Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να αγορασω απο amazon?.Το σκεφτομαι απο μεριας εγγυησεων κλπ.Μην μπλεξω και τρεχω μετα αν παθει τιποτα η παρουσιαση κανενα προβλημα

Επισης θα εχω κανενα προβλημα με το συγκεκριμενο κουτι    http://www.skroutz.gr/s/2850554/Powertech-CP-626.html   αν παω σε καρτες 970 κλπ?Απο θεμα χωρου παντα μιλαω

Εγώ προσωπικά,μετά απο πολλές κακές συμπεριφορές τοπικών καταστημάτων,πιστεύω πως το Amazon είναι πολύ πιο αξιόπιστο για θέμα εγγύησης.

Το κουτί δεν το ξέρω καν.Πάρε μια μεζούρα όμως και μέτρα να δεις πόσο χώρο έχεισ μέσα.Δεν βρίσκω κάπου να λέει για το τι κάρτα γραφικών χωράει παρόλο που το διαφημίζουν ως ''gaming κουτί'' απο εικόνες πάντος που βλέπω λογικά δεν θα έχεις θέμα αν ΔΕΝ βρίσκει η κάρτα στα hard drives bays που φανταζομαι σε τέτοιο κουτί δεν θα είναι αφαιρούμενα χωρίς μόντες.

Πάντος μιας και θα πας σε 970 συμβουλή να επενδύσεις και σε ένα σοβαρό κουτί.

Ακόμα και αν είσαι σε budget στενό δώσε ένα 50ευρω για αυτό.Πέρνει πάνω και μπροστά 240ρια ψυγεία,έχει καλύπτρα κάτω,καλή κατασκευή και airflow.

20150925100202_d7a1372a.jpegimage_6.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πώς γίνεται να αποκαλείται μια κάρτα rebrand όταν έχουν αλλάξει πολλά πάνω, ακόμη και την ραμ μόνο να άλλαζαν δεν θα ήταν Rebrand. Η 390 αξίζει περισσότερο από την 290. Πάντα ανάλογα με τις τιμές που τις βρισκεις

Έλα μου ντέ μάλλον έχουν αποθημενα με την amd δεν εξηγείται αλλιώς αφού μιλάμε για διαφορετικές κάρτες η 390 εχει άλλο vbios για performance out of the box, γράφει 390 στό vbios τώρα αν την δει σαν 290 κανά 3d mark δεν βαριέσαι τι έγινε, Α και το σημαντικότερο εχει άλλο κουτί δηλαδή το ίδιο με νέα stickers επομένως έχουμε να κάνουμε με next gen hardware και χαρούμενους καταναλωτές που. Δε ξεχωρίζουν δυο γαιδαρων αχυρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ας ασχοληθει καποιος μαζι μου ! θελω μια καρτα γραφικων σχετικα καλη οχι για πολλα πολλα ! εχω τον Intel xeon e5450 πειτε μου μια καρτα που δεν θα εχω πολυ bottleneck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ρε παιδια ας ασχοληθει καποιος μαζι μου ! θελω μια καρτα γραφικων σχετικα καλη οχι για πολλα πολλα ! εχω τον Intel xeon e5450 πειτε μου μια καρτα που δεν θα εχω πολυ bottleneck!</p>

 

Αν το θες τόσο πολύ να ασχοληθεί κανείς στείλε μας τι παιχνίδια παίζεις σε τι ανάλυση και το budget σου. Τα βασικά δηλαδή τ

 

Αποστολή από το GT-I9505 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανα λολ ! Call of duty mw4 τετοια παιχνιδια! αλλα δεν θελω να εχω Πολυ bottleneck

Σε προηγουμενη σελιδα το ειχαμε απαντησει. Χρηματα δεν ειπες ομως. Και αναλυση...

 

Με μια 750ti θα εισαι μια χαρα χωρις oc, αλλιως πας σε 950.

 

Amd δεν προτεινω λογω overhead και "αδυναμο" επεξεργαστη.

