Προς το περιεχόμενο

Φρέσκο, πλέον το γάλα 10 ημερών


Johny Q

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eλπιζω μετα απο αυτο να πεσουν οι τιμες. Στην Γερμανια με το τριπλο παρακαλω μισθο το γαλα εχει την μιση τιμη και το ιδιο τα γαλακτομικα και τα παραγοντα τους , γιαουρτακια , επιδορπια , κτλ .. εχουν βρει ολοι τον Ελληναρα που ποτε δεν εκανε ερευνα αγορας , ποτε δεν οργανωνοταν και διεκδικουσε και αρμεγανε. Αντε να αλλαξει λιγο το σκηνικο γιατι τοσο καιρο για να μην χαθουν τα προνομια των μκο  και οσως ετρωγαν με χρυσα κουταλια εννοειται οτι τα πληρωσαν τα υποζυγια παλι.

 

Με την ελπιδα θα μεινεις οχι μονο δεν θα πεσουν οι τιμες, αλλα στο αληθινο φρεσκο οι τιμες θα χτυπησουν κοκκινο, γιατι θα θεωρειται προιον για λιγους. Οι υπολοιποι θα καταναλωνουν το οσο χειροτερο ποιοτικα γινεται, εισαγομενο προιον με ειδικες προδιαγραφες για την Ελλαδα, ενα κλικ πανω απο το προιον σκουπιδι, για να ειναι ασορτι με τα γυρτα υποβρυχια και τα προβληματικα F-16, καθως και τα εκατομμυρια λαθρομεταναστων που παρκαραν εδω τα καλα μας συνεταιρακια.
Αν δεν το εχεις συνειδητοποιησει ακομα οτι ειμαστε σκοπιμα η χαβουζα της Ευρωπης και περιμενεις να μας κανουν απο Ελληναραδες που υποτιμητικα αναφερεις, σε σωστους Ευρωπαιους που φαντασιωνεσαι, παρε καλου κακου και ενα λουρι για τον λαιμο (για να το εχεις τουλαχιστον διαλεξει εσυ) για να σου περασουν την αλυσιδα που εχουν σκοπο να σου φορεσουν.
Αυτοι που τρωγανε με χρυσα κουταλια θα εξακολουθουν να τρωνε με χρυσα κουταλια μεχρι να τους φανε τους ιδιους οταν η κατασταση φτασει στο απροχωρητο, οι ορδες των πεινασμενων που αυτοι δημιουργησαν.
Ο ρολος των υποζυγιων ειναι να ειναι υποζυγια, γιαυτο οσο σκεφτεσαι σαν υποζυγιο οι κανονες ειναι ξεκαθαροι, παραμενεις υποζυγιο.
Το τι θα κανει η Ελλαδα σε οποιοδηποτε τομεα που αφορα το εσωτερικο της χωρας, δεν θα μας το επιβαλλει κανενας Ευρωπαιος παρα μονο εμεις οι ιδιοι.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν λειτουργω με αυτον τον τροπο αγαπητε, η αποποιηση ευθυνων και η ταση να ψαχνω για θεωριες συνομωσιας δεν ειναι το φορτε μου. Κρινω αλλον κοσμο γιατι κρινω πρωτα τον εαυτο μου 100 φορες πιο αυστηρα απο ο,τι τους υπολοιπους αρα αντλω αυτο το δικαιωμα.. ολοι οι υπολοιποι Ευρωπαιοι καναν καποια πραγματα που εμεις ποτε δεν καναμε. Θα τα κανουμε για να γινουμε σαν και αυτους. Το να ταμπουρωθω σε μια κατασταση αυτολυπησης με σημαιες και εθνικα συμβολα και να κατηγορω αυτους που εγω εχω ψηφισει και ενα σωρο ασχετους , αλλα ποτε τον εαυτο μου δεν μου αρεσει. Ολοι κατι εχουμε κανει , μικρο εστω..πχ να σου πω και εγω εχω αγορασει ακριβα προιοντα που τα εχω πεταξει στο παρελθον , πιο μικρη.

