Προς το περιεχόμενο

5GHz Club. Έλα να μαζευόμαστε!


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελει και αλλη ψυξει για τα παραπανω ομως πραγμα που δεν εχω δυνατότητα να παρω τωρα.

Νίκο τα 5 δεν είναι για 24/7 φίλε μου, για λίγα benchmark καλά είσαι πιστεύω με την μονή. Άλλωστε και με ένα διπλό μην περιμένεις θαύματα, στα 4800 νομίζω θα είσαι οκ για 24/7 και gaining εάν είναι σταθερό.

Είσαι με 3500 base και 4000 turbo σε σχέση με 4000/4300 καταλαβαίνεις πιστεύω τις διαφορές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο τα 5 δεν είναι για 24/7 φίλε μου, για λίγα benchmark καλά είσαι πιστεύω με την μονή. Άλλωστε και με ένα διπλό μην περιμένεις θαύματα, στα 4800 νομίζω θα είσαι οκ για 24/7 και gaining εάν είναι σταθερό.

Είσαι με 3500 base και 4000 turbo σε σχέση με 4000/4300 καταλαβαίνεις πιστεύω τις διαφορές :)

Εξαρταται τη cpu αμα ειναι στα 5 με καλα ρευματα και καλες θερμοκρασιες δεν εχει θέμα ,βεβαια ειναι ανάλογο και το και τι κερδος θα εχει απο τα 4800 στα 5000 αναλογως με το ρευμα που θα δωσει. Και για να μην κρυβομαστε και πισω απο το δαχτυλο μας ολα αυτα ειναι ματαιωτητα ,σιγα τι διαφορα που θα εχει με 200 mhz παραπανω απλα θέλουμε να ανεβαινουμε οσο πιο πανω μπορουμε :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σε βλέπω το ψάχνεις το oc.Μπές και στην ομάδα μας στην Η.Ο.Τ στο www.hwnot.org

Υπάρχει και η HWBOX αδελφέ , μην τους πάρετε και όλους κρίμα απ'τον θεό... hint και είναι hwbot.org :-)

 

 

ΧΕΧΕ, δεν το χα ότι θα φτάσει στις 35 σελίδες το θέμα όταν το άνοιγα! Άντε για τις 50 τώρα... :-) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τη cpu αμα ειναι στα 5 με καλα ρευματα και καλες θερμοκρασιες δεν εχει θέμα ,βεβαια ειναι ανάλογο και το και τι κερδος θα εχει απο τα 4800 στα 5000 αναλογως με το ρευμα που θα δωσει. Και για να μην κρυβομαστε και πισω απο το δαχτυλο μας ολα αυτα ειναι ματαιωτητα ,σιγα τι διαφορα που θα εχει με 200 mhz παραπανω απλα θέλουμε να ανεβαινουμε οσο πιο πανω μπορουμε :P

Καλά τα λες αλλά, αναφέρθηκα στο συγκεκριμένο κομμάτι και 2ον αν βρεις έτσι απλά κομμάτι να παίζει 5GHz full stable με πχ 1.45 το παίρνω χτες ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Saber+ 4790K στα 5,0ghz

4.997,08 δεν τα λες και 5..να λεμε και του στραβου το δικιο...

 

δεν νομιζω πως μπορεις να μπεις στο club..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.997,08 δεν τα λες και 5..να λεμε και του στραβου το δικιο...

 

δεν νομιζω πως μπορεις να μπεις στο club..

 

Δεν θα μπει στο club για 2,92 mhz :-( ; Αν ήταν σε διαγωνισμό πάσο να κοπεί επειδή δεν είναι 5 ghz ακριβώς, όμως ποστάρει το αποτέλεσμα σε θέμα τεχνολογικού φόρουμ, δεν είναι δα και κάτι τραγικό να απέχεις 3 mhz από τα 5 ghz  :-).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Babis το τσιπάκι γαζώνει λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε σε αυτή την μητρική.


http://valid.x86.fr/0fgkb7

για βάλτε κι εμένα στο clubακι!εστω και με 2 cores

 

ωπ ωπ και 6 core------> Με τα τσαρουχια!

http://valid.x86.fr/49gmt2

Δοκίμασε και με λιγότερο ρεύμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Babis το τσιπάκι γαζώνει λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε σε αυτή την μητρική.

Δοκίμασε και με λιγότερο ρεύμα

Με λιγότερο ρεύμα δεν μπαίνει στα windows καν..... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...