Προς το περιεχόμενο

Το VLC κυκλοφορεί για το μοντέρνο περιβάλλον των Windows 8.x


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν θα βάλουν την αυτόματη εγκατάσταση υποτίτλων που είναι τεράστια ευκολία του bsplayer τότε θα πάω προς τα εδώ.

 

Μέχρι τότε ναι είναι ο καλύτερος αλλά δε βολεύει.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

συμφωνώ απόλυτα. εγώ κατεβάζω τους υπότιτλους με bs και βλέπω το εργάκι με vlc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

συμφωνώ απόλυτα. εγώ κατεβάζω τους υπότιτλους με bs και βλέπω το εργάκι με vlc

δοκιμασες με το mpc Και δε σου βρισκει υποτιτλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τον MPC-HC...

Εμένα μου αρέσουν οι υπότιτλοι να έχουν outline... όταν το αρχείο παίζει Fullscreen οι υπότιτλοι είναι οκ...
Όταν το παράθυρο το μικραίνω στο 100% (γιατί καμιά φορά βλέπω κάτι και παράλληλα κάνω κάτι άλλο... ) οι υπότιτλοι έχουν πάρα πολύ χοντρό περίγραμμα... Δηλαδή δεν κάνει scale το stroke των υποτίτλων...

Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ απόλυτα. εγώ κατεβάζω τους υπότιτλους με bs και βλέπω το εργάκι με vlc

Ο mpc-hc κάνει και τα δύο καλύτερα. Και θα δεις πως τους υπότιτλους θα τους χαρείς περισσότερο στο mpc... στο VLC ποτέ δεν μου άρεσε ο τρόπος που τους δείχνει.

 

όχι δεν το δοκίμασα, απλά μου αρέσει ο vlc. προτείνεις mpc;

Εννοείται mpc-hc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κάτι,αν ξέρει κάποιος ας εξηγησει τι συμβαίνει!

Κάποιοι υπότιτλοι(στο vlc metro) φαίνονται κανονικά και άλλοι φαίνονται αλαπουρνεζικα.Εψαξα αλλά δεν κατάλαβα ποια η διάφορα των ελλ.υποτίτλων που φαίνονται κανονικά,με αυτά που δε διαβάζονται σωστα!Ξέρει κανεις τι παιζει με αυτά τα αρχεια και ποια η διάφορα τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κάτι,αν ξέρει κάποιος ας εξηγησει τι συμβαίνει!

Κάποιοι υπότιτλοι(στο vlc metro) φαίνονται κανονικά και άλλοι φαίνονται αλαπουρνεζικα.Εψαξα αλλά δεν κατάλαβα ποια η διάφορα των ελλ.υποτίτλων που φαίνονται κανονικά,με αυτά που δε διαβάζονται σωστα!Ξέρει κανεις τι παιζει με αυτά τα αρχεια και ποια η διάφορα τους?

ίσως να δοκιμάσεις να αλλάξεις την κωδικοποίηση. Άνοιξε τους με κάποιο text editor και σώσε σαν utf 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λατρεμένο vlc, δεν έχω κανένα παράπονο απ' αυτό τόσα χρόνια και μπράβο του που κάθισε και φτιάχτηκε για τα πιο ήμαρτον windows της εικοσαετίας.


Να ρωτησω κάτι,αν ξέρει κάποιος ας εξηγησει τι συμβαίνει!
Κάποιοι υπότιτλοι(στο vlc metro) φαίνονται κανονικά και άλλοι φαίνονται αλαπουρνεζικα.Εψαξα αλλά δεν κατάλαβα ποια η διάφορα των ελλ.υποτίτλων που φαίνονται κανονικά,με αυτά που δε διαβάζονται σωστα!Ξέρει κανεις τι παιζει με αυτά τα αρχεια και ποια η διάφορα τους?

Ανοίγεις τους υπότιτλους, και επιλέγεις να τους ξανασώσεις σε άλλη μορφή. Επιλέγεις τη μορφή Unicode και μετά βάζεις τους νέους υπότιτλους στο vlc και τους βλέπεις κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...