 

Αρα σταματας να σκεφτεσαι σαν υποζυγιο και δεν εισαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λειτουργω με αυτον τον τροπο αγαπητε, η αποποιηση ευθυνων και η ταση να ψαχνω για θεωριες συνομωσιας δεν ειναι το φορτε μου. Κρινω αλλον κοσμο γιατι κρινω πρωτα τον εαυτο μου 100 φορες πιο αυστηρα απο ο,τι τους υπολοιπους αρα αντλω αυτο το δικαιωμα.. ολοι οι υπολοιποι Ευρωπαιοι καναν καποια πραγματα που εμεις ποτε δεν καναμε. Θα τα κανουμε για να γινουμε σαν και αυτους. Το να ταμπουρωθω σε μια κατασταση αυτολυπησης με σημαιες και εθνικα συμβολα και να κατηγορω αυτους που εγω εχω ψηφισει και ενα σωρο ασχετους , αλλα ποτε τον εαυτο μου δεν μου αρεσει. Ολοι κατι εχουμε κανει , μικρο εστω..πχ να σου πω και εγω εχω αγορασει ακριβα προιοντα που τα εχω πεταξει στο παρελθον , πιο μικρη.

 

Αρα σταματας να σκεφτεσαι σαν υποζυγιο και δεν εισαι..

 

Θεωρια συνωμοσιας ειναι  το Εθνικο συμφερον που με καθε μεσο προσπαθουν να επιβαλλουν χωρες που εσυ θαυμαζεις οπως οι ΗΠΑ, η Γερμανια,η Ρωσια ? Εμεις στο πηγαδι ... και δεν δικαιουμαστε να μιλαμε για Εθνικο συμφερον ?
Μεινε στο να κανεις την αυστηρη αυτοκριτικη σου και ασε τους αλλους να αλωνιζουν. Κατι σαν τον βοσκο που του λενε οτι μπηκε λυκος στο μαντρι του και αυτος λεει δεν μπορω τωρα εχω ραντεβου με τον ψυχαναλυτη μου.
Απο που και ως που ασχετοι αυτοι που τους κατηγορει ο λαος, αυτοι δεν ειναι που εκτελουν τις αποφασεις των αληθινων αφεντικων τους ?
Ουσιαστικες ευθυνες δεν εχει ο λαος γιατι οι μεγαλοι αυτο που θελουνε να παρουνε, θα το παρουνε με το γλυκο ή με το αγριο, με  χοντρο δουλεμα, με βολεμα,με λαδωμα, με διαφθορα, με βομβες ,με αναταραχες.
Οτι αυτοκριτικη και να κανει το μυρμηγκι την ωρα του γευματος του  μυρμηγκοφαγου το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο.

post-263235-0-31675000-1394972302_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχεση εχει το εθνικο συμφερον με το γεγονος οτι δεν καναμε ποτε συλλογικα μποικοταζ και ερευνα αγορας; Ξερεις τι ελεγε ενας Γερμανος σε μια εκπομπη πριν απο χρονια , οτι το ταδε βενζιναδικο ειχε την διπλη τιμη και ειχε πελατες, στην αντιστοιχη Γερμανια των 3πλασιων μισθων δεν θα ψωνιζε κανεις. Θα εκλεινε; Θα ξαναηταν εξυπνακιας; Οχι μαλλον. Ε για αυτο φταει η Αμερικη η εμεις που βαριομασταν να παμε στο επομενο;Mιλαμε για συγκεκριμενο θεμα για την ακριβεια, για την οποια νομιζω φταιμε και οι καταναλωτες. Και ειδικα για τα γαλατα. Αν ολοι κοβαν το γαλα και επαιρναν σε σκονη η πιο φτηνο θα το συνεχιζαν ολο αυτο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχεση εχει το εθνικο συμφερον με το γεγονος οτι δεν καναμε ποτε συλλογικα μποικοταζ και ερευνα αγορας; Ξερεις τι ελεγε ενας Γερμανος σε μια εκπομπη πριν απο χρονια , οτι το ταδε βενζιναδικο ειχε την διπλη τιμη και ειχε πελατες, στην αντιστοιχη Γερμανια των 3πλασιων μισθων δεν θα ψωνιζε κανεις. Θα εκλεινε; Θα ξαναηταν εξυπνακιας; Οχι μαλλον. Ε για αυτο φταει η Αμερικη η εμεις που βαριομασταν να παμε στο επομενο;Mιλαμε για συγκεκριμενο θεμα για την ακριβεια, για την οποια νομιζω φταιμε και οι καταναλωτες. Και ειδικα για τα γαλατα. Αν ολοι κοβαν το γαλα και επαιρναν σε σκονη η πιο φτηνο θα το συνεχιζαν ολο αυτο; 

