Προς το περιεχόμενο

Γυναίκες!!!Πως να τις προσεγγίσετε και να τις κατακτήσετε!


dinhio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσυ το σκεφτεσαι τελειως διαφορετικα ομως, λες οτι βλεπεις καποια, σου αρεσει και αυτοματα βγαζεις το συμπερασμα οτι οι πιθανοτητες ειναι εναντιον σου. Πας δηλαδη ηδη με την ψυχολογια οτι πρεπει να κανεις κατι για να γινεις περισσοτερο ελκυστικος στα ματια της. Αυτο για εμενα δεν υπαρχει.

 

George, εσύ είσαι; :P

 

Πέρα από την πλάκα, πρώτον: δεν καταλαβαίνω πώς ακριβώς το εννοείς ότι δεν υπάρχει. Δηλαδή πιστεύεις ότι στις 10 γυναίκες που θα δουν μια φωτογραφία σου, στην ερώτηση "θα τα έφτιαχνες μ' αυτόν" θα απαντήσουν απερίφραστα ναι τουλάχιστον 6? Γιατί σε όσες δώσουν οποιαδήποτε άλλη απάντηση, εξ ορισμού πρέπει κάτι να κάνεις για να τις κερδίσεις. Εγώ νομίζω ότι γούστα υπάρχουν πολλά και αν δεν είσαι ο George δεν πιάνεις τέτοια επίδοση. Και ο ίδιος ο George μπορεί να μη την πιάνει σε ένα υποτιθέμενο σύμπαν όπου δεν είναι διασημότητα.

 

Επίσης, έχω την υποψία ότι δεν κατάλαβες τι είπα. Δεν "κάνω τον καλό" για να αρέσω στη γκόμενα μπας και μου κάτσει. Κάνω αυτό που κάνω γιατί τέτοιος θέλω να είμαι.

 

Βλεπω καποια, μου αρεσει, θα παω να δω απο κοντα αν περα απο την εμφανιση μου αρεσει και αλλιως.

Και γω, αλλά αυτό το θεωρώ άσχετο με το θέμα μας.

 

Με τον παραπανω τροπο εχω γλιτωσει απειρο χρονο και ουσια απλα κολυμπωντας μεσα στα σκατα προσπαθοντας να διαλεξω κατι που ειναι καλο για εμενα και συνεπως και γι αυτην. Το να ξοδευομαι για εμενα δεν υπαρχει ουτε καν σαν θεωρια. Προτιμω να ειμαι μονος παρα να ειμαι ντε και καλα με καποια που απλα δεν ειναι για εμενα.

Σίγουρα λοιπόν με παρεξήγησες. Το είπα όμως νομίζω ξεκάθαρα:

 

εντάξει, στην αρχή όταν υπάρχει και ενθουσιασμός κλπ πάντα κάνεις το κάτι παραπάνω, αλλά προσωπικά δε θα έκανα ποτέ κάτι που δεν είμαι εγώ. Τι νόημα έχει να ρίξεις κάποιον δείχνοντάς του βιτρίνα που δε σε αντιπροσωπεύει;

δίνω (έδινα, τώρα πια άλλη φάση) αυτό που είμαι μέχρι να διαπιστώσω ότι δεν το αξίζει (ή να διαπιστώσει η κοπέλα πως δεν της κάνει, works both ways)

Σε τι ακριβώς απ' αυτό διαφωνείς; Αν και φεύγουμε πολύ offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θελω να πω οτι δεν υπαρχει για εμενα, δεν εχω αμφιβολιες οτι για αλλους ειναι το Α και το Ω μιας προσεγγισης. Για τη δικη μου περιπτωση ομως απλα δεν υπαρχει και ουτε μου λειπει κιολας. Για τα υπολοιπα σαφεστα και δεν διαφωνουμε πουθενα, στο ιδιο μηκος κυματος βρισκομαστε αλλα προφανως και διαφοροποιησεις θα υπαρχουν. 

