Προς το περιεχόμενο

Αγορά μπάλας μπάσκετ...


Pankar95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρώτον, είμαι αρχάριος, έχω να παίξω μπάσκετ απο το σχολείο!

Δεύτερον, θα είναι μόνο για εξωτερικά γήπεδα!

Τρίτον, δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ τελικά!

 

Οκ δεν είναι η τέλεια μπάλα, αλλά δεν είναι και καμιά κινεζιά. Θεωρώ υπερβολή το να λέμε θα σπάσω δάκτυλα

 

Στο amazon οι κριτικές είναι καλές πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανετε την τριχα, τριχια.

Ουτε δαχτυλα σπαει κανεις λογω μπαλας (τι αλλο θα ακουσουμε), ουτε ενας αρχαριος χρειαζεται να ψαχνεται για μπαλα λες και αγοραζει σπιτι.

 

Εφοσον εισαι τοσο αναποφασιστος για το αν θα παιξεις κλπ ξεκινα με μια φθηνη μπαλα κι αμα ψηθεις να παιξεις πιο πολυ, παιρνεις κατι καλυτερο.

 

Εδω να τονισω κατι που παραβλεπουν οσοι ποσταραν στο τοπικ. Ο καθενας βολευεται με διαφορετικη μπαλα καλυτερα. Το οτι μια μπαλα ειναι ακριβη και βολευει εμενα, δε σημαινει οτι η ιδια μπαλα θα αρεσει σε ολους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε γιατί ζητάς τη γνώμη μας?

Γιατί θέλω γνώμες! Έτσι απλά! Δημοκρατία έχουμε, όχι φασισμό (όπως πολύ σωστά τον απορρίπτει το εικονίδιο σου) .

Εγώ δεν έχω αγοράσει ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ μπάλα! Γούστρα να ρωτήσω εδώ τι και πως μπας και μάθω κάτι. Επέλεξα μια φθηνή, και ήθελα να δω αν αξίζει ή αν θα μου δώσετε κάποιες συγκεκριμένες προδιαγραφές που δεν γνωρίζω, και όχι αοριστίες τύπου "θα σπάσω τα δάχτυλά μου"

Διαλέγω εγώ ποια γνώμη μου κάνει και ποια όχι.

Η δική σου ας πούμε είναι απορριπτέα. Άκου εκεί να σπάσω δάχτυλα! Η Wilson το ξέρει;

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στραμπουλήξει δάχτυλο με παρόμοια μπάλα, έχω παίξει ακριβώς με την ίδια και ξέρω πόσο σκληρή είναι, έχω άπειρους φίλους που έχουν χτυπήσει μέσα στον αγώνα απο τη μπάλα, ακόμα και με καλύτερης ποιότητας και με δερμάτινες κτλ.

 

Το μόνο σίγουρο είναι οτι αν ασχοληθείς με το μπάσκετ, αργά ή γρήγορα θα πάθεις κάποια ζημιά στα δάχτυλα, χωρίς να εννοώ κάτι σοβαρό, π΄χ ένα πρήξιμο 2-3 ημερών.

 

Με τη συγκεκριμένη, χρειάζεται απλά μια δυνατή πάσα και εσύ να βρείς τη μπάλα κάθετα στην πορεία της με (όσα) δάχτυλα.

 

Επίσης ποιος σου πε για ακριβή μπάλα? Αντί να δώσεις 10 ευρώ, δώσε 7-8 παραπάνω για να χεις καλύτερης ποιότητας πλαστικό.

 

Τώρα αν σώνει και καλά θες να σου πώ οτι αυτή η μπάλα αξίζει έστω τα 10 ευρώ, πήγαινε πάρτην, και πολύ ασχολήθηκα.

 

Υ.Γ. Πολλή μαγκιά πάντως για κάποιον που προφανώς τη wilson την έμαθε πριν 3 μέρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την wilson την ξέρω απο το έργο cast away (ο ναυαγός) με τον τομ Χανκς, αλλά και σε άλλες αμερικάνικες ταινίες που την βλέπω που και πού αναφορά σαν μάρκα. απλά στο cast away είχε ρόλο συμπρωταγωνιστή! Μεγάλη προώθηση, ε , όσο να ναι δεν μπορεί να είναι και μάπα μια τέτοια μάρκα...

