Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα έχει πλάτη από πίσω οπότε από αερισμό όλα οκ. Και για να μην βγαίνουμε off topic όπως σωστά είπε ο Timour21 θέλω να ευχαριστήσω για την βοήθεια όσους απάντησαν  :) Πέτρο το βρήκα αυτό που έλεγες ;) Σ'ευχαριστώ πολύ και εσένα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θα έχει πλάτη από πίσω οπότε από αερισμό όλα οκ. Και για να μην βγαίνουμε off topic όπως σωστά είπε ο Timour21 θέλω να ευχαριστήσω για την βοήθεια όσους απάντησαν  :) Πέτρο το βρήκα αυτό που έλεγες ;) Σ'ευχαριστώ πολύ και εσένα!

 

Αφού το έχεις ξώπλατο κανένα πρόβλημα, μόνο έχε το νου σου τακτικά για σκόνες και μούφες. Κατά τα άλλα στην διάθεσή σου πάντα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* PSU Corsair CX 500W

* Motherboard Gigabyte P55-UD3

* CPU  Intel i5-750(2.67 Ghz)

* RAM 8GB 1600Mhz DDR3

* GPU Ati Saphire 3870

* Monitor/Resolution Samsung SyncMaster T200HD 20" (1680χ1050)

* ΟS Windows 7 64-bit

 

Καλησπέρα ,έχω το παραπάνω σύστημα και θέλω να πάω σε αναβάθμηση της gpu μέχρι 150-180ευρω,παίζω που και που κάνα call of duty/pro evol. και σκέφτομαι τώρα και το GTA ,δεν με νοιάζουν ultra-high ρυθμίσεις γραφικών αλλά ούτε και low,μερικές φορές συνδέω το pc με την τηλεόραση (LG 32" FullHD) και θέλω να έχω καλή απόδοση και εκέι.

Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* PSU Corsair CX 500W

* Motherboard Gigabyte P55-UD3

* CPU  Intel i5-750(2.67 Ghz)

* RAM 8GB 1600Mhz DDR3

* GPU Ati Saphire 3870

* Monitor/Resolution Samsung SyncMaster T200HD 20" (1680χ1050)

* ΟS Windows 7 64-bit

 

Καλησπέρα ,έχω το παραπάνω σύστημα και θέλω να πάω σε αναβάθμηση της gpu μέχρι 150-180ευρω,παίζω που και που κάνα call of duty/pro evol. και σκέφτομαι τώρα και το GTA ,δεν με νοιάζουν ultra-high ρυθμίσεις γραφικών αλλά ούτε και low,μερικές φορές συνδέω το pc με την τηλεόραση (LG 32" FullHD) και θέλω να έχω καλή απόδοση και εκέι.

Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά σε όλους

http://www.skroutz.gr/s/4023699/Gigabyte-Radeon-R9-270X-2GB-WindForce-3X-OC.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετό καιρό η 580 βρηκε τον δασκαλο της στο bf4 και το παιζει μονο στα high settings και οχι στα ultra και η ερώτηση μου ειναι ... Επειδή περνω και καινούριο psu λογω οτι καηκε το παλιο , να παρω ενα 1000w και μια ακομα 580 για sli μεταχειρο η να παω σε ένα 750w και μια 770 ? Ποια λυση θα με βολεψει καλυτερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα δεν ξερω ποσο παει μια 580 να πουλήσω την δική μου για να παρω την 770 ... εχω την twin frozr με εγγύηση μεχρι τον 12/2014 πλαισιο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα μια δυνατη καρτα για να αποφυγουμε τα προβληματα του sli-crossfire.Παντως το bf4 που λες ειναι optimized για ati καρτες οποτε θα δεις αρκετη διαφορα με μια 280x σε σχεση με την 770.Οποτε παρε 280x η αν θες οποωσδηποτε nvidia 770

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συν ότι λέει ο bonorov. πάντα μία single gpu είναι καλύτερα από sli / crossfire λύσεις... από εκεί και πέρα πας για 7979 - 280 - 280x ή 770 ανάλογα την εταιρεία που θέλεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...