Προς το περιεχόμενο

5GHz Club. Έλα να μαζευόμαστε!


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μεχρι 790 το πηγα αλλα μηπως τα windows 8.1 βγαζουν λιγοτερο απο τα 7?

Μικρές διαφορές ελάχιστες.

Εγώ το έχω πάει μέχρι 830

Εσύ μην μιλάς, παίξε τζόκερ καλύτερα για το κομμάτι που σου έπεσε και μοίρασε μας τα κέρδη!  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως πιστευω παιδια οτι ο 8350 εχει τρελο voltage wall για να περασει τα 4.8ghz.δλδ σε μενα στα 4.8 θελει 1.4-1.41v και και 200mhz+ δλδ 5ghz 1.5-1.51.(δουλεβει και με λιγοτερο αλλα θελω να περναει και τα stress tests)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm νομίζω πως και του aetofoliti είναι πολύ καλό κομμάτι απλώς δεν το έχει πάει ψηλά ακόμη


Aetofoliti διαβασε εδώ.http://www.insomnia.gr/topic/551766-overclock-8370/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον με το κολπο multi 21 και ανεβασμα το fsb το εφτασα στα 5 με 1,488. Τo ibt και το occt τα περναει. Prime δεν του εβαλα... 790 σκορ βγαζει. Θα δοκιμασω με παραπανω ht link και ram.

 

 

παντως εκει φαινεται η ψυξη σου allday.ειμαι οριακα και με το καλοκαιρι να ερχεται μου φαινετε πως τις δοκιμες μου θα τις κανω κατω απο το aircondition. Ηδη η aio μου ειναι στο οριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1,450 μου εβγαζε σφαλμα το ibt... και στο 1,476 το occt παγωσε και χρειαστηκε restart. Στο 1,488 ολα μια χαρα. Αυτο με το παγωμα με ανυσηχησε γιατι μου το εκανε και την πρωτη μερα.αντι να βγαλει σφαλμα παγωνει η εικονα. Τι μπορει να φταει; αυτο γινεται μονο στα 5ghz στα 4.9 τιποτα. Μολις δωσω ρευμα στρωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...