 
Ποιος σου ειπε οτι ο Ελληνας δεν κανει ερευνα αγορας ?
Ποιος σου ειπε οτι ο Ελληνας δεν παει απο την μια ακρη της πολης στην αλλη για να παρει κατι που του ειναι αναγκαιο και ειναι σε καλυτερη τιμη ?
Βενζιναδικο που να εχει την διπλη τιμη και να δουλευει στην Ελλαδα υπαρχει μονο στην φαντασια του Γερμανου ή στον ανηθικο πολεμο προπαγανδας κατα της χωρας μας.
Για διπλες τιμες ξερω τα LIDL στην Ελλαδα σε σχεση με τα LIDL του εξωτερικου και γιαυτο οι ιδιοι Γερμανοι ειναι υπευθυνοι για αυτην την αισχροκερδεια.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι , καλε δεν υπηρχε αισχροκερδια στην Ελλαδα στην Βενζινη , ουτε στα αλλα προιοντα και αν υπαρχει , υπαρχει μονο απο τους Γερμανους..οι Ελληνες ειναι πατριωτες , δεν κοιτουν μονο το συμφερον τους και δεν κλεβουν ποτε.. απλα γυρνα πλευρο μην πιαστεις. Δεν σου φταιει και ο αλλος οταν σε βλεπει οτι δεν αντιδρας. Και οσοι αντιδρουσαμε ημασταν τραγικη μειοψηφια , αντε να μαζευομαστε. Ειδες αλλαξα τροπο που σου μιλαω και το γυρισα στην ειρωνεια. Σορρυ αλλιως δεν παλευεται ολο αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι , καλε δεν υπηρχε αισχροκερδια στην Ελλαδα στην Βενζινη , ουτε στα αλλα προιοντα και αν υπαρχει , υπαρχει μονο απο τους Γερμανους..οι Ελληνες ειναι πατριωτες , δεν κοιτουν μονο το συμφερον τους και δεν κλεβουν ποτε.. απλα γυρνα πλευρο μην πιαστεις. Δεν σου φταιει και ο αλλος οταν σε βλεπει οτι δεν αντιδρας. Και οσοι αντιδρουσαμε ημασταν τραγικη μειοψηφια , αντε να μαζευομαστε. Ειδες αλλαξα τροπο που σου μιλαω και το γυρισα στην ειρωνεια. Σορρυ αλλιως δεν παλευεται ολο αυτο.

 

Μιλα οπως θελεις δεν υπαρχει προβλημα. Πλευρο αλλαζω γιατι βοηθαει στην σωστη αναπνοη.   :-)
 
Αισχροκερδεια στην βενζινη που να φτανει στην διπλασια τιμη που ανεφερε ο Γερμανος δηλωνει τουλαχιστον δολο γιατι ποτε δεν υπηρξε.
Ποιος ειπε οτι δεν αντιδραμε οταν πανε να μας πιασουν κοτσο?
 
Οσο για το γαλα θα ειναι τοσο ευεργετικο μετρο οσο και η προσπαθεια να μας πουλανε τα υπολοιπα ληγμενα προιοντα κανονικα στα καταστηματα. Ολες οι προσπαθειες ειναι για το καλο μας για να αποκτησουμε το γερο ανοσοποιητικο της κατσαριδας.Τα  παιδια εκει κατω στην Τροικα καλα θα κανουν να κανουν και καποιο διαλειμμα, γιατι τοσο σκεψη που ριξαν μπορει να τους βλαψει τα εγκεφαλικα κυτταρα.    :rolleyes:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γάλα προσφέρει τα παντα

μπορεις να βρεις 100 αρθρα να λενε οτι το γαλα ειναι αχρηστο

μπορω να βρω 1000 που να λενε το αντιθετο !

το ιντερνετ μπορει να σε μαθει τα παντα μπορει να σε κανει κ τον πιο ασχετο ομως δυστυχως ...

οπως και να χει η αληθεια στο γαλα κρυβεται καπου στην μεση ! ουτε τα απειρα  καλα μας προσφερει ουτε ειναι γτπ!

μην ειστε απολυτοι - ο απολυτισμος ειναι κακος συμβουλος ..

