Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Google Nexus 5


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για γρήγορo browsing, mp3, hd ταινίες & φυσικά 3d games ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ καλό smartphone, άρα κατ'επέκταση ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ μεγάλος αποθηκευτικός χώρος.

 

Ας δουλεύατε κι εσείς 1.5 ώρα απο το σπίτι, αναγκαζόμενοι να παίρνετε συγκοινωνία 3ώρες κάθε μέρα, θα βλέπατε πόσο χρήσιμο καλό κινητό με μεγάλη οθόνη & φυσικά αρκετό αποθηκευτικό χώρο.

 

Δηλαδή αυτά που περιγράφεις δε μπορεί να τα κάνει κάποιος με τα Nexus;

 

Επί του θέματος, αν κρίνω απ' το Nexus 4, το Nexus 5 είναι άλλο ένα lag free smartphone που χαίρεσαι να ασχολείσαι μαζί του, χάρη (και) στην απουσία bloatware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτα γρηγορο κινητο, πολυ ποιοτικο , με το πλεον προηγμενο λειτουργικο και ολα αυτα σε εξαιρετικη τιμη για τα specs-δυνατοτητες του.

Ενδεικτικα εχει οσο περιπου εχει ενα ..iphone 4s 8gb με την μικρουλα , χαμηλης αναλυσης οθονη που εχει και τα κολληματακια του με το iOs7, καμμια σχεση με την αψογη λειτουργια του nexus 5 σε android 4.4 .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γρήγορo browsing, mp3, hd ταινίες & φυσικά 3d games ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ καλό smartphone, άρα κατ'επέκταση ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ μεγάλος αποθηκευτικός χώρος.

 

 

Δηλαδή αμα το θέλεις για browsing , mails κτλπ εκτος παιχνιδιών, ταινιών και mp3 δεν φτάνουν 16 gb ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και μπορεί, σκέψου ότι εγώ κάνω άνετα αυτά που θέλω με κινέζικο κινητό των 150€. Το post έδινε έμφαση κυρίως στην ανάγκη χωριτηκότητας των smartphones. Ήδη το δικό μου ήρθε με 8GB και αγόρασα πλέον sd32GB (μέχρι τόσο παίρνει) και είμαι υπερκαλυμένος. Δεν χρειάζεται να σβήνω κάθε τρεις και λίγο, ούτε να αγχώνομαι αν ένα παιχνίδι είναι 10MB ή 2GB.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακραν το πιο γρηγορο κινητο σε πραγματικη χρηση!Ολα κυλανε ομορφα και γρηγορα...Οπως προαναφερθηκε θα μπορουσε να ειχε καποια πραγματα βελτιωμενα,οπως μεγαλυτερη μπαταρια,αλλα μην ξεχναμε το κοστος του κινητου!Ακολουθω τη σειρα Nexus απ το Galaxy Nexus και δηλωνω απολυτα ικανοποιημενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια παρουσιαση, η οποια καλυπτει τα παντα με μοναδικη ενσταση την τελευταια προταση. "Το Nexus 5 σίγουρα αξίζει ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ τα €399, κάνοντας το ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Android smartphone προτάση της αγορας." Αυτα τα 250+ € που κοστιζει λιγοτερο απο τους ανταγωνιστες κανουν ΟΛΗ τη διαφορα. Με τα ιδια λεφτα που θα δωσεις για ενα G2 ή ενα S4 ή ενα Z1 (δεν βαζω κινεζους μεσα) παιρνεις ενα καλυτερο (εστω ισαξιο, αλλα σιγουρα ταχυτερο) smartphone ΚΑΙ μια compact camera (για καλυτερες φωτογραφιες απο οποιοδηποτε κινητο) ΚΑΙ ενα mp3 player.

για ποια 250+ μιλάμε με το lg g2 έχει 20 ευρώ διαφορά,και με το s4 40!'εστω και στο skroutz δεν έχει να κάνει.είσαι σίγουρος οτι αξίζει τα λεφτά του για αυτήν την διαφορά?δεν νομίζω

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και μπορεί, σκέψου ότι εγώ κάνω άνετα αυτά που θέλω με κινέζικο κινητό των 150€. Το post έδινε έμφαση κυρίως στην ανάγκη χωριτηκότητας των smartphones. Ήδη το δικό μου ήρθε με 8GB και αγόρασα πλέον sd32GB (μέχρι τόσο παίρνει) και είμαι υπερκαλυμένος. Δεν χρειάζεται να σβήνω κάθε τρεις και λίγο, ούτε να αγχώνομαι αν ένα παιχνίδι είναι 10MB ή 2GB.

 

Αν και πήρα με τα 32gb (μεσω play store στην ιδια τιμή με το 16) ειμαι σίγουρος οτι ουτε τα μισα θα χρησιμοποιήσω ποτε με βάση αυτα που θέλω και κανω με το smartphone μου 

 

Βασικά ειναι τις ανάγκες που εχει ο καθένας , καποιοι δηλαδή αν έβγαινε και σε 8gb με χαμηλότερη τιμή θα πήγαιναν εκει γιατι οι ανάγκες τους θα τους κάλυπταν σε αυτην την κατηγορία.