 

Κατα τα αλλα δεν ειμαστε off-topic, τροπους προσεγγισης συζηταμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τρόπος είναι,εκεί που περπατάνε,να πάτε και να την πιάσετε από το χέρι σα να μην συμβαίνει τίποτα και να συνεχίσετε να περπατάτε :D σα να ήταν η κοπέλα σας!

Θα ναι μια αρχή και αυτό!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τρόπος είναι,εκεί που περπατάνε,να πάτε και να την πιάσετε από το χέρι σα να μην συμβαίνει τίποτα και να συνεχίσετε να περπατάτε :D σα να ήταν η κοπέλα σας!

Θα ναι μια αρχή και αυτό!

Andrew εσύ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τρόπος είναι,εκεί που περπατάνε,να πάτε και να την πιάσετε από το χέρι σα να μην συμβαίνει τίποτα και να συνεχίσετε να περπατάτε :D σα να ήταν η κοπέλα σας!

Θα ναι μια αρχή και αυτό!

 

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό τύπε. 'Σωραίος.

 

 

Αν μου έρθει το τσαντικό στο κεφάλι,θα πω  τα παράπονα στον χτρμσνπρ. Ελπίζω να καταλάβει  γιατί στο νικ σου γίνεται του συμφώνου το κάγκελο.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε νουμπ που δεν κατάλαβες να προφέρεις σωστά το νικ του ανθρώπου!!

Πάντως ναι, το τσαντικό είναι σχεδόν 100% σίγουρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε νουμπ που δεν κατάλαβες να προφέρεις σωστά το νικ του ανθρώπου!!

 

Έχω ήδη αρχίσει να κάνω πράκτις.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τρόπος είναι,εκεί που περπατάνε,να πάτε και να την πιάσετε από το χέρι σα να μην συμβαίνει τίποτα και να συνεχίσετε να περπατάτε :D σα να ήταν η κοπέλα σας!

Θα ναι μια αρχή και αυτό!

That is not creepy at all

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να πω οτι δεν υπαρχει για εμενα, δεν εχω αμφιβολιες οτι για αλλους ειναι το Α και το Ω μιας προσεγγισης. Για τη δικη μου περιπτωση ομως απλα δεν υπαρχει και ουτε μου λειπει κιολας. Για τα υπολοιπα σαφεστα και δεν διαφωνουμε πουθενα, στο ιδιο μηκος κυματος βρισκομαστε αλλα προφανως και διαφοροποιησεις θα υπαρχουν. 

 

Κατα τα αλλα δεν ειμαστε off-topic, τροπους προσεγγισης συζηταμε. 

 

Κάνω απλά την παράθεση αυτή για να σου τραβήξω την προσοχή...

Είδα τα τελευταία σου μηνύματα και επειδή νομίζω πιάνω την γενικότερη ιδέα που εκφράζεις θα ήθελα πολύ να σε ρωτήσω το εξής....

(ξέρω ήδη το shitstorm που ενδεχομένως θα ξεσπάσει απο αδιάφορους/ες με αυτό που θα πω αλλά δε βαριέσαι....)

Λες πως κάνεις την "αναγνωριστική" σου και δεν δείχνεις τίποτα παραπάνω πέρα απο ενα αρχικό ενδιαφέρον, γιατί θες να δεις πόσο απο τον άλλο θα βρεις ΕΣΥ ενδιαφέρον...

Το βρίσκω απόλυτα λογικό και συμφωνώ μαζί σου... Παρόλαυτα,

α)την στιγμή που εσύ προσπαθείς να το παίζεις κύριος και λογικός το ξέρεις οτι την επόμενη στιγμή το παλικάρι που θα την κάνει να γελάσει θα έχει κερδίσει την προσοχή της, ειδικά αν ειναι πιο εμφανίσημος απο εσένα γιατί πολύ απλά δεν μετράει η λογική αλλά η γοητεία, και όταν εσύ θα πάρεις την απόφαση πως τελικά σε ενδιαφέρει περισσότερο εκείνη θα βρίσκεται ήδη στο σπίτι του άλλου?

