Προς το περιεχόμενο

Το LogMeIn τερματίζει τη δωρεάν πρόσβαση στην υπηρεσία απομακρυσμένου ελέγχου υπολογιστών


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 
 
 
35 ευρώ τον χρόνο το λες τσιμπημένο? :P ούτε 3 ευρώ ανά μηνα δηλαδή  :P
 
Normal ποτε θα το χαρακτήριζες? 12 ευρώ ας πούμε τον χρόνο?
 
και φτηνό? 1,2 ευρώ τον χρόνο?
 
Και η καρμιριά έχει όρια :P

 

3 ευρω τον μηνα ανα χρηστη ειναι το business πακετο για Online exchange της microsoft με δε θυμαμαι ποσα giga space κ features . το log me in απλα ενα ip κανει register κ τελειωσε. κατι σαν ενα excel με 2-3 στηλες κ μια γραμμη για καθε χρηστη. μπορει κ ενα pc να αρκει για να εξυπηρετησει εκατομυρια users οποτε 1 ευρω το χρονο αντιστοιχει σε ενα εκατομυριο το χρονο για αυτη τη δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που θέλω κατι σαν Teamviewer για να κάνω support απο το γραφείο μου χωρίς να πάω στον πελάτη, τι προτείνουν οι ειδικοί ? οτι πιο φτηνό φυσικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To teamviewer αν το χρησιμοποιείς συχνά και με πολλά διαφορετικά cdonnections κλειδώνει και σε πετάει έξω στα 10 δεύτερα για κανένα 10λεπτο. Το logmein free δεν είχε ποτέ filetransfer και το ammyy που θεωρητικά φαίνεται καλύτερο και free κλειδώνει τελείως μετά από 20 ώρες το μήνα χρήση (νομίζω) και δεν έχει admin δυνατότητες όπως τα άλλα δύο που έτρεχαν service από πίσω και δεν ήθελε "άδεια" από το απομακρυσμένο pc για να συνδεθείς... Γενικά δλδ δεν υπάρχει κάτι πολύ καλό. Όλα είναι μισά και προβληματικά σαν free υπηρεσίες...

 

Καλύτερη λύση παραμένει το teamviewer από πάντα και για πάντα(?)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για iOS free για λίγο εδώ https://itunes.apple.com/gr/app/vnc-viewer/id352019548?mt=8 και αφήστε το LogMeIn να παει να κουρεύεται !!! Θέλει ένα ελάχιστο κόπο στο στήσιμο αλλά για όποιον το προλάβει free αξίζει !!! Κανονικά έχει 8 ευρώ !!!

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα. γιατι ηταν πολυ χρησιμο που μπορουσες να το χρησιμοποιησεις χωρις να χρειαζεται να υπαρχει ανθρωπος απο την αλλη μερια.

 

 

το 35 δεν το λογαριάζεις σαν τιμή όμως φίλε γιατί είναι μόνο για μια βδομάδα. την κανονική τιμή να δεις που είναι €73 (99$) το χρόνο.

 

νομιζω ειναι για 1 χρονο αλλα μονο για τον πρωτο. αν καταλαβα καλα

 


Soon LogMeIn Free will no longer be available.
To continue using remote access, you’ll need to purchase an account subscription of LogMeIn Pro. As a loyal user, you’re entitled to discounted introductory pricing, with packages starting at €36 (€36 ($49))/year for two computers.* Your new account includes our signature remote access with premium features like remote printing, file transfer and cloud data access, plus desktop and mobile apps to improve your experience.
Please note: If you do not take action, the Free computers highlighted in your account will become inaccessible on 1/30/2014. Only 7 days left!
Starting at €36 (€36 ($49))/year (50% off regular price)
*Introductory prices apply only to the first year of your subscription.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπόρεσα να τον κλείσω μόνο στέλνοντας mail. Δεν είχαν πουθενά επιλογή για κλείσιμο. Μιλάω για επι πληρωμή λογαριασμό. Τέτοια κολπάκια είναι που με εκνευρίζουν! :mad:

 

Δεν πειράζει όμως υπάρχει το teamviewer. :P

 

Ναι, είναι ο μόνος τρόπος.

Το αστείο είναι, ότι θα σου πασάρουν και κανένα "premium" πακέτο εάν δεν κάνεις τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη εναλλακτικη λυση ειναι το Link.png Site: Remote Utilities
 
και μαλιστα κανουν αναφορα στο κλεισιμο του logmein free δινοντας τη δυνατοτητα ελεγχου 10 υπολογιστων στην free εδοση τους τοσο για home οσο και για business.

 

 

μεχρι να κρατησει βεβαια

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη εναλλακτικη λυση ειναι το Link.png Site: Remote Utilities

 

και μαλιστα κανουν αναφορα στο κλεισιμο του logmein free δινοντας τη δυνατοτητα ελεγχου 10 υπολογιστων στην free εδοση τους τοσο για home οσο και για business.

 

 

μεχρι να κρατησει βεβαια

 

 

μάλλον το λινκ που ήθελες να βάλεις είναι αυτό: http://www.remoteutilities.com/about/news/236/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το ammy επειδή το έχω δουλέψει έχει πράγματι έναν περιορισμό 20 κάτι ώρες τον μήνα νομίζω αλλά για απλό remote management είναι υπεραρκετές.

Και δεν χρειάζεται ο "server" να είναι παρόν, μπορείς να ρυθμίσεις κανονικά user/pass και να μπαίνεις, ή ακόμα και συγκεκριμένα IP.

Ακόμα μπορείς και να το εγκαταστήσεις ως service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα, να σας ενημερώσω πως σε έμενα, ως κατόχου άδειας Logmein Central που έχω και ανανεώνω κάθε χρόνο μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα

 

"Important Message

On January 21st we announced the elimination of LogMeIn Free. As a Central customer you are NOT impacted by this change. You can continue to deploy free hosts and purchase host-level subscriptions of LogMeIn Pro. Access to computers in your account will not be interrupted for your secondary users."
 
με το Logmein χειρίζομαι πάνω από 100 υπολογιστές clients ή Servers απομακρυσμένα. Δεν μπορώ καν να φανταστώ τι θα γινόταν αν θα έπρεπε να πληρώσω άδεια Logmein Pro για κάθε έναν από αυτούς!!
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Team Viewer και Ammyy αλλά μετά από εκτεταμένη χρήση σκάνε και ζητάνε να τα αγοράσεις. Το http://www.remoteutilities.com/ που δοκίμασα είναι υπερβολικά αργό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...