 

Αλλα παρε μια ψυκτρα και σκισε τον, κριμα ειναι. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι έθεσες αυστηρό όριο τα 200 ευρώ.Σε αυτά τα λεφτα οποια 4gb καρτα κ να πάρεις θα ειναι κατώτερη απο τη 380 στα 2gb.

λαθος κοιταζα εγω τοτε συγνωμη γτ νομιζω πως ειδα στα 202 ευρω 4gb...αλλα βλεπω ειναι στα 228,αρα αξιζω να διαθεσω αλλα 30 ευρω για 4αρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά,μετά απο πολλές κακές συμπεριφορές τοπικών καταστημάτων,πιστεύω πως το Amazon είναι πολύ πιο αξιόπιστο για θέμα εγγύησης.

Το κουτί δεν το ξέρω καν.Πάρε μια μεζούρα όμως και μέτρα να δεις πόσο χώρο έχεισ μέσα.Δεν βρίσκω κάπου να λέει για το τι κάρτα γραφικών χωράει παρόλο που το διαφημίζουν ως ''gaming κουτί'' απο εικόνες πάντος που βλέπω λογικά δεν θα έχεις θέμα αν ΔΕΝ βρίσκει η κάρτα στα hard drives bays που φανταζομαι σε τέτοιο κουτί δεν θα είναι αφαιρούμενα χωρίς μόντες.

Πάντος μιας και θα πας σε 970 συμβουλή να επενδύσεις και σε ένα σοβαρό κουτί.

Ακόμα και αν είσαι σε budget στενό δώσε ένα 50ευρω για αυτό.Πέρνει πάνω και μπροστά 240ρια ψυγεία,έχει καλύπτρα κάτω,καλή κατασκευή και airflow.

20150925100202_d7a1372a.jpegimage_6.png

φιλε μου επειδη μου αρεσει αυτο το κουτι μπορεις να μου πεις ποιο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συστημα με ι7 920 και 1500αρι thermaltake toughpower με οριο τα 150ευρω ποια καρτα αξιζει καλυτερα?Σε αυτα τα λεφτα εχω βρει τις gtx 750ti r7 265 και r7 370.

Ανάλυση οθόνης.? Θα πήγενες σε μεταχειρησμένη κάρτα.?

 

φιλε μου επειδη μου αρεσει αυτο το κουτι μπορεις να μου πεις ποιο ειναι?

https://www.skroutz.gr/s/7528322/Aerocool-Aero-800.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον εχω ενα μονιτορ LG 22" 1680x1650 που στο μελλον θα αναβαθμισω και σκεφτομαι μονο για καινουργια καρτα και για την εγγυηση και γιατι θελω να την παρω με πιστωτικη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον εχω ενα μονιτορ LG 22" 1680x1650 που στο μελλον θα αναβαθμισω και σκεφτομαι μονο για καινουργια καρτα και για την εγγυηση και γιατι θελω να την παρω με πιστωτικη καρτα.

Φαντάζομαι θα πας σε 1080.Τότε η 370 είναι ότι πρέπει στα 150.Aν και αν μπορούσες να το πας μέχρι 950 θα ήταν καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σκεφτομαι για αλλαγη καρτας και λεω να παρω αυτην   https://www.skroutz.gr/s/7092893/MSI-Radeon-R9-380-4GB-Gaming-R9-380-GAMING-4G.htmlτι διαφορα εχουν τα 2gb με τα 4?

 

ισως πεξω κανα call of  duty αλλα γενικως θελω μια καρτα να τα πεζει σχετικα ανετα και καλα

 

πως την βλεπετε την καρτα αυτη?η να κοιταξω κ σε τιποτα αλλο??

 

 

 

 

το συστημα μου ειναι αυτο 

 

ntel core i7-870 2.93ghz Επεξεργαστής

 

asus p7555d Μητρική

 

pro Geforce gtx-460 Κάρτα Γραφικών

 

kingston ddr32x2 Μνήμες Ράμ

 

coolmaster Blizzard T2 mini Ψύκτρα

 

1tb western digital caviar Σκληρός δίσκος

 

lg dvd rewrite Dvdr

 

Thermaltake tpx 850 watt Tροφοδοτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...