Προς το περιεχόμενο

True Detective


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωχ , μας εχει καψει η σειρα . οντως οτιδηποτε αλλο φανταζει ανουσιο πλεον φετος.

Eλα ομως που στους μισους που το εχω προτεινει μου λενε "ε ειδα το πρωτο και με πηρε ο υπνος ειναι πολυ αργο" τι τους λες τωρα ? μαλλον δεν ειναι για ολους , δεν πειραζει περισσοτερο για εμας :D

 

 

Παντως περιμενα μεγαλυτερη κλιμακωση στο προτελευταιο επεισοδιο γιατι ετσι μας εχουν συνηθισει οι σειρες εως τωρα και ανησυχω αν και πως θα προλαβουν να τα μαζεψουν / δεσουν / κλεισουν ολα μαζι σε ενα μονο 50λεπτο , δεν ασχολουμαι με θεοριες πλεον , απλα περιμενω να δω , παντως πιστευω οτι μαλλον δεν θα υπαρξει λυτρωση/απονομη δικαιοσυνης τελικα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά και το έβδομο επεισόδιο παραμένει η καλύτερη σειρά που έχω δει εδώ και πολλά χρόνια. Το επεισόδιο αυτό καθεαυτό δεν είχε την ένταση και το μυστήριο των προηγουμένων κάτι που ίσως δεν περίμεναν αρκετοί μιας και είναι προτελευταίο. Η αλήθεια είναι πως αν έχει παρατηρήσει κάποιος όλες τις “λεπτομέρειες” από τα προηγούμενα, τότε θα καταλάβει την άξια αυτού του επεισοδίου και πως αρχίζει να φαίνεται το φως στη άκρη του τούνελ.

Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα έχουμε μια τρομερή ανατροπή στο φινάλε αλλά θα επικεντρώνεται στην τραγικότητα και των θυμάτων αλλά και των ηρώων.

 

 

P.S Θέλω να πιστεύω πως το τελευταίο θα είναι μεγαλύτερο σε διάρκεια έτσι για να γουστάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε συνήθως τα series finale είναι διπλά. 


 

ουτε εγω πιστευω πως θα υπαρξει ανατροπη. σε 7 επ. μας εχουν πεταξει διαφορα κομματια του παζλ, οποτε στο 8ο θα τα ενωσουν. ετσι πιστευω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά είναι κορυφαία, τέλος. Παρόλα αυτά η υπόθεση συνωμόσιας έχει απλώσει υπερβολικά για τα γούστα μου. Εγώ ενδιαφέρομαι σχεδόν αποκλειστικά για το-όποιο-δράμα των ηρώων, δεν με ενδιαφέρει τόσο ποιοί συγκαλύπτουν τί. Εντάξει, στο τελευταίο επεισόδιο ας ξεσκεπάσουν τους γερουσιαστές/κυβερνήτες/προέδρους, αλλά εμένα πραγματικά ικανοποιημένο θα με αφήσει η σειρά μόνο αν πάρει η μπάλα και τους πρωταγωνιστές, όσο περισσότερους και με όσο πιο σκληρό τρόπο, τόσο καλύτερα!..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά είναι κορυφαία, τέλος. Παρόλα αυτά η υπόθεση συνωμόσιας έχει απλώσει υπερβολικά για τα γούστα μου. Εγώ ενδιαφέρομαι σχεδόν αποκλειστικά για το-όποιο-δράμα των ηρώων, δεν με ενδιαφέρει τόσο ποιοί συγκαλύπτουν τί. Εντάξει, στο τελευταίο επεισόδιο ας ξεσκεπάσουν τους γερουσιαστές/κυβερνήτες/προέδρους, αλλά εμένα πραγματικά ικανοποιημένο θα με αφήσει η σειρά μόνο αν πάρει η μπάλα και τους πρωταγωνιστές, όσο περισσότερους και με όσο πιο σκληρό τρόπο, τόσο καλύτερα!..

 

Προς τα εκεί πάει κατά πάσα πιθανότητα το φινάλε. Έμμεσα η άμεσα το τέλος δεν θα είναι happy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σκαλωσα λιγο κ εχω σβησει το επεισοδιο για να το ψαξω μπορει να μου θυμησει καποιος.........

 

Τι οδηγησε τους 2 ντεντεκτιβ εκει περα στο τελος,τι τους ειχε πει ο Μαρτι????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σκαλωσα λιγο κ εχω σβησει το επεισοδιο για να το ψαξω μπορει να μου θυμησει καποιος.........

 

 

Τι οδηγησε τους 2 ντεντεκτιβ εκει περα στο τελος,τι τους ειχε πει ο Μαρτι????

 

Αν εννοείς τον Παπάνια και τον Γκίλμπαου μην ξεχνάς ότι ο Κόουλ τους έχει διηγηθεί την διαδικασία που ακολούθησε

και μάλλον αυτοί προσπαθούν να ξαναεπισκευτούν τα μέρη που τους είπε ο Κόουλ, μήπως βρουν νέα στοιχεία για τους φόνους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε δεν υπαρχει η σειρα λεμε

 

8ωρο Seven. (μη γραψω με ελαχιστα καλυτερες ερμηνειες και πεσουν ταβανια)

 

ενα Lost σοβαρο και με προκαθορισμενο σεναριο.

 

η σειρα που ολοι ονειρευομασταν.

 

ερμηνειαρες. ηθοποιαρες. easter eggs. τρομος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...