και

β)προσωπικά (και εδώ εγκειται το shitstorm) δεν έχω γνωρίσει ποτέ γυναίκα που θα κάνει εμένα να γελάσω. Έχω γνωρίσει γυναίκες που με γοητεύουν με την εμφάνιση τους, με όλες τις χαριτωμενιές που χαρακτηρίζει το φύλο, (δεν εννοώ χαζοχαρούμενες καταστάσεις), και με ιντριγκάρουν αρκετά οι διαφορές μεταξύ μας (και πάλι όσον αφορά το φύλο) αλλά εγκεφαλικά δεν έχω γνωρίσει ποτέ γυναίκα που θα μπεί στον κόπο να κάνει κάτι.

Δεν ισχυρίζομαι οτι δεν έχουν μυαλό ή οτι ειναι κατα κάποιο τρόπο κατώτερες σε αυτό και λοιπές βλακείες που σίγουρα θα μου καταλογίσουν αρκετοί... απλά στα 30+ μου χρονια δεν έχω συναντήσει ποτέ γυναίκα που θα χρησιμοποιήσει άλλο τρόπο πέρα απο την εμφάνιση της για να γοητεύσει κάποιον γιατί απλά αυτό δουλεύει πολύ πιο εύκολα.

Τι θέλω να πω με όλο το 'β' ? ότι μου φαίνεται πολύ παράξενο το να ΒΑΣΙΖΕΣΑΙ στο οτι μια γυναίκα θα σου παρουσιαστεί σαν ενδιαφέρον για σένα άνθρωπος στην γνωριμία σας.

 

Το φλερτ ειναι γοητεία... νομίζω πως αν ψάχνεις για λογική και κάποιον να σε κερδίσει "με το μυαλό και τον χαρακτήρα" τότε ψάχνεις έξω απο το φλερτ... και ενώ το ψάχνεις, κάποιος άλλος θα φλερτάρει και θα κερδίσει.

 

Δεν αντιλέγω με όσα λες... συμφωνώ κατα πολύ μάλιστα καθότι προσωπικά είμαι μάλλον αρκετά δύσκολος άνθρωπος γιατί ξέρω τι θέλω. Διαβάζοντας όμως τα μηνύματα σου μου βγήκε στην επιφάνεια ένα.... παράπονο, αν θες, σχετικά με το οτι δεν έχω συναντήσει ποτέ μου (όχι στις προσωπικές μου σχέσεις, αλλά και σε φιλικές ή σε γνωριμίες τρίτων κλπκλπ) γυναίκα που θα παίξει άλλο χαρτί και θα μου κεντρίσει το ενδιαφέρον για λόγους πέραν του φλερτ... όπως το χιουμορ που ανέφερα.

Θα έλεγα μάλιστα πως η συντρηπτική πλειοψηφία των γυναικών που έχω συναντήσει στην ζωή μου όταν φλερτάρουν περιμένουν απο τον άλλο να τις κάνει να γελάσουν... ερώτηση λοιπόν προς τις γυναίκες εδώ.... μήπως στην "προτίμηση" σας αυτή, καταλήγεται να φαίνεστε ριχές στα μάτια του άλλου? οι άντρες νομίζετε δεν θέλουν να τους κάνετε να γελάνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι πολλές γυναίκες είναι συγκρατημένες...σαν να φοβούνται ν'αφήσουν το χιούμορ τους ελεύθερο να φανεί την ώρα του φλερτ. Σαν να φοβούνται ότι θα εκτεθούν, ότι μπορεί να φανούν χαζοχαρούμενες, γελοίες κλπ. Και γι'αυτό μπορεί να φταίει πάλι το κοινωνικό στερεότυπο ότι ο άντρας είναι ο χιουμορίστας της παρέας και η γυναίκα απλά να γελάει με τ'αστεία του. Στερεότυπα πόσων ετών άραγε που ακόμα όμως μπορεί να είναι στο πίσω μέρος του μυαλού αρκετών ανθρώπων και γι'αυτό τόσος δισταγμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β)προσωπικά (και εδώ εγκειται το shitstorm) δεν έχω γνωρίσει ποτέ γυναίκα που θα κάνει εμένα να γελάσω. Έχω γνωρίσει γυναίκες που με γοητεύουν με την εμφάνιση τους, με όλες τις χαριτωμενιές που χαρακτηρίζει το φύλο, (δεν εννοώ χαζοχαρούμενες καταστάσεις), και με ιντριγκάρουν αρκετά οι διαφορές μεταξύ μας (και πάλι όσον αφορά το φύλο) αλλά εγκεφαλικά δεν έχω γνωρίσει ποτέ γυναίκα που θα μπεί στον κόπο να κάνει κάτι.

