Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Google Nexus 5


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσοι ακούν μουσική χωρίς ακουστικά;

 

Μόνο κάτι σπασαρχ....ες στο μπροστινό κάθισμα που σου έρχεται να τους στραγγαλίσεις. Κειτόταν τους από πίσω απλώνεις τα χέρια σου στο λαιμό τους.

Επεξ/σία από nickelodeon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

τα τρια δικα μου αρνητικα

 

1)δεν μου αρεσει η πισω επιφανεια.προτιμω γυαλι

2)δεν παιρνει sd

3)λιγο μικρη αυτονομια

 

απο την αλλη ++++ τιμη++++λογισμικο

 

ευχαριστουμε για το review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εγω που εχω iphone 4 και ενα ipad 3 και θελω να αλλαξω το iphone 4 με nexus 5 και σκεφτομαι οτι θα χασω το τελειο συχρονισμο που εχω μεταξυ τον δυο συσκευων τι κανω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

το θέμα όμως είναι αν αυτή την εποχή αξίζει το nexus 5 ή το g2 που στα ίδια λεφτά σου προσφέρει καλύτερα χαρακτηριστικά;

(και του πετάς και μια καλή rom και είσαι άρχοντας)

 

εγώ πάντα συμπαθούσα και προτιμούσα τα nexus, αλλά στα ίδια λεφτά που κάνει πλέον ένα πιο ολοκληρωμένο πακέτο δε ξέρω τι να διαλέξω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η καλύτερη κάμερα του G2 προσωπικά δε μου λέει τίποτα. Η μεγαλύτερη μπαταρία, ναι.

 

Για τους έμπειρους χρήστες που μπαίνουν στη διαδικασία να αλλάζουν ROM, λογικά το G2 αποτελεί περισσότερο συμφέρουσα αγορά.

Για τους υπόλοιπους που δεν έχουν όρεξη, διάθεση και θέληση να ασχολούνται περισσότερο, το Nexus 5 είναι καλύτερο, μιας και θα παίρνει πρώτο τις αναβαθμίσεις.

 

Μην ξεχνάμε επίσης ότι το G2 είναι ελάχιστα πιο μεγάλο, κάτι που ίσως κάποιους τους ξενίζει.

 

Εγώ ας πούμε που λέω να πάω σε Nexus 5 από Nexus 4, ήδη μου φαίνεται μεγάλο το 5, πόσω μάλλον το G2.

Και δε μιλάω για τα απόλυτα νούμερα των διαστάσεων της συσκευής, αλλά για τη γενική εικόνα και αίσθηση που σου αφήνει η συσκευή, στο οποίο παίζει μεγάλο ρόλο η οθόνη.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι όμως αρκετά συμμαζεμένο, δε νομίζω ότι θα ενοχλήσει αυτή η διαφορά, στο g3 νομίζω ότι το παρακαναν (και έβαλαν και 2Κ ανάλυση που είναι πέρα για πέρα ανούσια και ίσως ακυρώσει τη μεγάλη μπαταρία)

 

Όπως και να χει το σκέφτομαι ακόμα γιατί μεταξύ αυτών των δύο είμαι, αλλά έχω αρχίσει να βλέπω με περισσότερη συμπάθεια το g2 και από τη στιγμή που θα μπει σίγουρα άλλη rom (γιατί ακόμα και οι στοκ των nexus δε με ικανοποιούν πλέον αφού τους λείπουν πολλά που θεωρώ πλέον δεδομένα), ας πάρω τη "full" έκδοση της ίδιας ουσιαστικά συσκευής, όχι τη πετσοκομμένη αφού κοστίζουν το ίδιο

 

Η μπαταρία είναι σίγουρα το πιο βασικό (και το g2 έχει ομολογουμένως μπαταριάρα ), αλλά ακόμα και τη κάμερα ή και το ραδιόφωνο γιατί να μην τα έχω; Ίσως βαρέθηκα και το πόσο σπαρτιάτικα είναι τα nexus

 

Και σιγά τους έμπειρους χρήστες βρε phanispal, μια φορά κάθεσαι το ψάχνεις και ασχολείσαι και μετά μπορείς να επαναλάβεις τη διαδικασία και σε άλλες συσκευές όσες φορές θες , αυτά τα πράγματα είναι και σε μεγάλο βαθμό foolproof, δύσκολα θα κάνεις βλακεία που δε διορθώνεται

 

Γιατί νομίζεις ότι τόσοι πολλοί την έχουν δει χακερς με τις custom rom; απλά χρησιμοποιούν και αναπαράγουν έτοιμες λύσεις, δεν κάνεις κάτι σπουδαίο

Πιο πολύπλοκο είναι να κάνεις overclock ή ακόμα και να περάσεις bios

Απλά θέλει να μάθεις τις διαδικασίες

Επεξ/σία από qsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το nexus 5 και πριν μερικες μερες περασα μια custom rom στο g2 ενος φιλου. Αν καποιος διατιθεται να μπει στην διαδικασια της αλλαγης rom τοτε πιστευω οτι σιγουρα αξιζει περισσοτερο το g2. Και αυτό γιατί το g2 μπορεί να γίνει nexus, το nexus όμως δεν μπορεί να γίνει g2. Βάζοντας cyanogenmod σε ενα g2 παιρνεις ενα nexus με καλυτερη καμερα, μεγαλύτερη μπαταρία και μεγαλύτερη οθόνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνομαι για την αγορά του συγκεκριμένου και δεν έχω ιδέα από που να το πάρω, υπάρχει καμιά ιδέα από αυτούς που το έχουν πάρει ήδη και δεν είχαν κανένα πρόβλημα; ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε υπόψη σου ότι αν το πάρεις από σκρουτζομάγαζο, τα περισσότερα, αν όχι όλα, είναι παραεισαγωγή.

Αυτό σημαίνει ότι έχουν μεν εγγύηση, αλλά δεν πρόκειται να στο κάνουν αντικατάσταση σε περίπτωση προβλήματος, παρά μόνο επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτόν ακριβώς το λόγο ρωτάω και εγώ, προσωπικά δεν ξέρω κανένα από τα συγκεκριμένα μαγαζιά. Γι αυτό ζητάω και κάποια άποψη από αυτούς που το έχουν να με βοηθήσουν ή να με προτείνουν από που να το πάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...