Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για παράδειγμα δες εδώ

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_950_strix_review,12.html

 

Και όλα τα παιχνίδια, όχι μόνο GTA V

Στα περισσότερα υπάρχει μια διαφορά περίπου 38%, οπότε για εμένα αξίζει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oτι αγαπάς ;)

 

Εχει και μικρότερη με 170 ευρώ. Για εμένα πάλι αξίζει, αλλά αφού επιμένεις θα σου προτείνω μια απο κάθε εταιρία στα ~150.

 

http://www.skroutz.gr/s/7529283/Gigabyte-GeForce-GTX750-Ti-4GB-Windforce-2X-GV-N75TOC2-2GI.html

GTX 750ti 4gb στην τιμή που άλλες έχουν 2. Δεν θα κάνει διαφορά στο 99.99% των περιπτώσεων αλλά στην τιμή αυτή, why not.

137 euro

 

....

 

Αν ήθελα κάτω απο 130, εγώ θα έπαιρνα την 750ti που πόσταρα. 4gb vram τσάμπα, καλή ψύξη και καλή υλοποίηση.

Τα 4GB είναι απλά τυπογραφικό λάθος. Αν δεις τον κωδικό GV-N75TOC2-2GI έχει 2GB. Κατά τα άλλα συμφωνώ για 950

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4GB είναι απλά τυπογραφικό λάθος. Αν δεις τον κωδικό GV-N75TOC2-2GI έχει 2GB. Κατά τα άλλα συμφωνώ για 950

Nαι το έχει και αριστερά, μου διέφυγε :) Εχει και οτι να ναι φωτο, μια με απλή ψύκτρα μια με heatpipes :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και ανέβηκα αρκετά το αρχικό budget λέω για μια από αυτές https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=R9+270

 

Στος δυο πρώτες αναφέρομαι που είναι στα 155 και 157 αντίστοιχα.

 

Είναι πολύ καλύτερες από 750ti?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου είχα δη μια κάρτα γραφικών ναι είναι συνδεδεμένη με καλώδιο η κάτι τέτοιο και το καλώδιο να κούμπωνε στην PCIE της μητρικής πεζή να υπαρχή τέτοιο πράγμα η κανό λάθος

 

                                                                                                                  ευχαριστώ...........  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου είχα δη μια κάρτα γραφικών ναι είναι συνδεδεμένη με καλώδιο η κάτι τέτοιο και το καλώδιο να κούμπωνε στην PCIE της μητρικής πεζή να υπαρχή τέτοιο πράγμα η κανό λάθος

 

                                                                                                                  ευχαριστώ...........  

Ναι και λέγεται Riser. Σε περιπτώσεις modding περισσότερο το χρησιμοποιούν όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα . Θα ηθελα να αναβαθμισω την καρτα γραφικων μου σε Asus GTX 970 4GB Strix OC που εχω ακουσει σηκωνει ολα τα games max σε 1080p resolution , γιατι αυτη την στιγμη εχω μια μαπα  :P " Nvidia gt 640" Το system μου ειναι : Intel Core i7 3440 3.4Ghz , 16GB Ram , Motherboard Pegatron Corporation 2AD5 . Ξερει κανεις αν η motherboard σηκωνει την καρτα γραφικων που θελω να αγορασω η αν δεν κολλαει κλπ? . Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως τι εννοεις? και στο system information και στο CPU-Z προγραμματακι που εχω αυτο λεει ;/ τροφοδοτικο ισως θελει αλαγμα που μπορω να το τσεκαρω κιαυτο ακριβως ποιο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να ανοιξω το case αυτη την στιγμη αλλα ειμαι σιγουρος πως το τροφοδοτικο θελει αλλαγη ειναι μια βλακεια απο Αγγλια μιας και το pc ειναι HP 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Power Supply

Internal 460W (100V-240V)
  • Form Factor: internal ATX

  • Total wattage: 460W

  • Nominal input voltage range:

    • 100-127V/3A (50-60Hz)

    • 200-240V/2A (50-60Hz)

  • Dimensions: 150mm x 140mm x 86mm (5.9 x 5.5 x 3.4 inches)

  • * This power supply has an LED to indicate a possible failure condition when LED is off and power is connected.

Mainboard

  • Manufacturer: Pegatron

  • Form factor: uATX - 24.4 cm (9.6 inches) x 24.4 cm (9.6 inches)

  • Chipset: Intel Z75

  • Memory sockets: 4 x DDR3

  • Front side bus speeds: 5 GT/s (FM Direct Media Interface bus)

  • Processor socket: LGA 1155

  • Expansion Slots:

    • 1 PCI Express x16 (Gen 3.0 for i5 and i7 Ivy Bridge processors, all others Gen 2.0)

    • 3 PCI Express x1 (Gen 2.0)

    • 1 PCI Express mini card


Μηπως θες να σου δωσω link το τι εχει το pc μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρική είναι οκ, το τροφοδοτικό, δεν νομίζω. Ανοιξε το κουτί, τι είναι το δεν μπορώ? Βαριέσαι?

 

Γιατί να ασχοληθούμε να σε βοηθήσουμε αν βαριεσαι εσύ να ανοίξεις το κουτί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...