Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.e-shop.gr...il-p-PER.513671

 

http://www.e-shop.gr...il-p-PER.513647

καλησπέρα είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 καρτούλες! το πρόβλημα είναι δεν βγάζω άκρη με τo GPUBOSS δεν βρίσκει το ένα μοντέλο και δεν μπορώ να δω την σύγκριση!!! αν ξέρει κανεις να μου πει διαφορες...Για gaming χρήση σε full ultra graphicks την θέλω στο παιχνίδι ARCHEAGE η κάρτα θα τρέχει Με 16gb ram και I7 4790k cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.e-shop.gr...il-p-PER.513671

 

http://www.e-shop.gr...il-p-PER.513647

καλησπέρα είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 καρτούλες! το πρόβλημα είναι δεν βγάζω άκρη με τo GPUBOSS δεν βρίσκει το ένα μοντέλο και δεν μπορώ να δω την σύγκριση!!! αν ξέρει κανεις να μου πει διαφορες...Για gaming χρήση σε full ultra graphicks την θέλω στο παιχνίδι ARCHEAGE η κάρτα θα τρέχει Με 16gb ram και I7 4790k cpu

Οι κάρτες δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους, αν πάρεις κάποια θα είναι η 290. Η άλλη είναι κάρτα των 170 ευρώ το πολύ, όχι των 250.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr...il-p-PER.513671

 

http://www.e-shop.gr...il-p-PER.513647

καλησπέρα είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 καρτούλες! το πρόβλημα είναι δεν βγάζω άκρη με τo GPUBOSS δεν βρίσκει το ένα μοντέλο και δεν μπορώ να δω την σύγκριση!!! αν ξέρει κανεις να μου πει διαφορες...Για gaming χρήση σε full ultra graphicks την θέλω στο παιχνίδι ARCHEAGE η κάρτα θα τρέχει Με 16gb ram και I7 4790k cpu

 

Θα συμφωνήσω με τον XMorsX.Τι psu έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτείνω μια 960 στα 200 ευρώ και μαζεύεις μετά λεφτα για cpu/mobo/μνήμες.Σε σχέση με την κάρτα που έχεις τώρα θα δείς τεράστια διαφορά.Το πολύ πολύ μπορείς να εξαλείψεις λίγο το bottleneck ανεβάζωντας όσο πιο πολύ μπορείς ρυθμίσεις παιχνιδιών όπως antialiazing textures κτλ.Θα έχεις πιο λίγα fps (30 ας πούμε αντί για 40 με χαμηλότερα settings) αλλά δεν θα πάει χαμένη η ισχύς της κάρτας (προτείνω 960 λόγο του ότι λειτουργεί καλύτερα με χειρότερους επεξεργαστές λόγο του physx που μπαίνει στα νέα παιχνίδια ενώ με amd πρέπει να τα κάνει ο επεξεργαστείς render αυτά)

 

 

η αληθεια ειναι πως ειναι...

εχω κανει αλλαγες και ουτε καν ποτε μου ζητησαν τιποτα!!

δεν προτεινα εγω καμια 660 τι...

τι μητρικη εχεις??

οταν λες 960 πιο συγκεκριμενα? εχω asus m4a77td

μοβο asus m4a77td

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατανάλωση ρεβματος σε καρτα γραφικών

 

                        η καρατα μου ειναι η  asus gforce 460SE 1GB έχη κατανάλοση 150 wat

θελο να αγορασω μια καρτα με την ιδια καταναλωση η μικροτερη εχω βρει της παρακάτω

 

VGA XFX AMD RADEON R9 270 R9-270A-CNFC CORE EDITION 2GB DDR5 PCI-E RETAIL

VGA XFX AMD RADEON R9 270 R9-270A-CDFC DOUBLE DISSIPATION 2GB DDR5 PCI-E RETAIL

VGA SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST PCI-E RETAIL 

VGA MSI RADEON R9 270X GAMING 2GB GDDR5 PCI-E RETAIL

 

ευχαρηστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατανάλωση ρεβματος σε καρτα γραφικών

 

                        η καρατα μου ειναι η  asus gforce 460SE 1GB έχη κατανάλοση 150 wat

θελο να αγορασω μια καρτα με την ιδια καταναλωση η μικροτερη εχω βρει της παρακάτω

 

VGA XFX AMD RADEON R9 270 R9-270A-CNFC CORE EDITION 2GB DDR5 PCI-E RETAIL

VGA XFX AMD RADEON R9 270 R9-270A-CDFC DOUBLE DISSIPATION 2GB DDR5 PCI-E RETAIL

VGA SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST PCI-E RETAIL

VGA MSI RADEON R9 270X GAMING 2GB GDDR5 PCI-E RETAIL

 

ευχαρηστώ

εδω πας http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga/f/111205/Nvidia.html?keyphrase=960

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα από το ότι  έχω αποφασίσει να αγοράσω μια κάρα για τον βασικό υπολογιστή και είμαι ανάμεσα σε 2 R9-280 - GTX 960 ανάλογά με την κατανάλωση σε wat που έχουν τέλος πάντων  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

 

το θέμα μου είναι τώρα να παρo και μια δεύτερη για τον άλω υπολογιστή να παίζω κανένα online-multiplayer game 