 

 

Σόρρυ άλλα @@ άρθρο. Φυσικά και θα βρείς 1000 να λένε το αντίθετο υπάρχει ολόκληρη βιομηχανία από πίσω. Για να στο θέσω αλλιώς γιατί δε το καταλαβαίνετε κ μάλλον ούτε πρόκειται. Τονίζω τη λέξη  μορφή γιατί μπλέξατε μέσα τα γιαουρτία τα τυριά με τα γάλατα. Σε αυτά γίνονται καλλιέργειες κ ζυμώσεις στη λακτόζη είτε από μύκητες είτε από ένζυμα. Όταν εσύ πίνεις γάλα το οποίο είναι νερωμένο φουλ και με λακτόζη φούλι, ο οργανισμός του δε προλαβαίνει να πάρει κ πολλά, πολλές φορές ειδικά στο θέμα του ασβεστίου λειτουργεί και αντίστροφα, είναι σαν να προσπαθείς να ξεδιψάσεις με αποσταγμένο νερό. Ειδικά στο θέμα του ενήλικα το γάλα πχ το δέλτα το αγελαδινό φρέσκο στο χαρτονάκι είναι ΓΤΠ τροφή. Το πίνει κ το χέζει προτού καλά-καλά το χωνέψει. Πόσο μάλλον να πάρει και θρεπτικά συστατικά. Αυτά δε τα λέω εγώ τα λένε επιστήμονες και διατροφολόγοι αν το κόσμο, με πάρα πολλά επιχειρήματα κ με λεπτομερέστατη περιγραφή των μηχανισμών. Δε πρόκειται να καθίσω να βάλω όλα τα άρθρα που υπάρχουν,τα έχω διαβάσει. Ψάξτε τα εσείς αν σας ενδιαφέρει μπας κ γλιτώσετε κάνα έξοδο κ επωφεληθεί και η υγεία σας και των παιδιών σας με επένδυση σε καλύτερες τροφές για ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχολουμε με το γαλα πριν ακομη εσυ γεννηθεις μαλλον -  ασε τα γκλουγκλαρισματα και τους απολυτισμους κρατα τους για σενα που θελεις να γλυτωσεις κι ολας το κοσμο απο εξοδα και να μας μαθεις να τρωμε ανθρωπινα !

 

 επειδη ομως  βλεπω σ αρεσει και γκουγκλαρεις πολυ παρε και δυο ωραια αρθρα να ξεκινησεις το καπνισμα αν εχεις προβλημα στα γονατα σου κ να βαζεις 3-4 κουταλιες ζαχαρη στον καφε σου αν εχεις νευρακια ..

 

Το καπνισμα κανει καλο

Η ζαχαρη κανει καλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει στο καρφουρ ένα που το λέει γάλα νευροκοπιου. Ψαξτο...

Θα το ψαξω αν και δεν παω εδω και καιρο σε καρφουρ μαρινοπουλο προτιμω το mymarket 

Οχι , καλε δεν υπηρχε αισχροκερδια στην Ελλαδα στην Βενζινη , ουτε στα αλλα προιοντα και αν υπαρχει , υπαρχει μονο απο τους Γερμανους..οι Ελληνες ειναι πατριωτες , δεν κοιτουν μονο το συμφερον τους και δεν κλεβουν ποτε.. απλα γυρνα πλευρο μην πιαστεις. Δεν σου φταιει και ο αλλος οταν σε βλεπει οτι δεν αντιδρας. Και οσοι αντιδρουσαμε ημασταν τραγικη μειοψηφια , αντε να μαζευομαστε. Ειδες αλλαξα τροπο που σου μιλαω και το γυρισα στην ειρωνεια. Σορρυ αλλιως δεν παλευεται ολο αυτο.

