Προς το περιεχόμενο

Γυναίκες!!!Πως να τις προσεγγίσετε και να τις κατακτήσετε!


dinhio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμπέρασμα: από αύριο παιδιά όποιος μπει σε μπαρ και δε βρει μέσα τουλάχιστον 5 παλικάρια που να τους δει και να πει "κοίτα τον καριόλη να 'χα και γω τη στυλ του" μεταβολή και αλλάζει μαγαζί.  :lol:

ελα μου ντες, χαχα

Ποιον κοροϊδεύουν

 

Ρε κορίτσια, δεν θιγομαστε ουτε σας λέμε ψώνια

Μην μας δουλεύετε που δεν τσεκάρετε αμεσως τους 5 καλύτερους άντρες στο μαγαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για τελευταία φορά: έγραψες ότι δε βλέπεις κάτι.

 

,...έγραψα αυτό:

β)προσωπικά (και εδώ εγκειται το shitstorm) δεν έχω γνωρίσει ποτέ γυναίκα που θα κάνει εμένα να γελάσω.

Αυτό δεν ειναι υπο αμφισβήτηση... είναι γεγονός. Δεν είσαι σε θέση να το κρίνεις... μιλάω για την δική μου ζωη για τα δικά μου γούστα για τις δικές μου προτιμήσεις

 

Και σου είπα πως πιθανότατα επειδή δεν έτυχε να είσαι στο κατάλληλο περιβάλλον για να το δεις. Αν εσύ αυτό θέλεις να το διαβάσεις ως έκανες λάθος που δεν είσαι στο σωστό περιβάλλον (λες και είναι ένα το σωστό για όλο τον πλανήτη), κάποιος έχει πρόβλημα κατανόησης και δεν είμαι εγώ. Χρησιμοποίησα τη λέξη "λάθος" και για να μην παρεξηγηθώ την έβαλα σε εισαγωγικά.

 

έγραψες αυτό:

 

Two words: λάθος παρέες.

Ούτε αιτιολογίες, ούτε παρενθέσεις ούτε μπιχλιμπίδια... μάθε λοιπόν σου ξαναλέω να διαβάζεις και να σέβεσαι την γνώμη του άλλου.

Μετά έκανες χίλιους δύο ελιγμούς λογικής για να μαζεψεις την σάλτσα απο τα μακαρόνια σου που είχε ήδη ξεχυλίσει απο το πιάτο.

Έγραψα την άποψη μου σε 10 γραμμές, την τεκμηρίωσα και ήρθες να το παίξεις αλέκος με το "two words".

Κανένας σεβασμός για σένα όπως δεν έδειξες και εσύ.

Είναι ενδιαφέρον πως και στο προηγούμενο σου μήνυμα αλλά και σε αυτό θεωρείς πως ο άλλος γελάει με βλακείες.

Κατά τα άλλα είσαι σίγουρος πως έχεις καταλάβει τι γράφει ο defacer? 

 

Λάθος... το ενδιαφέρον ειναι πως απο την παράθεση που κάνεις αφήνεις απ'εξω την ακριβώς προηγούμενη σειρά στην οποία γράφω:

 

Για να στο πω και λίγο πιο σαρκαστικά και μην το πάρεις προσωπικά... σαν σατυρα δες το...

.....

Όσο για τα λοιπά σου σχόλια NickTG μάλλον κάπου και εσύ στον πανικό σου να "τακτοποιήσεις την κατάσταση" παρέλειψες να διαβάσεις πως αν ο defacer και ο κάθε defacer γελάει με οτι θέλει είναι μαγκια του... Είναι όμως βλακεία να αναφέρει σαν γεγονός πως αυτό που κάνει εκείνον να γελάει θεωρείται αυτόματα χιούμορ και πως "προφανώς" οι υπόλοιποι δεν είχαμε την χάρα καθότι "λαθος παρέες". Sorry κιόλας, δεν ήξερα οτι υπάρχει λάθος και σωστή παρέα παιδιά για να μαθουμε να γελάμε με το αστείο κάποιου στη ζωή. Να κάνουμε load το checkpoint να το παμε πάλι γιατι το πήραμε λάθος.

