Προς το περιεχόμενο

True Detective


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To ΗΒΟ ευτυχώς κατάλαβε ότι, για να κάνεις σοβαρή τηλεόραση, το σενάριό σου δεν μπορεί να είναι υπό συγγραφή. Ο μοναδικός τρόπος για να φτιάξεις ένα έργο και όχι μία σαπουνόπερα είναι το σενάριο να είναι τελειωμένο με κάποιον τρόπο και όχι στη λογική "γράφουμε-γυρίζουμε". Δεν μπορείς να τραβολογάς το σενάριο για να βγάλεις την/τις σαιζόν.

Το True detective δεν είναι σειρά, είναι μία πολύ μεγάλη ταινία, με όλα τα θετικά που αυτό συνεπάγεται. Του χρόνου νέα ενδιαφέρουσα ιστορία, νέοι ηθοποιοί, νέο σκηνικό.

Σωστός ο voodoo κ πολύ σωστό αυτό που έκανε το hbo επίσης για εμας που θέλουμε να βλέπουμε ένα τέλος σ'αυτό που παρακολουθούμε.Ξερω αρκετους που το ξεκίνησαν όταν εμαθαν ότι θα είναι μια μεγάλη ταινία η φάση κ δε θα περιμένουν 3-4 χρόνια για το τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν την εχω ξεκινησει, αν κ σκοπευω, αλλα εχω ριξει το γελιο της αρκουδας στο τουιτερ με τα images που εχουν κυκλοφορησει για τους ηθοποιους της season 2, τι μαϊκλ τζακσον με ετ απο πανω/πισω του, τι σαϊνφελντ, χαχαχαχα, τι σοϊ ιδεα κι αυτη, αλλοι ηθοποιοι κ αλλη ιστορια, οτι ναναι...

Για το American horror story έκανε παπάδες πάντως

Κάθε σεζόν άλλη ιστορία και μάλιστα με ίδιους ηθοποιούς σε άλλους ρόλους

Αποτέλεσμα...κάθε σεζόν διαφορετικό είδος, κάθε σεζόν καλυτερα ratings και αν κάποιος δεν το εχει δει απο την αρχή και εχει ακούσει καλα λόγια κανένα πρόβλημα, απλα ξεκινάει απο την επομενη σεζόν

 

Αυτο το μοντέλο του AHS που ακολουθεί το td θα φορεθεί πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενουμε το major twist ακομα....

Παντως το επεισοδιο αυτο ειχε και αρκετο οφθαλμολουτρο....και ειδικα μιλαω για τους απιστευτους gluteus maximus της Monaghan (εαν φυσικα ηταν ο δικος της αυτος που εδειξαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την ευχαριστουμε θερμα για το 'service' και το "art" της σε Banshee and True Detective

Προσωπικά μου ειναι αδιάφορη αλλα ναι, καταλαβαίνω τι θελεις να πεις.

 

in other news

 

i love /tv

 

 

 SvzQLZX.jpg  

 

Επεξ/σία από viper2005
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά και το τελευταίο επεισόδιο για μένα είναι μια από τις καλύτερες σειρές ever. Ξέρω ότι είναι μόνο δυο ακόμα επεισόδια και περιμένουμε ένα “γαμάτο” φινάλε, όμως θα μπορούσα να δω άλλα 20 μόνο και μόνο για τους εξαιρετικούς διαλόγους, χαρακτήρες, σκηνοθεσία,ατμόσφαιρα, αναμονή και αυτό λέει πολλά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχει ψάξει κανείς το κεφάλαιο "Yellow King"??

 

 

 

Είναι παλιά cultιλα στους κύκλους των καμένων βιβλίων με ρομαντικό-μαγεία-τρόμου, Lovecraft, Poe κτλ. Μια συλλογή ιστοριών είναι αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει μερικές πριν αρκετά χρόνια (πρέπει να το έχω τυπωμένο σε ένα φάκελο κάπου). Όλες οι ιστορίες είχαν μέσα σαν guest star το "Τhe Κing in Υellow" το οποίο ήταν ένα βιβλίο που αν το διάβαζες ολόκληρο πήγαινες άπατος (τρέλα, θάνατος κτλ). Είναι κλασσικό creepy concept, στο στυλ του νεκρονόμικον και στις ιστορίες που είναι γραμμένες από την σκοπιά του τύπου που πέθανε(Lovecraft, Poe). Αφήνω πίσω ένα γράμμα (ένα ημερολόγιο), μιλάω στον αναγνώστη after the fact κτλ.

 

Βασικά ενώ δεν το πολυθυμάμαι όταν είπαν στο True Detective για Καρκόσα μου ήρθε αμέσως, και απλά περίμενα να δω αν θα κάνει κάποιος μια αναφορά. Έχει ιδιαίτερη βαρύτητα σαν φράση το The King in Yellow όπως και να΄χει σε ανωμαλία. Απλά ενώ στο following βιάστηκε η ιδέα (Poe), στο True Detective κεντάνε από άποψη ατμόσφαιρας κτλ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

το οποίο ήταν ένα βιβλίο που αν το διάβαζες ολόκληρο πήγαινες άπατος (τρέλα, θάνατος κτλ).

 

Ναι αυτό το συναντώ παντού και μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον. Αλλά δε πολυψήνομαι κιόλας!! Χαχααχαχχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...