και σκέφτομαι για μια {(geforce gtx750 ti) έχω φαγοπότι με αυτήν την καρότα)} και θέλω τι σύγκριση με την asus geforce gtx 460 1gb που

θα αφαιρέσω από το βασικό pc 

 

τουλάχιστον θα παίζει στο high το assasin creed unit η το farcry 4  η geforce gtx 460 1gb τα παίζει medium με μερικά κρησαρίσματα και 

το τροφοδοτικό που έχω στο 2 pc είναι 450w μάρκα (δεν το ξέρη η μάνα του)

 

                                                                                                                                                   ευχαριστώ πολύ

 

 

(ελπίζω να  μην έχω κανί κανένα ορθογραφικό λάθος με το T9 του κινητού γιατί από ορθογραφία είμαι λίγο να με κλαις)


κάτι ακόμα  την συγκεκριμένη  κάρτα 

 

VGA SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST PCI-E RETAIL 

το παρακάτω σύστημα θα την αντέξει 2-3 μίνες όσο να μαζέψω χρήματα για τροφοδοτικού και case γιατί είναι λίγο μικρό

 

CPU: i7 870 Mothebord: Gigabyte GA-H55M-S2 RAM:6-GB DDR 1333GHz VGA: Asus GeForce GTX 460 1GB PSU: iMEMORY 600w
3HDD WD 2 DVD-RW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρωτησω κατι αν και λιγο εκτος θεματος....Βρηκα μια Asus 290 DCUII απο Amazon.co.uk απλα επειδη το παιδι ειχε βγαλει την ψυχτρα να βαλει αλλη ειχε αλλαξει και παστα....Τι γινεται μηπως χανεται η εγγυηση γιατι κατι τετοιο ειχα διαβασει(μονο η Sapphire δεχεται) και ποσο εχει εγγυηση απο εκει 2 χρονια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα από το ότι  έχω αποφασίσει να αγοράσω μια κάρα για τον βασικό υπολογιστή και είμαι ανάμεσα σε 2 R9-280 - GTX 960 ανάλογά με την κατανάλωση σε wat που έχουν τέλος πάντων  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

 

το θέμα μου είναι τώρα να παρo και μια δεύτερη για τον άλω υπολογιστή να παίζω κανένα online-multiplayer game 

και σκέφτομαι για μια {(geforce gtx750 ti) έχω φαγοπότι με αυτήν την καρότα)} και θέλω τι σύγκριση με την asus geforce gtx 460 1gb που

θα αφαιρέσω από το βασικό pc 

 

τουλάχιστον θα παίζει στο high το assasin creed unit η το farcry 4  η geforce gtx 460 1gb τα παίζει medium με μερικά κρησαρίσματα και 

το τροφοδοτικό που έχω στο 2 pc είναι 450w μάρκα (δεν το ξέρη η μάνα του)

 

                                                                                                                                                   ευχαριστώ πολύ

 

 

(ελπίζω να  μην έχω κανί κανένα ορθογραφικό λάθος με το T9 του κινητού γιατί από ορθογραφία είμαι λίγο να με κλαις)

κάτι ακόμα  την συγκεκριμένη  κάρτα 

 

VGA SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST PCI-E RETAIL 

το παρακάτω σύστημα θα την αντέξει 2-3 μίνες όσο να μαζέψω χρήματα για τροφοδοτικού και case γιατί είναι λίγο μικρό

 

CPU: i7 870 Mothebord: Gigabyte GA-H55M-S2 RAM:6-GB DDR 1333GHz VGA: Asus GeForce GTX 460 1GB PSU: iMEMORY 600w

3HDD WD 2 DVD-RW

 

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με την αγορά τροφοδοτικού, γιατί δεν αποκλείεται το ενδεχόμενο και η 460 να σου κρασάρει χάρη σε αυτό.

 

Δεν θεωρώ ότι η 270X θα έχει πρόβλημα με το iMemory.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένταξή το πρώτο με την R9 - 270

 

τώρα όσο αναφορά η     geforce gtx750Ti 

 

θα μπορoι  να παίξει ένα από τα παρακάτω game

 

                                  το assasin creed unit η το farcry 4 

 

τουλάχιστον στο high

                                                                    ευχαριστώ.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά , θα ήθελα να με βοηθήσετε σε ένα θέμα. Ένας φίλος μου θέλει να αγοράσει μια κάρτα γραφικών που να αντιστοιχεί στα εξής κομμάτια που έχει ήδη :


 


Gigabyte Socket FM1 GA-A75M-UD2H GLan Audio Raid 


 


AMD A8-3870K 3.0 GHz Quad Core Socket FM1 100W Box


 


Corsair Vengeance 4GB DDR3 Non EEC CL9 1600 MHz


 


Thermaltaker Power Supply 530W ATX 24 pin Hamburg 


 


Το παιδί μπορεί να δώσει από μέχρι 150 ευρό


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένταξή το πρώτο με την R9 - 270

 

τώρα όσο αναφορά η     geforce gtx750Ti 

 

θα μπορoι  να παίξει ένα από τα παρακάτω game

 

                                  το assasin creed unit η το farcry 4 

 

τουλάχιστον στο high

                                                                    ευχαριστώ.............

 

Στα medium στα 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...