Προς το περιεχόμενο

Αγορά μπάλας μπάσκετ...


Pankar95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και απο μενα. Για να βοηθησω οσο μπορω.

 

Spalding tf-1000 .Χρηση μονο σε κλειστο και πραγματικα φοβερη μπαλα σε γκριπ, σκασιμο σε ολα της.

Spalding tf-500. Χρηση μονο σε ανοιχτο. Σωστη σε ολα της και ανθεκτικη σχετικα. Μονο μειων, γινεται ιδιαιτερα γλυστερη κα μαζευει σκονη. Κατι παιζει με το υλικο της γιατι μαζευε και στο σπιτι ενω την ειχα πλυνει.

Wilson Reaction. Μονο σε ανοιχτο. Πολυ καλο grip και αντοχη. Λιγο περιεργο σκασιμο και λιγο ποιο βαρια απο τον μεσο ορο.

Nike Hyper Grip. Moνο σε ανοιχτο. Αξιοπρεπεστατη μπαλα σε ολα της. Μου φανηκε λιγο ποιο σκληρη απο τις αλλες αλλα οχι κατι υπερβολικο.

Μolten Gm7. Moνο σε ανοιχτο. Η καλυτερη μπάλα ισως σε ανοιχτο αλλα δυστυχως οχι μεγαλης αντοχης. Τελειο grip ακομα και με σκονη. Τελειο σκασιμο. ΔΙνει την αισθηση ελαφρος μικροτερης για 7. Εχασε ομως μεγαλο μερος της επιφανειας της σε λιγοτερο απο χρονο με χρηση 2 φορες την εβδομαδα μαξιμουμ απο μια ωρα περιπου σε γηπεδο στρωμενο με πλαστικο.

 

Μακρια απο baden φτηνες και admiral. Ετυχε να υπαρχουν στα γηπεδα που επαιζα και τις δοκιμασα.

Χαλια αισθηση σε χειρισμο και στο σουτ σε σχεση με τις αλλες. Το μονο που εχουν ειναι αντοχη στο χρονο.

 

Επαιξα και ενα μονο μια φορα με μια adidas για ανοιχτο. Δυστυχως δεν θυμαμαι ποιο μοντελο αλλα ηταν αξιοπρεπεστατη σε ολα της. 

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η gm7 και η tf500 ειναι εξαιρετικες μπαλες αλλα κυριως για κλειστό (Η πρωτη αποκλειστικά για κλειστο θα λεγα).

 

Για τις αντμιραλ εισαι εντελως λάθος. Αναλογως με ποιο μοντελο επαιξες βεβαια. Οποτε μην γενικευεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η gm7 και η tf500 ειναι εξαιρετικες μπαλες αλλα κυριως για κλειστό (Η πρωτη αποκλειστικά για κλειστο θα λεγα).

 

Για τις αντμιραλ εισαι εντελως λάθος. Αναλογως με ποιο μοντελο επαιξες βεβαια. Οποτε μην γενικευεις.

επετρεψε μου να διαφωνησω για της 2 που ειπες οτι ειναι για κλειστο. Ειναι indoor/outdoor. Ποιο Indoor ειναι οντως η gm7 αλλα οι προδιαγραφες της ειναι και για outdoor.

Για την admiral την εχει φιλος μου και την εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες παραλληλα με τις αλλες που προανεφερα. Δεν μπορω να βρω δυστυχως το μοντελο για να μου πεις την γνωμη σου, Ειναι δυχρωμη κιτρινο ασημι νομιζω, οχι πλαστικη, εχει αισθηση ακριβης μπαλας στα χερια σου αλλα απο εκει και περα το σκασιμο της ηταν εντελως λαθος και η αισθηση στο σουτ ηταν κατωτερη των αλλων που ειπα. Για να σε προλαβω πριν μου πεις για το ποσο φουσκωμενη ηταν εχω βαλβιδα μαζι μου που μετραει τις libres και ηταν οκ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι την αγορά μπάλας μπάσκετ για ανοιχτό χώρο. Τιμή έως 50€. Ποια προτείνετε?