Δεν ισχυρίζομαι οτι δεν έχουν μυαλό ή οτι ειναι κατα κάποιο τρόπο κατώτερες σε αυτό και λοιπές βλακείες που σίγουρα θα μου καταλογίσουν αρκετοί... απλά στα 30+ μου χρονια δεν έχω συναντήσει ποτέ γυναίκα που θα χρησιμοποιήσει άλλο τρόπο πέρα απο την εμφάνιση της για να γοητεύσει κάποιον γιατί απλά αυτό δουλεύει πολύ πιο εύκολα.

Two words: λάθος παρέες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας. Εχω ενα θεμα κατα τη γνωμη μ σοβαρο και δεν θελω να γελοιοποιηθει.

Ειμαι 5 μηνες με μια κοπελα παρθενα που δεν εχουμε ολοκληρωσει ακομα. Την αγαπαω αρκετα τη σεβομαι κλπ αλλα κ εγω αντρας ειμαι θελω να ικανοποιησω τις αναγκες μου. Το μονο που εχουμε κανει ειναι τα γνωστα παιχνιδια με τα χερια κ ουτε καν στοματικο. Ειμαι απεγνωσμενος, και ξερω οτι η συγκεκριμενη εχει κανει στοματικο με τον πρωην της (που παρεπιπτοντως τα χανε 1-2 βδομαδες). Μηπως δεν με θελει αρκετα; Σκεφτηκα να της μιλησω αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα το παρει στραβα. Αυτη μ εχει πει οτι δεν εχει νιωσει ετσι για κανενα κλπ γραφικα... Αν ισχυει αυτο δεν θα μου ειχε δωθει; Και δεν ειναι και μικρη! 18 χρονων κοντευει( εγω ειμαι 19). Καθε βοηθεια δεκτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας. Εχω ενα θεμα κατα τη γνωμη μ σοβαρο και δεν θελω να γελοιοποιηθει.

Ειμαι 5 μηνες με μια κοπελα παρθενα που δεν εχουμε ολοκληρωσει ακομα. Την αγαπαω αρκετα τη σεβομαι κλπ αλλα κ εγω αντρας ειμαι θελω να ικανοποιησω τις αναγκες μου. Το μονο που εχουμε κανει ειναι τα γνωστα παιχνιδια με τα χερια κ ουτε καν στοματικο. Ειμαι απεγνωσμενος, και ξερω οτι η συγκεκριμενη εχει κανει στοματικο με τον πρωην της (που παρεπιπτοντως τα χανε 1-2 βδομαδες). Μηπως δεν με θελει αρκετα; Σκεφτηκα να της μιλησω αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα το παρει στραβα. Αυτη μ εχει πει οτι δεν εχει νιωσει ετσι για κανενα κλπ γραφικα... Αν ισχυει αυτο δεν θα μου ειχε δωθει; Και δεν ειναι και μικρη! 18 χρονων κοντευει( εγω ειμαι 19). Καθε βοηθεια δεκτη...

 

Πρόσεχε κα(η)μένε μη μου κλείσεις το θρεντ μου!  :mad:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...