 

επόμενος που θέλει να πεταχτεί για να πει την "γνώμη" του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα μου ντες, χαχα

Ποιον κοροϊδεύουν

 

Ρε κορίτσια, δεν θιγομαστε ουτε σας λέμε ψώνια

Μην μας δουλεύετε που δεν τσεκάρετε αμεσως τους 5 καλύτερους άντρες στο μαγαζι

το ενδεχόμενο του να βγεις απλά για να πεις 2 μαλακίες με την παρέα και να μην τσεκάρεις τριγύρω δεν παίζει,όχι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τα λοιπά σου σχόλια NickTG μάλλον κάπου και εσύ στον πανικό σου να "τακτοποιήσεις την κατάσταση" παρέλειψες να διαβάσεις πως αν ο defacer και ο κάθε defacer γελάει με οτι θέλει είναι μαγκια του... Είναι όμως βλακεία να αναφέρει σαν γεγονός πως αυτό που κάνει εκείνον να γελάει θεωρείται αυτόματα χιούμορ και πως "προφανώς" οι υπόλοιποι δεν είχαμε την χάρα καθότι "λαθος παρέες". Sorry κιόλας, δεν ήξερα οτι υπάρχει λάθος και σωστή παρέα παιδιά για να μαθουμε να γελάμε με το αστείο κάποιου στη ζωή. Να κάνουμε load το checkpoint να το παμε πάλι γιατι το πήραμε λάθος.

 

επόμενος που θέλει να πεταχτεί για να πει την "γνώμη" του?

 

 

Πανικός? ΓΙα ποιο λόγο? 

Δεν παρέλειψα τίποτα. Ξέρω πολύ καλά τι άφησα στις παραθέσεις. Φαίνεται άλλωστε και από το γεγονός πως σε αυτό το μήνυμα έχει βάλει τη γνώμη σε εισαγωγικά σε μια ακόμα προσπάθεια μείωσης του.

Κατά τα άλλα ακόμα αμφιβάλλω αν έχεις καταλάβει τι σου γράφει.

 

Πέρα από αυτά αν δεν θες κόσμος να πετάγεται (πρέπει κάποιος να σου ζητήσεις άδεια άραγε?) τότε σταμάτα να γράφεις σε forum και φτιάξε ένα blog. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον άλλον, στις δύο εβδομάδες το 'χε ρίξει στα κλαρίνα κι εσένα σ' έχει στην ξεραΐλα πέντε μήνες; Βρες άλλη και γρήγορα...

 

Μιλάμε για παρθένα....

 

Μπορεί τα πρώτα κλαρίνα να ταν τερλεγκας φάση χωρις warning για τη μπεσαμέλ και να χει τρομοκρατημένο εισοφάγο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ενδεχόμενο του να βγεις απλά για να πεις 2 μαλακίες με την παρέα και να μην τσεκάρεις τριγύρω δεν παίζει,όχι.

Ουτε για πλάκα

Να μην ψαχτεις ναι, να μην τσεκαρεις οχι

Και μην τα λες σε μας, έχουμε δέκα λόγους παραπάνω που βγαίνουμε χωρις γκομενικο στόχο, αλλα το τσεκάρισμα παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ενδεχόμενο του να βγεις απλά για να πεις 2 μαλακίες με την παρέα και να μην τσεκάρεις τριγύρω δεν παίζει,όχι.

 

πες τα, μονο εγω βρισκω αφορητα κουραστικη την φαση «βγαινω για να ψαρεψω γκομενο» ;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα μου ντες, χαχα

Ποιον κοροϊδεύουν

 

Ρε κορίτσια, δεν θιγομαστε ουτε σας λέμε ψώνια

Μην μας δουλεύετε που δεν τσεκάρετε αμεσως τους 5 καλύτερους άντρες στο μαγαζι

Γιατί να τσεκάρεις τους 5 καλύτερους που 90% των φορών είναι ψωνισμένοι είτε κάγκουρες είτε οτιδήποτε... Επίσης εμένα πχ το γούστο μου δε συμβαδίζει με το γενικό επειδή μου αρέσουν οι ψηλοί ξανθοί που γενικά δεν αρέσουν σε πολλές ελληνίδες.