Δυστηχως εχεις δικιο οκ να παρω ελληνικο αλλα η τιμη να ειναι λογικη οχι να κοπανανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ άλλα @@ άρθρο. Φυσικά και θα βρείς 1000 να λένε το αντίθετο υπάρχει ολόκληρη βιομηχανία από πίσω. Για να στο θέσω αλλιώς γιατί δε το καταλαβαίνετε κ μάλλον ούτε πρόκειται. Τονίζω τη λέξη  μορφή γιατί μπλέξατε μέσα τα γιαουρτία τα τυριά με τα γάλατα. Σε αυτά γίνονται καλλιέργειες κ ζυμώσεις στη λακτόζη είτε από μύκητες είτε από ένζυμα. Όταν εσύ πίνεις γάλα το οποίο είναι νερωμένο φουλ και με λακτόζη φούλι, ο οργανισμός του δε προλαβαίνει να πάρει κ πολλά, πολλές φορές ειδικά στο θέμα του ασβεστίου λειτουργεί και αντίστροφα, είναι σαν να προσπαθείς να ξεδιψάσεις με αποσταγμένο νερό. Ειδικά στο θέμα του ενήλικα το γάλα πχ το δέλτα το αγελαδινό φρέσκο στο χαρτονάκι είναι ΓΤΠ τροφή. Το πίνει κ το χέζει προτού καλά-καλά το χωνέψει. Πόσο μάλλον να πάρει και θρεπτικά συστατικά. Αυτά δε τα λέω εγώ τα λένε επιστήμονες και διατροφολόγοι αν το κόσμο, με πάρα πολλά επιχειρήματα κ με λεπτομερέστατη περιγραφή των μηχανισμών. Δε πρόκειται να καθίσω να βάλω όλα τα άρθρα που υπάρχουν,τα έχω διαβάσει. Ψάξτε τα εσείς αν σας ενδιαφέρει μπας κ γλιτώσετε κάνα έξοδο κ επωφεληθεί και η υγεία σας και των παιδιών σας με επένδυση σε καλύτερες τροφές για ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

 

Για τη συγκεκριμενη μαρκα γαλα που ανεφερες σε αλυσιδα super market της πολης μου ειχα δει παρα πολλες φορες και μαλλον για τον Α ή Β λογο ηταν πολιτικη της συγκεκριμενης αλυσιδας να στεκονται ολα τα γαλατα της ταδε εταιρειας εκτος ψυγειου για πολυ ωρα μεχρι να τακτοποιηθουν στο ψυγειο, ενω τα γαλατα απο αλλες ανταγωνιστριες εταιρειες ηταν απο πριν στο ψυγειο.Αυτο ειχε κανει εμενα να μην αγοραζω το ταδε γαλα γιατι ηξερα οτι θα πηγαινα γυρευοντας για προβληματα.
Σε αλλο καταστημα το ψυγειο ειχε για χρονια προβλημα και ολα τα γαλατα δεν ειχαν την σωστη ψυξη.
Σε μια αλλη αλυσιδα πρατηριων ψωμιου  φερνανε τα γαλατα το πρωι και τα αφηνανε απο εξω ενω το καταστημα ηταν κλειστο.Οποιος επαιρνε απο αυτα τα γαλατα και δεν τον επιανε κοψιμο θα πρεπει να ηταν ξεχωριστη περιπτωση.
Αυτο ομως ειναι αδικο γενικα για την αξια του γαλακτος, γιατι το ανεγκεφαλο της σωστης συντηρησης και διαθεσης του γαλακτος, δεν εχει καμμια σχεση  με την αξια του ως ενα απο τα σημαντικοτερα μεσα για την καλη θρεψη του οργανισμου ανεξαρτητος ηλικιας.
Οσο πολυτιμο ειναι στα πρωτα χρονια της ζωης του ανθρωπου, τοσο πολυτιμο ειναι και στην μεγαλυτερη ηλικια για την διατηρηση του σφριγους του σωματος.
Ας δουμε τι λεει η Ayurveda, οταν τα χρονια αρχιζουν να φορτωνονται για τα καλα  στην πλατη αρχιζει και η κυριαρχια του αερα στον οργανισμο και η βασικη τροφη που μπορει να τρεναρει αυτην την αλλαγη ειναι το γαλα. Ποιος την λογαριαζει την Ayurveda αλλα ελα που εχει στο συγκεκριμενο απολυτα δικιο.Η καταναλωση γαλακτος μεχρι τα 24 δινει την μεγιστη οστικη πυκνοτητα που μπορει να παρει καποιος με τον συνδυασμο βαριας ασκησης με βαρη.
Ενω στις επομενες δεκαετιες δινει πολυτιμες πινελιες νεοτητας που ειναι καλοδεχουμενες σε αυτους που αναγνωριζουν την πραγματικη τους αξια.
Η ζωη ειναι μια αδιακοπη μαχη φθορας και αναπλασης στο σωμα με την φθορα να εχει το πανω χερι απο μια ηλικια και μετα, αλλα και το γαλα με σωστη χρηση να σε βοηθα να χασεις με αξιοπρεπεια αυτην την μαχη.
Καποιοι θα πουν μα παιρνω ασβεστιο απο το τυρι και εχουν δικιο σε αυτο ακριβως, μια χαρα παιρνουν ασβεστιο απο το τυρι, αλλα το κατι ξεχωριστο που δινει το γαλα στα υπολοιπα δεν προκειται να το παρουν.
Καποιοι αλλοι θα πουν εγω δεν παιρνω ασβεστιο ουτε απο τυρι γιατι δεν τρωω καθολου γαλακτοκομικα αλλα πινω γαλα σογιας και παιρνω απο φυτικες τροφες αυτα που χρειαζομαι.
Μπραβο στην προσπαθεια τους και την επιμονη τους αλλα ειναι πραγματικα σε λαθος δρομο.Σαν καποια απο τα νεροχελωνακια που αντι ενστικτωδως να πανε στην θαλασσα πανε αντιθετα και γινονται ποιο ευκολος στοχος στους θηρευτες.
Οσο για την λακτοζη του γαλακτος οσοι δεν εχουν προβλημα με την καταναλωση της να ξερουν οτι ειναι απο τα ποιο πολυτιμα σακχαρα για τον εγκεφαλο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο σου ρε silve  που εχεις την υπομονη και μπαινεις στην ουσια του θεματος !