 

Αυτο που θέλω να πω ειναι οτι δεν υπάρχει κατα την γνώμη μου μεγάλη μικρή ή κακη και καλη χωρητικότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο τομείς αν πρόσεχαν η κατασκευαστές θα ήταν το ποιο ποθητό - άρτιο κινητό προς όλους τους χρήστες  , μπαταρία από 2400 στα 2800 και δυνατότητα  κάρτα μνήμης , πόσο να ανέβαινε αυτή η τιμή δηλ.....και πραγματικά η χρήστες θα πλήρωναν με προθυμία την διαφορά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές δε διαφωνώ αλλά νομίζω ότι για τα σημερινά δεδομένα, τα 16GB είναι λίγα. Αργά ή γρήγορα θα αναζητήσεις τρόπους αύξησης της χωρητικότητας ή θα αναγκαστείς να χάσεις χρόνο σε διαχείρηση του ελεύθερου χώρου. Επίσης θεωρώ λάθος να αναλώνεις την εσωτερική μνήμη (που είναι και πιο γρήγορη) σε αποθήκευση αρχείων - το πιο λογικό είναι να τη χρησιμοποιείς για εγκατάσταση προγραμμάτων (για να τρέχουν πιο γρήγορα).

 

 

Αν και πήρα με τα 32gb (μεσω play store στην ιδια τιμή με το 16) ειμαι σίγουρος οτι ουτε τα μισα θα χρησιμοποιήσω ποτε με βάση αυτα που θέλω και κανω με το smartphone μου 

 

Βασικά ειναι τις ανάγκες που εχει ο καθένας , καποιοι δηλαδή αν έβγαινε και σε 8gb με χαμηλότερη τιμή θα πήγαιναν εκει γιατι οι ανάγκες τους θα τους κάλυπταν σε αυτην την κατηγορία.

 

Αυτο που θέλω να πω ειναι οτι δεν υπάρχει κατα την γνώμη μου μεγάλη μικρή ή κακη και καλη χωρητικότητα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό κινητό σε πολύ προσιτή τιμή (ιδιαιτέρως αν το αγοράσει κανείς,-όπως εγώ- από Play Store του εξωτερικού).

 

Ταχύτατο, δίχως κολλήματα, value for money και όσο για τη μνήμη (16Gb), εμένα μου φτάνει γι'αυτά που με "απασχολούν".

 

Το θεωρώ δε το καλύτερο android smartphone, για ποικίλους λόγους. Πολύ καλό το review. 

 

Υ.Γ Βγάζει και τρελές φωτό παιδιά... δε ξέρω για εσάς, αλλά προσωπικά αγάπησα το HDR του! Όσο για την οθόνη... εξαιρετική. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγούμενο κιν μου ήταν το iphone 4, το οποίο το είχα μετα το 2G & 3GS.

Μετά την ξενέρα του ios7 & την οικονομική μου κατάσταση που δεν μου επέτρεπε την αγορά νέου iphone, αγόρασα το nexus 5.

Θεωρώ οτι είναι, μετα από ψάξιμο, το κατάλληλο τηλέφωνο για αλλαγή σε android.

Συνοψίζοντας: γρήγορο, χωρίς περιττά addon & update από την πρώτη στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποια 250+ μιλάμε με το lg g2 έχει 20 ευρώ διαφορά,και με το s4 40!'εστω και στο skroutz δεν έχει να κάνει.είσαι σίγουρος οτι αξίζει τα λεφτά του για αυτήν την διαφορά?δεν νομίζω

Το να μου το συγκρινεις με τιμες καταστηματων που αν χρειαστεις service σου λενε "1 βδομαδα για να παει στην EU απο την οποια το φεραμε, μια με δυο να στο φτιαξουν και αλλες τοσες για να ερθει" ειναι αστειο. Με την ιδια λογικη (εισαγωγης απ'οπου και οποιον να'ναι) σου λεω οτι το Nexus 5 στην Αμερικη εχει 260€. Αρα 120€ λιγοτερα απο g2 και 155€ απο s4. Οπως επισης οτι με 260€ αν πας στο Πεκινο παιρνεις κινητο-διαστημοπλοιο και στο Κονγκο αγοραζεις ολοκληρο χωριο...

Αλλα ακομα και ετσι, με το s4 δεν τιθεται θεμα του ποιο ειναι ανωτερο, και το g2 (εστω οτι το παιρνεις απο το πρωτο μαγαζι του σκρουτζ και σου βγαινει μπουμπουκι) θα εχεις παρει με τα ιδια λεφτα μια θεωρητικα καλυτερη καμερα αλλα θα εχεις τουλαχιστον 3μηνες καθυστερηση σε οποιοδηποτε update, και τα θρυλικα after sales service και υποστηριξη του προϊοντος της LG. Α! Και 2 πληκτρα στη πλατη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο revisions οσοι εχουν το τηλέφωνο τι έχετε ?

 

Η καινούργια παρτίδα του γενάρη ειναι 401 αν δεν κάνω λάθος και του δεκέμβρη 301 και μετα , εγω εχω την 312

 

Νομίζω εχει να κανει με τις τρύπες που μεγαλώσανε στο ηχείο και καποιες αλλες λεπτομέρειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...