Προς το περιεχόμενο

Αγορά ποιοτικής μεμβράνης οθόνης


billspeed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Έχει πει κανείς πως το gorilla είναι αλεξίσφαιρο? Δεν υπάρχει λύση για να προστατέψει 100% μια οθόνη. Και προτιμώ να απολαμβάνω τις συσκευές μου για όσο αντέξουν πάρα να τις έχω κουκουλωμενες (προσωπική άποψη παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γνώμη μου πάντα , αλλά 12 ευρο για να βάλω μια ζελατίνα ? πιστεύει κανείς ότι εγω δηλαδή που έχω 5 ζελατίνες με 1,5 ευρο συγκεκριμένα για το lumia 925 θα έχω λιγότερη προστασία ? Τα ίδια είναι όλα, δεν θα επέλεγα να δώσω τόσο τζάμπα χρήματα.Επιλογή μου πάντα.

 

Εχω δει και πιάσει αντίστοιχο υλικό και μπορώ να πω πως είναι ό,τι κοντινότερο σε γυμνή οθόνη, είναι πάρα πολύ καλό. Αλλά είναι αρκετά ακριβό και φθείρεται και αυτό, αρκετά δυσκολότερα από μία απλή ζελατίνα, αλλά πάλι φθείρεται. Σε σχέση με τα 30άρια που ήξερα για αντίστοιχα τέτοια, τα €12 είναι μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεα απο το screen protector! Ηρθε το moto μου αλλα οταν το εβαλα πανω καπως εκατσε στραβα και επειδη η οθονη ειναι λιγο μεσα απο το σασι του κινητου ειχε σηκωθει η δεξια κατω γωνια του γυαλιου και εκανε air bubble και μετα απο αρκετες προσπαθειες το χαλασα ο μαλακας και κατεληξα να παραγγειλω αλλο και να το δωσω σε φιλο να το βαλει γιατι με τα screen protectors δεν το χω! Αυτα :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως,απο τετοιες πτωσεις και χτυπηματα,δεν γνωριζω καμια μεμβρανη να σωζει το κινητο! :lol:

 

Θα συμφωνησω με τα παιδια,της λυσης 3-4 ευρω,και 5-6 μεμβρανες.Μολις χαλασει μετα απο κανα χρονο,αλλη...

Μια και ακριβη δεν θα επελεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παντως,απο τετοιες πτωσεις και χτυπηματα,δεν γνωριζω καμια μεμβρανη να σωζει το κινητο! :lol:

 

Θα συμφωνησω με τα παιδια,της λυσης 3-4 ευρω,και 5-6 μεμβρανες.Μολις χαλασει μετα απο κανα χρονο,αλλη...

Μια και ακριβη δεν θα επελεγα.

 

Την ηλιθιότητα αυτού του βίντεο αλήθεια, τη σχολίασε κανείς??? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ηλιθιότητα αυτού του βίντεο αλήθεια, τη σχολίασε κανείς??? :P

Ναι δεν εννοουσα να παρει κανεις στα σοβαρα αυτο που εκανε η ερικα αλλα αν ακουσεις λιγο στην αρχη τι λεει για το gorilla glass και τι παιζει με την σκληροτητα του και την σκληροτητα αλλων υλικων που μπορουν να το καταστρεψουν δεν θα το θεωρουσες ηληθιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι δεν εννοουσα να παρει κανεις στα σοβαρα αυτο που εκανε η ερικα αλλα αν ακουσεις λιγο στην αρχη τι λεει για το gorilla glass και τι παιζει με την σκληροτητα του και την σκληροτητα αλλων υλικων που μπορουν να το καταστρεψουν δεν θα το θεωρουσες ηληθιο

 

Πες μου τώρα πως παίρνεις σοβαρά την ...Ερικα που βγαίνει στη βροχή με το τσόκαρο για να κάνει crash test στο Gorilla Glass? :P

 