Δε θα δεχτώ πάντως να κοιτάξω ψωνισμένο και δήθεν.

 

το ενδεχόμενο του να βγεις απλά για να πεις 2 μαλακίες με την παρέα και να μην τσεκάρεις τριγύρω δεν παίζει,όχι.

Μάλλον δεν εννοούν τις φορές που απλά βγαίνεις, αλλά τις φορές που βγαίνεις για καβλάντισμα. Αλλά και πάλι επειδή αυτοί το κάνουν συνέχεια υποθέτουν οτι το κάνουμε κι εμείς.

 

Ουτε για πλάκα

Να μην ψαχτεις ναι, να μην τσεκαρεις οχι

Και μην τα λες σε μας, έχουμε δέκα λόγους παραπάνω που βγαίνουμε χωρις γκομενικο στόχο, αλλα το τσεκάρισμα παίζει

Αγόρι, κοίτα να δεις, αν είμαι σε σχέση και είμαι ευτυχισμένη δε θα γυρίσω να κοιτάξω καν τι υπάρχει τριγύρω. Θα βγω με φίλη, θα κοιτάζω τη φίλη και θα λέω καφρίλες ή οτιδήποτε μαζί της, δε σηκώνω βλέμμα και δεν καταλαβαίνω κιόλας αν με κοιτάνε ή μου την πέφτουν, δεν πάει το μυαλό μου.

Χθεσινό παράδειγμα, ήμουν με φίλη στο αυτοκίνητο και οδηγούσα έρχεται ένας με μηχανή δίπλα στο παράθυρο και τσέκαρε και εγώ κοιτούσα γύρω γύρω να δω τι μ@λ@κια έχω κάνει με το αυτοκίνητο. Η φίλη μου, μου είπε "ξύπνα μωρή σε καβλαντίζει ο τύπος", εγώ χαμπάρι δεν πήρα και προφανώς δεν τον κοίταξα καν.

Όσο περίεργο και να σας φαίνεται ναι γίνεται και αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες τα, μονο εγω βρισκω αφορητα κουραστικη την φαση «βγαινω για να ψαρεψω γκομενο» ;;;;

Οι περισσότεροι-περισσότερες ετςι ειναι γιατι δεν έχουν κατι άλλο να κάνουνε. Αν θα συνεχίσεις να τους κανεις παρέα οταν στο πούνε, αυτό ειναι άλλο θέμα.

 

On that note, ακολουθεί το γνωστό ανέκδοτο.

 

 

έχω βάλει τα designer ρούχα μου και πηγαίνω στο supermarket, βλέπω δυο μέτριες γυναίκες που έχουν μια χαλαρή κουβεντούλα και μερικές φορές γελάνε με αυτα που λένε. Βάση του τελευταίου στοιχείου και το γεγονός οτι δεν με κοίταξε καμία τότε το μόνο λογικό αποτέλεσμα ειναι οτι πρεπει να ειναι λεσβιες. Fact.

 

 

 

In other news

Βλέπω οτι έχουν χαλάσει εγκεφαλικά κύτταρα σε αυτη την συζήτηση. Ούτε phd research να ήτανε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς η πραγματικότητα διαψεύδει τα περισσότερα πού έχουν γραφτεί εδώ . Κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνουμε τήν αυτοκριτική μας όσο αφορά τις επιλογές μας, μπορεί να αποδειχθεί οτι δεν διαφέρουμε σημαντικά απο αυτόν πού κατηγορούμε ανεπαρκή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@scyther: OK, νομίζω ο,τι είχαμε να πούμε το είπαμε.