 

Στα της μπάλας, την παρέλαβα και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή για τα λεφτά της. Με 10 ευρώ να έχω αίσθηση πραγματικής μπάλας μπάσκετ νομίζω είναι πολύ καλά.

Η πορεία θα δείξει. Αν χαλάσει, αν ασχοληθώ περισσότερο στο μέλλον και θέλω κάτι ποιοτικότερο κτλ.

Για αρχή πάντως είναι μια ΠΟΛΥ τίμια πρόταση...

 

 

ΥΓ. που την είδες την μαγκιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή βλέπω πολλούς να ρωτάνε μάρκες κλπ κλπ. Μπορούμε να σας αραδιάσουμε ένα κάρο μοντέλα, αλλά δεν θα σας βοηθήσουμε ουσιαστικά.

 

1 απάντηση υπάρχει μόνο, πηγαίντε σε ένα κατάστημα, δείτε φουσκωμένες μπάλες ( η πείτε να σας φουσκώσουν καλύτερα κάποιες ή να τις ξεφουσκώσουν λίγο ) και δοκιμάστε τες. 1 πράγμα θέλετε βασικά, να μην γλιστράνε εύκολα απ' τα χέρια σας.

 

 

Υ.Γ.  Επίσης, προσέξτε τα γήπεδα, ορισμένα επειδή είναι πολύ κοντά σε δρόμους ευρείας κυκλοφορίας, είναι συνέχεια τίγκα στη σκόνη και ακόμα και καλές μπάλες γλιστράνε για πλάκα.

 

 

Υ.Γ. 2 Τώρα είδα φώτο της Wilson που πόσταρες, για να κάνεις τον χαβαλέ σου μια χαρά θα είναι. ( lol, τώρα διάβασα ότι την παρέλαβες :P  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Θέλω να πάρω μια μπάλα μπάσκετ για τη μικρή μου αδελφή που είναι 10 ετών. Ο χώρος που θα παίζει είναι η αυλή του σπιτιού όπου προς το παρόν ο χώρος είναι χωμάτινος με ανομοιομορφίες (δηλαδή όχι επίπεδος). Γύρω στα 15€ ποια να πάρω και τι μέγεθος να έχει (νομίζω 6 είναι το κατάλληλο γι' αυτή την ηλικία)  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι 6 είναι το σωστό μέγεθος (7 είναι οι αντρικές).

 

Πήγαινε σε ένα κατάστημα να τις δεις απο κοντά, με κύριο κριτήριο το να έχει μαλακή επιφάνεια. Πιθανολογώ πως θα βρείς κάποια.

 

Με 13 ευρώ παίρνεις εξαιρετική (για την τιμή της) 7αρα απο admiral

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σε ένα κατάστημα να τις δεις απο κοντά, με κύριο κριτήριο το να έχει μαλακή επιφάνεια. 

 

Κάποια απ' αυτές είναι κατάλληλη ;

 

http://www.buyeasy.gr/ell/categories/%CE%9C%CF%80%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CF%82_%CE%9C%CF%80%CE%AC%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%84/1/687/

 

http://www.aboutyou.gr/%CE%9C%CE%A0%CE%91%CE%9B%CE%91-%CE%9C%CE%A0%CE%91%CE%A3%CE%9A%CE%95%CE%A4-spalding-tf150-%CE%9D%CE%BF6-p-6120.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το 5 είναι καλό για την αδεφή σου όχι το 6. Για παιδί που πρωτοξεκινάει σε αυτή την ηλικία, το 6 είναι μεγάλο.

Μετά τα 12 θα συνιστούσα το 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις εικόνες, δε μπορώ να ξέρω. Πρέπει να τις πιάσεις. Τέλος πάντων, δεν έχεις να χάσεις και πολλά λεφτά, ίσως και τσάμπα το ψειρίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...