Από τέτοιες πτώσεις και ειδικά σε γωνίες η τσιμέντο που προεξέχει δεν σε σώζουν ούτε 10 μεμβράνες μαζί. Πιο πολύ ψυχολογικό ρόλο παίζουν τα μέτρα extra προστασίας παρά πρακτικό (εκτός αν μιλάμε για χρήστη που του πέφτει το κινητό από τα χέρια 10 φορές τη μέρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου τώρα πως παίρνεις σοβαρά την ...Ερικα που βγαίνει στη βροχή με το τσόκαρο για να κάνει crash test στο Gorilla Glass? :P

 

Από τέτοιες πτώσεις και ειδικά σε γωνίες η τσιμέντο που προεξέχει δεν σε σώζουν ούτε 10 μεμβράνες μαζί. Πιο πολύ ψυχολογικό ρόλο παίζουν τα μέτρα extra προστασίας παρά πρακτικό (εκτός αν μιλάμε για χρήστη που του πέφτει το κινητό από τα χέρια 10 φορές τη μέρα).

1ον ΚΛΑΙΩΩΩΩΩ

2ον Εμενα μ'αρεσει να εχω τα κινητα μου σαν παιδια, δεν θελω κατι που το πληρωνω να το σαπισω γιατι ειμαι οντως απροσεκτος και γιαυτο βαζω θηκη και screen protector απ'την πρωτη μερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικα ενω ποτε δεν εβαζα ζελατινες κλπ, ειπα να παρω μια tempered glass στο Νote 3 μου. Η αισθηση ειναι αυτη του γυαλιου (well προφανως αφου ειναι γυαλι :P ) και ειναι το μοναδικο που μπορω να ανεχθω στην οθονη. Προτεινω να ριξετε μια ματια οσοι θελετε κατι ποιοτικο. Αυτη που ειχα παρει ηταν μια απο ebay σε πολυ χαμηλη τιμη (για να κανω τον ελεγχο βασικα) και τελικα ειναι keeper.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω θα συμφωνησω με τον stormrain.εχω κα ιεγω νοτε3 και πηρα απο ebay tempered glass.η καλυτερη λυση ειναι.φοβερη αφη.ουτε δαχτυλιες ουτε τιποτα.απο το να δοσεις 10 ευρω για μια καλη μεμβρανη δοσε 12-13 στο ebay και σε 5-6 μερες θα εχεις αυτο που πρεπει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμενα ειναι εντελως παραλλογο και εντελως λαθος να αγοραζουμε κινητο που κοστιζει 400-500-600 ευρω και να μην δινουμε 15 ευρω για προστασια οθονης και αλλα τοσα για θηκη προστασιας.

αλλα θα μου πεις ο Ελληνας εχει κινητο με 500 ευρω και δεν εχει καρτα για αναπαντητη....θηκη θα αγοραζε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμενα ειναι εντελως παραλλογο και εντελως λαθος να αγοραζουμε κινητο που κοστιζει 400-500-600 ευρω και να μην δινουμε 15 ευρω για προστασια οθονης και αλλα τοσα για θηκη προστασιας.

αλλα θα μου πεις ο Ελληνας εχει κινητο με 500 ευρω και δεν εχει καρτα για αναπαντητη....θηκη θα αγοραζε...

Έτσι έτσι.....χαχχαχαχα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμενα ειναι εντελως παραλλογο και εντελως λαθος να αγοραζουμε κινητο που κοστιζει 400-500-600 ευρω και να μην δινουμε 15 ευρω για προστασια οθονης και αλλα τοσα για θηκη προστασιας.

αλλα θα μου πεις ο Ελληνας εχει κινητο με 500 ευρω και δεν εχει καρτα για αναπαντητη....θηκη θα αγοραζε...

Και φυσικά για κάποιους άλλους μπορεί να φανεί παράλογο να δίνουν 400-500-600 ευρώ για όμορφα κινητά με ποιοτικά υλικά και να τα καταντούν σαν αυτοκίνητα από το fast&furious. Και ίσα-ίσα, όσοι ξέρω και δεν έχουν θήκες στα κινητά τους είναι αυτοί που τα αλλάζουν συχνότερα γιατί τα αντιμετωπίζουν ως συσκευές και όχι ως επένδυση ή μέσο επίδειξης.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...