 

Στα 30 σου λες δεν έχεις συναντήσει (ή τέλος πάντων γνωρίσει) γυναίκα η οποία έτσι κι έτσι. Δε θα σου πω ότι έχω συναντήσει εγώ και πολύς άλλος κόσμος, θα σου πω απλά ότι καταλαβαίνεις πως το να πεις ότι δεν υπάρχουν είναι τελείως άκυρο. Άρα υπάρχουν αλλά δεν τις έχεις γνωρίσει εσύ. Κι εκεί κολλάνε οι "λάθος" παρέες.

Μάλλον δεν εννοούν τις φορές που απλά βγαίνεις, αλλά τις φορές που βγαίνεις για καβλάντισμα. Αλλά και πάλι επειδή αυτοί το κάνουν συνέχεια υποθέτουν οτι το κάνουμε κι εμείς.

Ε όχι και συνέχεια. Όταν παίζει η παοκάρα πάμε γήπεδο. :lol:

 

Λοιπόν ξαναγυρίζοντας στο θέμα, ανασύρω απ' το αρχείο θέματα που μπορεί να τα βρούμε ενδιαφέροντα.

 

Ας πάρουμε το εξής: όλοι ξέρουμε πως είναι (τουλάχιστον στατιστικά) στα συν το να παρουσιάζεις ένα αποφασιστικό πρόσωπο στη γυναίκα που προσεγγίζεις. Κορίτσια ποιά είναι η άποψή σας, υπάρχει σ' αυτό το θέμα το too much? Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, too much δεν εννοώ εγώ είμαι ο άντρας και φυσικά θα πεις ναι κοριτσάκι -- εννοώ "θα σου κάνω μια πρόταση που δε μπορείς να αρνηθείς".

 

Fun story για το τι δεν εννοώ:

 

Σε νεαρή ηλικία, πειραματίζομαι με τις συμπεριφορές. Βολτάρω με το αίσθημα, με την οποία προφανώς υπάρχει "κάτι" αλλά δεν "τα έχουμε" γιατί βασικά είμαστε παιδάκια και μπερδεμένες καταστάσεις, καταλαβαίνετε. Κάποια στιγμή λέμε να πάμε στο τάδε. Η κοπέλα προσανατολισμός μηδέν, κοιτάει γύρω γύρω και σκέφτεται ποιά είναι η σωστή κατεύθυνση. Βλέπω το άνοιγμα για να κάνω το πείραμα και με το ύφος του πραγματικά σκληρού teen άντρα της λέω κοφτά "από δω είναι, ακολούθα!" (το "μωρή" δεν το είπα, εννοείται).

 

Γυρνάει με κοιτάει λίγο περίεργα, μου κάνει "έτσι μπράβο" και με πιάνει απ' το χέρι.

 

Μετά εμείς φταίμε που αφήνουμε την αντρίλα να συναρπάσει; :P

 

Fun story για το τι εννοώ:

 

Συζητάμε με την τότε κοπέλα μου για τη γνωριμία και τη φάση που τα φτιάξαμε κλπ. Σε κάποια φάση μου λέει με ένα ελαφρά αγανακτισμένο ύφος, "καλά εκείνο το απόγευμα ήσουν συνέχεια τόσο σίγουρος για τον εαυτό σου που πραγματικά σκεφτόμουν να σου ρίξω χυλόπιτα για να μάθεις".

 

Συμπολεμιστές μην ανησυχείτε, την έβαλα στη θέση της που τόλμησε να βγάλει γλώσσα: "άρα καλά έκανα και ήμουν τόσο σίγουρος αφού ακόμα κι έτσι δε μου έριξες". :lol:

 

Background: είχα ήδη αποφασίσει πως φανερά είναι αμοιβαία τα αισθήματα, οπότε ας μη το καθυστερούμε, απόψε βγαίνουμε και κάπου στην πορεία θα τα βρούμε. Εξού και το τόσο σίγουρος -- η μόνη απορία για μένα ήταν το πότε και πώς θα κάνω την κίνηση για να είναι και λίγο memorable αν γίνεται.

