Προς το περιεχόμενο

5GHz Club. Έλα να μαζευόμαστε!


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο συγκεκριμένος με μια asus θα πήγαινε πιο πάνω και με λιγότερο ρεύμα, οι gigabyte θέλουν περισσότερο ρεύμα και δεν πάνε τόσο ψηλά, μιλώντας πάντα για high end am3+ μητρικές. Ο συγκεκριμένος ή δεν έχει τόσο καλό bining, που το ψιλοαποκλείω μιας και οι 9590 φημίζονται για το ανώτερο bining σε αντίθεση με 8350, 8320 ή η μητρική δεν κάνει για τόσο ψηλά, αλλά και πάλι το συγκεκριμένο νούμερο για αυτή την μητρική είναι σούπερ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μητρικη ειναι ψιλοχαλι , ειναι η πρωτη gigabyte που παιρνω μετα απο 5 asus ,δεν ειναι για πολλα γενικα ειδικα οι ρυθμισεις για το ρευμα ειναι για γελοια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και είναι feature του 990fx chipset και όχι των cpu. Και ναι απενεργοποιημένο για να μπορεί να δώσει καλύτερα αποτελέσματα. Φαντάζομαι το LLC το έχεις στο Extreme ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus και πάλι asus για oc, είτε για intel είτε για amd. Και αυτή η προτίμηση δεν γίνεται λόγω φανμποϊσμού, αλλά λόγω της καλύτερης δυνατής εμπειρίας που προσφέρουν στο overclock σε αντίθεση με τις υπόλοιπες μάρκες :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κάνεις λάθος φίλε... για δες εδώ και 1 1-5 χρόνο τι γίνεται με τις Asrock και το hwbox σε ρεκόρ και θα δεις που πήγε η Asus και δεν είναι θέμα φανμποϊσμού λόγω κατοχής μητρικής της Asrock.

Πριν είχα Gigabyte και επίσης έχω 2 Asus που δουλεύουν σαν σκυλιά από το 2004.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και είναι feature του 990fx chipset και όχι των cpu. Και ναι απενεργοποιημένο για να μπορεί να δώσει καλύτερα αποτελέσματα. Φαντάζομαι το LLC το έχεις στο Extreme

 

 

Οχι ειναι σταθερος στο high δεν υπαρχει λογος να το βαλω στο extreme

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Θεού, εννοειται πως υπάρχουν και αρκετά αξιόλογες υλοποιήσεις των υπολοίπων εταιρειών, ωστόσο αναφέρθηκα στις asus κυρίως για τον λόγο ότι είναι από τις γνωστότερες στον τομέα του oc και έχουν από τα καλύτερα αποτελέσματα στα benchmarks, ανάλογα βέβαια με το μέγεθος του oc. Επίσης, έχω μια τάση προς την asus, μια προτίμηση να το πω και για αυτό εξέφρασα την συγκεκριμένη γνώμη :). Τι σου κάνει πάντως το άτιμο το marketing, η asus έχει αρκετά πειστικό marketing, το οποίο αρκετές φορές καταντά υπερβολικό απέναντι στα προϊόντα της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε κράζω βρε! :-) Απλά όπως το διάβασα μου ήρθε κάπως. Τέσπα, η μητρική σου φίλε καλή χρυσή αλλά μέχρι λίγο παραπάνω από εκεί.

Δεν νομίζω να μπορεί να πάει πολύ παραπάνω λόγω καθαρά κατανάλωσης επεξεργαστή. Ο δικός μου 1 χρονών τώρα με όχι και τις καλύτερες ρυθμίσεις και μονάχα την ταπεινή Seidon να τον ψύχει έφτασε μέχρι εδώ:

 

post-166174-0-76264000-1425160309.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι η μητρική παίζει μεγάλο ρόλο.Εγώ έφτασα 5.5 και validation και μόνο 5,6 σταθερότατος όμως 5,4

 

Προλαβαίνεις ακόμα ....     http://www.newsbomb.gr/ellada/news/story/590317/klirosi-tzoker-ayta-einai-ta-proteinomena-systimata-gia-to-tzak-pot-ton-7-ekat-eyro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...