Προς το περιεχόμενο

5GHz Club. Έλα να μαζευόμαστε!


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 850
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ειναι λιγο επικίνδυνο να παιζεις με το αζωτο στο σπιτι σου? Ξερω οτι αν σε ακουμπισει εχεις 20-25 δευτερολεπτα .

Απο αυτα πιο ειναι το κυριο συστημα σας και με τι συχνοτητα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το ελεγα ακριβως επικινδυνο, για να σου κανει ζημια το αζωτο πρεπει να μεινει πανω στο δερμα σου (χερι, ποδι, whatever) αρκετα δευτερολεπτα ωστε να προκαλεσει εγκαυμα. Λογω λοιπον αυτου του φαινομενουν (http://en.wikipedia.org/wiki/Leidenfrost_effect) ειναι πρακτικα δυσκολο να παθεις ζημια καταλάθως. Αν το προκαλεσεις μονος σου (πχ να βουτηξεις το χερι σου μεσα στην μπουκαλα και να το ρκατησεις) τοτε περα απο το εγκαυμα και κατι αλλο παει στραβα με την παρτη σου :P

 

το main pc μου μεχρι πριν κανα 2μηνο ηταν ενας ι7 920@ 4,2ghz με 12Gb ram στα 1600.

Τωρα ειναι αυτο Άκυρο Link/epsgtm

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας Επειδή θελω και εγώ στο club να μπω έχω τον amd fx-8320 και θελω νΑ του κανω overclock αλλά νΑ μην παθει καμιά βλάβη για ψυκτρα έχω την evo 212

 

 

 ε παιδια?

 

 

Αν γνωριζεις πως να κανεις, ξεκινα σιγα σιγα και εχε το νου σου στις θερμοκρασιες..Γενικα να μη πηγαινεις πανω απο 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ε παιδια?

http://www.insomnia.gr/topic/502667-8320-oc-%CF%84%CE%B9-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%AF/ ξεκίνα και αν κολλήσεις εδώ είμαστε. Γενικά μέσες άκρες με την 212 και αν έχεις και καλή μητρική τα 4.4-4.5 πρέπει να τα έχεις.

 

επίσης για πες μια όλο το σύστημα από τι αποτελείτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τότε διάβασε λιγάκι και το thread που έγραψα ποιο πάνω και με τις ανάλογες ρυθμίσεις δες που μπορείς να φτάσεις.

4,4 τον πήγα με την μαμά με τρελές θερμοκρασίες βέβαια οπότε εσύ με την 212 και το ανάλογο ρεύμα-ρυθμίσεις κοίτα να τον πας όσο ποιο ψηλά αλλά μην ξεπερνάς τους 62 μάξ!

Βέβαια θα τρέχεις και κανένα OCCT παράλληλα να ελέγχεις αν είναι σταθερός κτλ.!

Ότι άλλο θές εδώ είμαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok μετα απο πιο προγραμα θα δω?


   πριν κανω τιποτα να στη φωτωγραφια το προγραμα επειδη δεν ειμαι και πολυ σαινι θελω να με βοηθησεται εσεις τι να κανω

 

 

Υ,Γ ευχαριστο πολυ τον storm που εφτιαξε αυτο το club και με βοηθαει τοσο πολυ ελπιζω να συνεχιση το ιδιο

 

post-279559-0-48655300-1391627451_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok μετα απο πιο προγραμα θα δω?

   πριν κανω τιποτα να στη φωτωγραφια το προγραμα επειδη δεν ειμαι και πολυ σαινι θελω να με βοηθησεται εσεις τι να κανω

 

 

Υ,Γ ευχαριστο πολυ τον storm που εφτιαξε αυτο το club και με βοηθαει τοσο πολυ ελπιζω να συνεχιση το ιδιο

Τι ρυθμίσεις έβαλες στην asrock? Με το ρεύμα στο 1.36 θα πρέπει να μπορείς να φτάσεις τα 4.4 αλλά πες τι ρυθμίσεις έχεις βάλει για να δούμε και με τα άλλα παιδιά τι και πως?

Δεν χρειάζονται ευχαριστίες, για αυτό είμαστε εδώ, απλά εγώ θα αργήσω να απαντήσω γιατί είμαι εκτός πόλης και γράφω από net cafe τώρα. Όταν επιστρέψω, θα τα δούμε ποιο αναλυτικά. Μέχρι τότε ρώτα και τον Thanos1972 να σου δώσει και αυτός τα φώτα του και τους υπόλοιπους βέβαια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...