 

Ποιά είναι η δική σας άποψη; Υπάρχει το υπερβολικό "έχω τον έλεγχο και δε με αγγίζει τίποτα"; Εσείς αν σας την έδινε παρόμοια φάση (και με δεδομένο ότι ψήνεστε φυσικά έτσι?) θα τη ρίχνατε την πίτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανικός? ΓΙα ποιο λόγο? 

Δεν παρέλειψα τίποτα. Ξέρω πολύ καλά τι άφησα στις παραθέσεις. Φαίνεται άλλωστε και από το γεγονός πως σε αυτό το μήνυμα έχει βάλει τη γνώμη σε εισαγωγικά σε μια ακόμα προσπάθεια μείωσης του.

Κατά τα άλλα ακόμα αμφιβάλλω αν έχεις καταλάβει τι σου γράφει.

 

Πέρα από αυτά αν δεν θες κόσμος να πετάγεται (πρέπει κάποιος να σου ζητήσεις άδεια άραγε?) τότε σταμάτα να γράφεις σε forum και φτιάξε ένα blog. 

 

Έγραψα ΑΚΡΙΒΩΣ τι παρέλειψες απο την παράθεση... το να ξαναγράψεις οτι δεν παρέληψες κάτι σε μια προσπάθεια να θολώσεις τα νερά της βλακείας σου δεν θα αλλάξει το γεγονός οτι το έκανες.

Μείωση έκανε ο defacer στον εαυτό του την πρώτη στιγμή που πέταξε την μπανάνα του σαν αρχηγός κα έφυγε. Ίσως κάποια μέρα θα μάθετε να σκέφτεστε και οι δύο πέραν απο την λογική του internet και να μάθετε να σχηματίζετε λόγο. Αλλιώς πολύ απλά θα σε κατηγορήσω και γράψω μια απάντηση σε ένα σου ποστ γράφοντας απλά "εισαι ενας φασιστας ρατσιστης" και τίποτε άλλο. Και θα υποννοω οτι παρέληψες ένα κόμα στην πρόταση σου.

Δεν είμαι υποχρεωμένος να ανέχομαι τις παιδιαρίστικες βλακείες σας αν δεν μπορείτε να αρθρώσετε μια πρόταση.

 

Όσο για το αν θέλω κόσμος να πετάγεται ... μάλλον είμαι ο μόνος που παρατήρησε οτι πετάχτηκες σαν την τσουτσου στο thread ΟΧΙ για να πεις κάτι πάνω στο θέμα αλλά ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ για να σχολιάσεις την αντιδικία μου με τον defacer.

@defacer

Την επόμενη φορά που θες να πεις την γνώμη σου, σχημάτισε τουλάχιστον μια πλήρη πρόταση.

 

Two words: λάθος παρέες.

 

Αυτό ήταν ΟΛΟ και ΟΛΟ το post σου... μάθε λοιπόν να γράφεις προτάσεις και while you're at it, αναγνώρισε οτι είπες μια μαλακία και σε άρπαξα. Grow some fucking balls already.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scyther την ειλικρινή μου συγγνώμη που τόλμησα την πρώτη φορά να απαντήσω στα γρήγορα και δεν αφιέρωσα στη μεγαλειώδη σου προσωπικότητα μια απάντηση με την έκταση που της αρμόζει, αλλά δε θα μπω στον κόπο να παραθέτω ξανά τα 4-5-6 post στα οποία ήδη έχασα το χρόνο μου μαζί σου.

 

Bugger off και την επόμενη φορά που θα θέλουμε εμείς οι καθυστερημένοι τα φώτα σου για να αρθρώσουμε μια απάντηση πιο εμπεριστατωμένη από το "ουγκ" θα σε φωνάξουν οι κηδεμόνες μας να βοηθήσεις. Εμένα όταν έχω κάβλες μου αρέσει αυτό το στυλ, αν μπορείς μελέτησέ το για να είσαι έτοιμος όταν σε χρειαστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...