Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Google Nexus 5


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετικό το N5. Ταχύτατο και απροβλημάτιστο. Και η μπαταρία του μια χαρά είναι. 4-4:30 ώρες οθόνης σε 48 ώρες αναμονής.

 

Στην κάμερα μου τα "χάλασε" λίγο αλλά το ήξερα από πριν αυτό. Αν είχε την κάμερα του S4 θα ήμουν τρισευτυχισμένος.

 

Από τα καλύτερα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Και έχουν περάσει σχεδόν όλες οι ναυαρχίδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά η ένδειξη σε εσας στην μπαταρία ειναι πάντα στο full γιατι εμενα παίζει σε 2 με 3 νταμάκια και σκέφτομαι μηπως ειναι θέμα της sim , δεν άλλαξα σε micro sim που την κόψανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μου το συγκρινεις με τιμες καταστηματων που αν χρειαστεις service σου λενε "1 βδομαδα για να παει στην EU απο την οποια το φεραμε, μια με δυο να στο φτιαξουν και αλλες τοσες για να ερθει" ειναι αστειο. Με την ιδια λογικη (εισαγωγης απ'οπου και οποιον να'ναι) σου λεω οτι το Nexus 5 στην Αμερικη εχει 260€. Αρα 120€ λιγοτερα απο g2 και 155€ απο s4. Οπως επισης οτι με 260€ αν πας στο Πεκινο παιρνεις κινητο-διαστημοπλοιο και στο Κονγκο αγοραζεις ολοκληρο χωριο...

Αλλα ακομα και ετσι, με το s4 δεν τιθεται θεμα του ποιο ειναι ανωτερο, και το g2 (εστω οτι το παιρνεις απο το πρωτο μαγαζι του σκρουτζ και σου βγαινει μπουμπουκι) θα εχεις παρει με τα ιδια λεφτα μια θεωρητικα καλυτερη καμερα αλλα θα εχεις τουλαχιστον 3μηνες καθυστερηση σε οποιοδηποτε update, και τα θρυλικα after sales service και υποστηριξη του προϊοντος της LG. Α! Και 2 πληκτρα στη πλατη.

 

 

Το να μου το συγκρινεις με τιμες καταστηματων που αν χρειαστεις service σου λενε "1 βδομαδα για να παει στην EU απο την οποια το φεραμε, μια με δυο να στο φτιαξουν και αλλες τοσες για να ερθει" ειναι αστειο. Με την ιδια λογικη (εισαγωγης απ'οπου και οποιον να'ναι) σου λεω οτι το Nexus 5 στην Αμερικη εχει 260€. Αρα 120€ λιγοτερα απο g2 και 155€ απο s4. Οπως επισης οτι με 260€ αν πας στο Πεκινο παιρνεις κινητο-διαστημοπλοιο και στο Κονγκο αγοραζεις ολοκληρο χωριο...

Αλλα ακομα και ετσι, με το s4 δεν τιθεται θεμα του ποιο ειναι ανωτερο, και το g2 (εστω οτι το παιρνεις απο το πρωτο μαγαζι του σκρουτζ και σου βγαινει μπουμπουκι) θα εχεις παρει με τα ιδια λεφτα μια θεωρητικα καλυτερη καμερα αλλα θα εχεις τουλαχιστον 3μηνες καθυστερηση σε οποιοδηποτε update, και τα θρυλικα after sales service και υποστηριξη του προϊοντος της LG. Α! Και 2 πληκτρα στη πλατη.LG

LG HELLAS ειναι η εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Νexus 5 που είχε ξεπουλήσει τα preorders του στην Αγγλία είναι 51ο στην χρήση internet... πίσω ακόμα και από BBz10 καθώς και το Playbook... οπότε μην βιάζεστε μερικοί να πανηγυρίζετε με sold out στα preorders όταν τα κομμάτια τελικά που διατίθεντο είναι ελάχιστα. H Αγγλία είναι από τις πιο δυνατές αγορές για την σειρά Nexus.... απ΄'οτι φαίνεται θα είναι το επόμενο αποτυχημένο project της Google που θα φάει σταδιακά λουκέτο και κάδο.

