Προς το περιεχόμενο

Αγορά μπάλας μπάσκετ...


Pankar95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους. Ψάχνω να αγοράσω μία μπάλα μπάσκετ αλλά δεν ξέρω τι χαρακτηριστικά πρέπει να ζητήσω.

Θέλω κάτι καλό χωρίς να είναι και πανάκριβο( <40 ευ.)

Ενδεικτικά κοίταξα εδώ http://www.sportstore.gr/category/2293_1711_1764/mpales-mpasket.html που είδα και έχει αρκετά μεγάλη ποικιλία.

Μπορεί  κάποιος που ξέρει να προτείνει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Αν μπορεις δες σε κανα Intersport ωστε να έχεις αίσθηση της μπαλας. Θα προτεινα μια Indoor - Outdoor, σχετικά μαλακή ώστε να μην πονουν τα χερια όπως στην περιπτωση μιας σκληρής μπαλας συνθετικού δέρματος. Με τη Μολτεν που είναι κοντα στα 40 ευρώ έχω παιξει και ήταν αρκετά καλή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρεις εννοείται αντρικο μεγεθος, και να αποφυγεις τις φθηνες λαστιχένες μολτεν που βλέπω σου'χει 1+1 δωρο ορισμενα στο σαιτ. Δεν κάνουν. Με την GE7 έπαιζα παλια και αυτην την Conti http://www.sportstore.gr/product/4105/mpala-mpasket-conti.html και είναι καλές. Σε αρκετα φθηνη τιμη κοίταξε και της Nike την versa tack: http://www.megafitness.gr/el/component/virtuemart/%CE%B1%CE%B8%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%84/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%84/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%84-ball-nike-versa-tack-bb0434-801-detail.html?Itemid=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοειται πως μενω μακρια απο πλαστικες και λαστιχενιες.

Η GE7 που ειπες εννοεις την MOLTEN BGE7 ετσι; Και αν ναι ξερεις γιατι την εχει στο sportstore 2 φορες με διαφορετικες τιμες;

Γιατι αυτην σκεφτομαι πιο σοβαρα να παρω προς το παρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε παρε μια απο τα admiral ή καμια με μαλακό πλαστικο molten. Αυτες κανουν κανα 15αρι. Οι πιο ακριβες με συνθετικο δερμα εχουν τα μειονεκτηματα οτι φθειρονται ευκολα και μαζευουν σκονη, οποτε γλυστραν.

 

Αν επιμενεις να κινηθεις στο 40αρι, μονοδρομος οι Nike indoor/outdoor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Οι πιο ακριβες με συνθετικο δερμα εχουν τα μειονεκτηματα οτι φθειρονται ευκολα και μαζευουν σκονη, οποτε γλυστραν.

 

Αν επιμενεις να κινηθεις στο 40αρι, μονοδρομος οι Nike indoor/outdoor

 

4 χρόνια (κυρίως σε άσφαλτο) η δικια μου GE7 μέχρι να ξεκολλήσει κομματάκι δέρμα από πάνω της, κοντα βαλβίδα. Τρου στόρι. Η σκόνη είναι αλήθεια, ισχύει δυστυχώς, αλλά γενικα δίνει πολύ καλή αίσθηση το τόπι :P ειδικα στο σουτ.

Καμια σχεση πάντως με τις 15ευρες.

Αν την προτιμήσεις Pankar95 δεν θα το μετανιώσεις. Την φθηνότερη πάρε.

 

Προσωπικά πάντως θα παραγγείλω την Nike καποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω παιξει με την GE7. Μπορω να σου πω οτι και το ιδιο μοντελο μπορει να φθαρει σε διαφορτικο βαθμο, και γρηγοροτερα ή αργότερα. Επισης πολλες (και νομιζω και η συγκεκριμενη) χανει σε βαρος, γινετια πιο ελαφρια και παραμορφωνεται σε ενα βαθμο. (ωοειδες σχημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 H κανονικη που παιζουν στην Ευρωλιγκα ή αλλη με συνθετικο που της μοιαζει; Η κανονικη λογικα πρεπει να ειναι κοντα στα 150-200 και συνηθως ειναι μονο για παρκε η αλλη με συνθετικο κανα 30αρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@lak10 Για την TF-1000 της Euroleague λογικα θα ρωτας. Και εγώ στο 150αρι θα την περίμενα. Στα 85-90 την βλέπω σκρουτζ. Ίδια και για ΕΣΑΚΕ.  Αλλά όπως σου πόσταρε και ο Κρις είναι μονο για παρκε.

 

Σου βάζω σε σπόιλερ και επίσημο εισαγωγέα να ρωτησεις που κυμαινεται η τιμη, δεν χάνεις κάτι να ρίξεις εκεί ένα τηλ ή να πας αν είναι κοντά σου:

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 απο ιντερσπορτ η ρεπλικα τφ-500 της euroleague, (ξερω οτι την εβρισκα πιο φθηνα απο σκρουτζ αλλα δε πειραζει)
καλο πιασιμο, καλη μπαλα γενικα. αξιζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Επαναφερω το θεμα μιας που ηρθε η ωρα μετα απο πολλα χρονια να ξαναπαιξω μπασκετακι. :-)  Εχω μεινει καιρο εκτος, δε ξερω τι πρεπει να κοιταξω. Φυσικα κατι molten λαστιχενιες δε τις συζητω καν, θελω μια ποιοτικη για χρηση σε εξωτερικο χωρο κυριως, να ναι φιλικη στο χερι.

Εχω δει διαφορες στα intersport και μαλλον απο εκει θα τη παρω, αλλα να χω καποιες προτασεις μη παω και βασιστω στο τι θα μου πει ο χ πωλητης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...