εγω οταν βλεπω τον αλλο να λεει '' οταν σταματαμε να βυζαινουμε μη ξαναπιουμε γαλα στην ζωη μας ''

δε βρισκω κανεναν λογο να κατσω να αναλυσω το οτιδηποτε !

το γαλα με τα καλα του και τα κακα του δε παυει να ειναι μια πληρης τροφη , χρησιμη ανεξαρτητος ηλικιας οπως σωστα λες!

δεν εχω προβλημα με οσους διαφωνουμε - με τους γκουγκλολογους - ξερολες και τον απολυτισμο εχω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα στραβωσα πολυ εχω παρει γαλα Mmmilk της Δελτα πριν 5 μερες και εληγε στις 23 του μηνα εβαλα λιγο στον καφε και εκοψε δοκιμασα λιγο και ειδα οτι εχει χαλασει και σημερα εχουμε 16.

 

Και μετα μου λετε να μην ανησυχω που θα λενε το φρεσκο γαλα δεκα ημερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δουμε τι λεει η Ayurveda,

 

Η λέξη "Ayurveda" αποτελείται από δύο συστατικά: 1.-AYUS = Ζωή, Ζωτική Δύναμη, Υγεία 2.-VEDA = Ολοκληρωμένη Γνώση, Επιστήμη

Ayurvedic medicine is a system of traditional medicine native to the Indian subcontinent and a form of alternative

 

αχαχαχαχαχαχ ελεος σοβαρα τωρα αυτο ειναι επιχειρημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λέξη "Ayurveda" αποτελείται από δύο συστατικά: 1.-AYUS = Ζωή, Ζωτική Δύναμη, Υγεία 2.-VEDA = Ολοκληρωμένη Γνώση, Επιστήμη

Ayurvedic medicine is a system of traditional medicine native to the Indian subcontinent and a form of alternative

 

αχαχαχαχαχαχ ελεος σοβαρα τωρα αυτο ειναι επιχειρημα?

 

Κανενα ελεος δεν παιρνουμε αιχμαλωτους.   :-)
 
Ειπα στο συγκεκριμενο θεμα οτι εχει απολυτα δικιο.
Αμφιβαλεις οτι καποιες τροφες ενυδατωνουν τον οργανισμο ενω καποιες αλλες τροφες κανουν το αντιθετο.
Αμφιβαλεις οτι ο οργανισμος μας εχει  αναγκη να βρισκεται σε ισορροπια για καλη λειτουργια χωρις ασθενειες, γιαυτο πρεπει να δινουμε βαση στο τι τροφες θα καταναλωνουμε και σε τι ποσοτητες ?
Διαβασε το AYURVEDA Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ του Ανδρεα Τσουρουκτσογλου, θα βρεις μεσα αρκετα χρησιμα πραγματα που  δεν θα  τα βρεις αλλου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...