https://gds.blog.gov.uk/2014/01/28/browser-operating-system-and-screen-resolution-data-for-gov-uk/#devices

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 4 ημέρες χρήσης μαζι του οφείλω να πω οτι ειναι εκπληκτικό ταχύτατο και χωρίς ίχνος lag τουλάχιστον στα δικά μου μάτια , και κυρίως ειναι τοσο γυμνό οσο το ήθελα για να το φτιάξω οπως εγω θέλω.

 

Το μονο μείον που μπορω να βρω ειναι η αυτονομία της μπαταρία που ειναι κακή :( , ελπίζω ομως να βελτιωθεί αυτο στο μελλον με καποιο update στο kikat.

 

Κατα τα αλλα ειναι αυτο που ήθελα , τιποτα περισσότερο τιποτα λιγότερο για τα δικά μου γούστα πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχής κάτοχος και γω, μετά από 1 εβδομάδα. Αν η μη αποσπώμενη μπαταρία και η απουσία micro SD (υπάρχουν λύσεις και στις 2 περιπτώσεις) δεν αποτελούν προτεραιότητα, το συνιστώ ανεπιφύλακτα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω αγοράσει το Nexus 5 Ειμαι πολυ ευχαριστιμενος σε θεμα ταχύτητα ακομα και στο ιντερνετ δείχνει οτι ειναι πολυ δυνατο κινητο.. ενα τεραστιο ελάττωμα εχει σαν προκαθορισμένη εφαρμογη το HandOut για να στελνεις sms το οποιο δν δέχεται τουσ 160 ελληνικους χαρακτήρες με αποτελεσμα να μην μπορεις να στειλεις ενα μεγαλο μνμ που πιάνει παραπανω απο ενα.. Αν γνωριζει καποιος μια λυση παρακαλω να μου πειτε :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

phanispal τι εννοεις χαλαρη χρήση; αμα εχεις 1 ωρα οθονη / μερα τοτε θα σου βγαζει και 2,5 μερες

 

xileas22 κατεβασε μια αλλη εφαρμογη για sms οπως textra,8sms,handsent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω αγοράσει το Nexus 5 Ειμαι πολυ ευχαριστιμενος σε θεμα ταχύτητα ακομα και στο ιντερνετ δείχνει οτι ειναι πολυ δυνατο κινητο.. ενα τεραστιο ελάττωμα εχει σαν προκαθορισμένη εφαρμογη το HandOut για να στελνεις sms το οποιο δν δέχεται τουσ 160 ελληνικους χαρακτήρες με αποτελεσμα να μην μπορεις να στειλεις ενα μεγαλο μνμ που πιάνει παραπανω απο ενα.. Αν γνωριζει καποιος μια λυση παρακαλω να μου πειτε :D

 

Bαλε το Handcent SMS-δεν εχει περιορισμο.Μονο μειονεκτημα:στελνει μονο κεφαλαια Ελληνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και γω, και μου φαιενται πολυ καλο, μου αρεσει παρα πολυ η οθονη. Ερωτηση ομως, τα κουμπια και κυριως το κουμπι που κλειδωνει η συσκευη ειναι αρκετα χαλαρο, και "παιζει" λιγο. Το εχει κανεις αλλος αυτο ή να ζητησω να μου αλλλαξουν την συσκευη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να καταλάβω  στο έτος  (2014) τι τους έχει πιάσε εκεί στην lg (και όχι μονο) βγάζεις ένα ωραίο κινητό με αρκετά καλές επιδόσεις  και μου βάζεις μονοφωνικό ηχείο.... ακόμα και μερικά alcatel του 100ρίκου έχουv stereo ηχεία και μην πει κανένας τι το θες το stereo γιατί απλά έχει διαφορα μεγάλη στο ίδιο κομματάκι εάν ακούς μουσική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...