στο τσακ να το παρω απο εκει αλλα το εβγαλε διαθεσιμο το expansys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εξυπηρετικότατοι!! Με πηρε τηλ η κοπέλα με το που το στείλανε να με ενημερώσει οτι το στείλανε.. Μου είπαν οτι για οποιοδήποτε πρόβλημα μπορώ να το στείλω πίσω σε αυτούς. Και Μου εξήγησε οτι είναι από Κορέα το D802  και άλλες λεπτομέρειες που ρώτησα.

Είχα κι εγώ αμφιβολίες αλλα η τιμή ήταν πολύ χαμηλότερη από άλλα μαγαζιά και το προχώρησα.

Απόλυτα ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εξυπηρετικότατοι!! Με πηρε τηλ η κοπέλα με το που το στείλανε να με ενημερώσει οτι το στείλανε.. Μου είπαν οτι για οποιοδήποτε πρόβλημα μπορώ να το στείλω πίσω σε αυτούς. Και Μου εξήγησε οτι είναι από Κορέα το D802 και άλλες λεπτομέρειες που ρώτησα.

Είχα κι εγώ αμφιβολίες αλλα η τιμή ήταν πολύ χαμηλότερη από άλλα μαγαζιά και το προχώρησα.

Απόλυτα ευχαριστημένος.

Στην ιδια τιμη βγαινει και απο expansys απλα ειναι αγγλικο για αυτο ειπα να το προτιμησω..σε ευχαριστω για την απαντηση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...