 

Από αυτά που έχετε πει είμαι ανάμεσα στην Wilson Reaction, τη Nike Versa Tack, Nike Hyper Grip & TF500.

 

Θα ήθελα καλή στο πιάσιμο και σχετικά ανθεκτική. Να μη γλιστράει σε 1-2 χρόνια με 1-2 φορές την εβδομάδα παιξίματος (κυρίως καλοκαίρι. Για κανα 5μηνο δηλαδή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τη μπάλα. Απ αυτες που αναφέρεις η tf 500 είναι η καλύτερη.

 

Δες και http://www.skroutz.gr/s/11371851/Molten-Indoor-Outdoor-BGMX7-C.html

http://www.skroutz.gr/s/11371063/Molten-Indoor-Outdoor-BGH7X.html?from=drop

 

που είναι πολύ καλές επίσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.factoryoutlet.gr/gr-el/online-shop/andrika/aksesoyar/736022.1_00o6-nike

 

 

Δεν ξέρω τι νούμερο είναι, τηλεφώνησε τους να στην κρατήσουν

 

Δυστυχώς δεν έχουν 7αρα. 

 

 

Για κανενα λόγο δεν αξίζει συγκριτικά με τις άλλες.

 

Για τη Nike Versa Tack λες? Και είχα ακούσει καλά πράγματα από πολλούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τις 2 που πόσταρες (ειδικά την πρώτη), και με την TF500 παίζω ανα βδομάδα.

Δική μου έχω την True Grip αυτη τη στιγμή. Στις δικές μου επιλογές, πιο κοντά η Nike.


...

Για τη Nike Versa Tack λες? Και είχα ακούσει καλά πράγματα από πολλούς.

 

Την είχα αυτην. Για τα ελάχιστα χρήματα που κοστίζει, προσφέρει πολλά.

Αλλά αφού μπορεις να διαθέσεις περισσότερα, πάρε καποια καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τις 2 που πόσταρες (ειδικά την πρώτη), και με την TF500 παίζω ανα βδομάδα.

 

Απλά άκουσα ότι δεν είναι ιδιαίτερα ανθεκτική. Δε θέλω να παίρνω κάθε χρόνο μπάλα. Θα πάω μια βόλτα intersport να δω αν την έχει να την πιάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με την ανθεκτικότητα είναι λίγο σχετικό. Δεν παίζουμε όλοι σε ίδιους εξωτερικούς χώρους, δεν παίζουμε με την ίδια συχνότητα και πάει λέγοντας. Επίσης δεν έχουμε όλοι την ίδια τεχνική-στυλ, οπωσδήποτε θα πρέπει να της βάλεις χέρι για να καταλάβεις ποια σου ταιριάζει.

Για μένα Molten για την αίσθηση στο σουτ, Nike για handling-passing.

Μην πας με την λογική να αντέξει 10 χρόνια και ας είναι σκέτο τούβλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι handling η nike? Το υλικο της είναι εντελως ακαταλληλο με το που θα γεμισει σκονη! Εκτος αν σας βολευει επειδη είναι μικροτερη στο μεγεθος! Αλλα με την tf500 σε καλη κατασταση δε συγκρινεται καμια άλλη για εξωτερικο χώρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πας με την λογική να αντέξει 10 χρόνια και ας είναι σκέτο τούβλο.

 

Όχι καμία σχέση. Απλά έλεγα να βγάλει 2-3 χρονάκια. Αυτό. Μην πάω κάθε χρόνο για μπάλα.

 

 

Ρε παιδιά τι handling η nike? Το υλικο της είναι εντελως ακαταλληλο με το που θα γεμισει σκονη! Εκτος αν σας βολευει επειδη είναι μικροτερη στο μεγεθος! Αλλα με την tf500 σε καλη κατασταση δε συγκρινεται καμια άλλη για εξωτερικο χώρο.

 

Θα ψάξω να τη βρω να την πιάσω, γιατί όλοι λέτε καλά σχόλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...